|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
PYTHON тілінде программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Абильтаева Жадыра Бағытқызы |
|||
|
Күні |
12.03.2024 |
|||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сызықтық алгоритмдерді программалау |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
- Python тілінде сызықтық алгоритмдеуді біледі; - бағдарламалауда сызықтық алгоритмдерді жазады; - сызықтық алгоритмдерді программалауда қолданады. |
|||
|
Ерекше білім беруді қажеттілігі бар оқушы үшін (қысқартылған негізінде) |
- Python тілінде сызықтық алгоритмдеуді біледі; - бағдарламалауда сызықтық алгоритмдерді жазады; - сызықтық алгоритмдерді программалауда қатесін тауып қолданады. |
|||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу. |
Пән мұғалімімен амандасады |
|
|
|
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Додекаэдр» әдісі арқылы шаттық шеңберін жасайды |
Психологиялық ахуал қалыптастырады |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер: Тамаша! Жарайсыздар! |
|
|
|
Топқа бөлу: «Есімдер» әдісі арқылы топқа бөлінеді. Берілген платформа арқылы сынып оқушыларының тізімі жазылып, кездейсоқ таңдаумен 3 ( IDE, Print,Input)топтарға бөлінеді |
|
|
https://www.randomlists.com/team-generator |
|
5 минут |
Өткен сабақты пысықтау: Educaplay платформасы арқылы өткен тақырыпқа шолу жасайды 1. % амалының атауы (бөлгендегі қалдық) 2. Бөлгендегі қалдық (%) 3. ** амалының атауы (дәрежелеу) 4. Бүтін санды бөлу (//) |
|
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді 1 ұпай |
https://www.educaplay.com/learning-resources/18214205-learning_resource.html |
|
Сабақтың ортасы 5 минут |
Жаңа тақырыпты түсіндіру: Мұғалім сызықтық алгоритмдерді программалау ұғымы бойынша түсініктеме береді Практикалық бөлім 1-тапсырма Топтық жұмыс «Ойлан, бірік, бөліс!» әдісі IDE -тобы: Өзің отырған партаның беттік ауданын есептейтін программа құрыңыз. Print -тобы: Өзің отырған партаның беттік периметрін есептейтін программа құрыңыз. Input -тобы: Сынып тақтасының беттік ауданын есептейтін программа құрыңыз. (жаратылыстану сауаттылығы). ЕБҚ: Оқушыны бірінші партаға немесе мұғалімге жақын жұмыс орнына отырғызу. |
Керек ақпарат бойынша оқулықпен жұмыс жасап негізгі ұғымдарды дәптерлеріне түртіп алады Топтық талқылау жасайды |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
Оқулық |
|
Презентация |
||||
|
10 минут |
Дескриптор: -ені мен ұзындығын сызғышпен есептеп енгізеді; -тіктөртбұрыштың ауданы мен периметрінің формуласын біледі; -сызықтық алгоритм программасын құрады. Әрбір дескриптор 1 балмен есептеледі Дескриптор: - Python тілінде сызықтық алгоритмдеуді біледі; -Нәтижені анықтайды Әрбір дескриптор 1 балмен есептеледі |
|||
|
5 минут |
2-тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан, Жұптас, Пікірлес» әдісі Берілген есептің программасы мен нәтижесін сәйкестендір. 1-жұп print(3+6) print(9-+6) 2-жұп print(20%6) print(17//2) 3-жұп print(20*6) print(10-6) 4-жұп print(65/5) print(95%6) 5-жұп A=25 B=10 natizhe =A-B print(“A және В сандарының қосындысы”, natizhe); A=8 darejede = A**2 print(“А санының 2 дәрежесі:”, darejede) 6-жұп r=15 w=6 есептеу kaldyq=r % w print(“r санын w санымен бөлу қалдықты”, kaldyq) r=15 w=6 butin bolik = r//w print(“r санын w санымен бөлу бүтін бөлігі”, butin_bolik) ЕБҚ Оқушыны бірінші партаға және сөзге мүдірмейтін оқушымен бірге отырғызу. Компьютерде жұмыс 3-тапсырма Жеке жұмыс
ЕБҚ оқушысы: Берілген программа кодынан қателік табыңыз: х = int(input()) у = 5 х+7 х**2-4 print( у) |
Жұптық жұмыс жасау |
Презентация |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 минут |
Компьютерде тапсырма орындайды |
Дескриптор: - Python тілінде сызықтық алгоритмдеуді біледі; - бағдарламалауда сызықтық алгоритмдерді жазады; -сызықтық алгоритмдерді программалауда қолданады. Әрбір дескриптор 1 балмен есептеледі |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Бекіту кезеңі: Сұрақтарға жауап беріңдер: Spin the wheel Сызықтық алгоритм деген не? Сызықтық алгоритмнен басқа қандай алгоритм түрлерін білесіңдер? Өмірде кездесетін сызықтық алгоритмдерге қандай мысал келтіре аласыңдар? |
Тапсырманы жеке орындайды |
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді 1 ұпай |
https://spinthewheel.io/wheels/cWSLvXvQjL5UxEmQN85Bcz0xJmU9MQ== |
|
2 минут |
Рефлексия Python таяқшалары арқылы сабаққа ынталарын білдіреді. -Сабақты түсіндім... -Сұрағым бар... -сабақты түсінбедім... |
Сабаққа рефлексия жасайды |
|
|
|
|
Үй тапсырмасы Бірнеше сызықтық алгоритм құрастырыңдар. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сызықтық алгоритмдерді программалау.
Сызықтық алгоритмдерді программалау.
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
PYTHON тілінде программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Абильтаева Жадыра Бағытқызы |
|||
|
Күні |
12.03.2024 |
|||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сызықтық алгоритмдерді программалау |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
- Python тілінде сызықтық алгоритмдеуді біледі; - бағдарламалауда сызықтық алгоритмдерді жазады; - сызықтық алгоритмдерді программалауда қолданады. |
|||
|
Ерекше білім беруді қажеттілігі бар оқушы үшін (қысқартылған негізінде) |
- Python тілінде сызықтық алгоритмдеуді біледі; - бағдарламалауда сызықтық алгоритмдерді жазады; - сызықтық алгоритмдерді программалауда қатесін тауып қолданады. |
|||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу. |
Пән мұғалімімен амандасады |
|
|
|
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Додекаэдр» әдісі арқылы шаттық шеңберін жасайды |
Психологиялық ахуал қалыптастырады |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер: Тамаша! Жарайсыздар! |
|
|
|
Топқа бөлу: «Есімдер» әдісі арқылы топқа бөлінеді. Берілген платформа арқылы сынып оқушыларының тізімі жазылып, кездейсоқ таңдаумен 3 ( IDE, Print,Input)топтарға бөлінеді |
|
|
https://www.randomlists.com/team-generator |
|
5 минут |
Өткен сабақты пысықтау: Educaplay платформасы арқылы өткен тақырыпқа шолу жасайды 1. % амалының атауы (бөлгендегі қалдық) 2. Бөлгендегі қалдық (%) 3. ** амалының атауы (дәрежелеу) 4. Бүтін санды бөлу (//) |
|
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді 1 ұпай |
https://www.educaplay.com/learning-resources/18214205-learning_resource.html |
|
Сабақтың ортасы 5 минут |
Жаңа тақырыпты түсіндіру: Мұғалім сызықтық алгоритмдерді программалау ұғымы бойынша түсініктеме береді Практикалық бөлім 1-тапсырма Топтық жұмыс «Ойлан, бірік, бөліс!» әдісі IDE -тобы: Өзің отырған партаның беттік ауданын есептейтін программа құрыңыз. Print -тобы: Өзің отырған партаның беттік периметрін есептейтін программа құрыңыз. Input -тобы: Сынып тақтасының беттік ауданын есептейтін программа құрыңыз. (жаратылыстану сауаттылығы). ЕБҚ: Оқушыны бірінші партаға немесе мұғалімге жақын жұмыс орнына отырғызу. |
Керек ақпарат бойынша оқулықпен жұмыс жасап негізгі ұғымдарды дәптерлеріне түртіп алады Топтық талқылау жасайды |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
Оқулық |
|
Презентация |
||||
|
10 минут |
Дескриптор: -ені мен ұзындығын сызғышпен есептеп енгізеді; -тіктөртбұрыштың ауданы мен периметрінің формуласын біледі; -сызықтық алгоритм программасын құрады. Әрбір дескриптор 1 балмен есептеледі Дескриптор: - Python тілінде сызықтық алгоритмдеуді біледі; -Нәтижені анықтайды Әрбір дескриптор 1 балмен есептеледі |
|||
|
5 минут |
2-тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан, Жұптас, Пікірлес» әдісі Берілген есептің программасы мен нәтижесін сәйкестендір. 1-жұп print(3+6) print(9-+6) 2-жұп print(20%6) print(17//2) 3-жұп print(20*6) print(10-6) 4-жұп print(65/5) print(95%6) 5-жұп A=25 B=10 natizhe =A-B print(“A және В сандарының қосындысы”, natizhe); A=8 darejede = A**2 print(“А санының 2 дәрежесі:”, darejede) 6-жұп r=15 w=6 есептеу kaldyq=r % w print(“r санын w санымен бөлу қалдықты”, kaldyq) r=15 w=6 butin bolik = r//w print(“r санын w санымен бөлу бүтін бөлігі”, butin_bolik) ЕБҚ Оқушыны бірінші партаға және сөзге мүдірмейтін оқушымен бірге отырғызу. Компьютерде жұмыс 3-тапсырма Жеке жұмыс
ЕБҚ оқушысы: Берілген программа кодынан қателік табыңыз: х = int(input()) у = 5 х+7 х**2-4 print( у) |
Жұптық жұмыс жасау |
Презентация |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 минут |
Компьютерде тапсырма орындайды |
Дескриптор: - Python тілінде сызықтық алгоритмдеуді біледі; - бағдарламалауда сызықтық алгоритмдерді жазады; -сызықтық алгоритмдерді программалауда қолданады. Әрбір дескриптор 1 балмен есептеледі |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Бекіту кезеңі: Сұрақтарға жауап беріңдер: Spin the wheel Сызықтық алгоритм деген не? Сызықтық алгоритмнен басқа қандай алгоритм түрлерін білесіңдер? Өмірде кездесетін сызықтық алгоритмдерге қандай мысал келтіре аласыңдар? |
Тапсырманы жеке орындайды |
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді 1 ұпай |
https://spinthewheel.io/wheels/cWSLvXvQjL5UxEmQN85Bcz0xJmU9MQ== |
|
2 минут |
Рефлексия Python таяқшалары арқылы сабаққа ынталарын білдіреді. -Сабақты түсіндім... -Сұрағым бар... -сабақты түсінбедім... |
Сабаққа рефлексия жасайды |
|
|
|
|
Үй тапсырмасы Бірнеше сызықтық алгоритм құрастырыңдар. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
















