Бекітемін ________
|
Күні: |
18.04.2025 ж |
|||||
|
Пән: Қазақ әдебиеті |
Сынып: 5 «Ә» |
Оқушы саны: |
||||
|
Бөлім: |
4-бөлім: Отбасы құндылықтары |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Т. Нұрмағамбетов «Анасын сағынған бала». Алданған арман |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
5. 2. 4. 1 көркем шығармадан алған әсерін сипаттап авторға хат, өлең жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көркем шығармадан алған әсерін сипаттап, авторға хат, өлең түрінде жауап жазады. |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Жазылым, айтылым, оқылым |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
- Шығарманың идеясын және тақырыбын анықтайды - Шығармадан алған әсерін жеткізе алады - Шығарманың мазмұнын біледі |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Қос уысы толы, жайраңдап. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Отбасылық құндылықтарды баланың бойына дарыту. |
|||||
|
Алдағы тақырып |
Т. Нұрмағамбетов «Анасын сағынған бала». Сағыныш |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт: |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 7 мин
10 мин |
І. Қызығушылықты ояту 1. Оқушылырмен амандасып, бүгінгі көңіл-күйлерін сұрау. 2. Сабаққа икемдеу мақсатында «Менің көңіл-күйім» әдісі арқылы психологиялық ахуал туғызу. 3. Сабақты бастамас бұрын, өткен сабақта берілген үй жұмысын тексеру. 4. Қызығушылықты ояту «Миға шабуыл» әдісі. Wordwall платформасында шығарма бойынша сұрақтарға жауап беру. Тапсырма – 1. (ӨЖ) «Шығармаға шолу бланкі» әдісі. Шығарманы еске түсіріп, берілген кестені толтыру. |
1. Орындарынан тұрып, мұғаліммен амандасады. Бүгінгі көңіл-күйлерімен бөліседі. 2. Өз көңіл-күйлерін айтады. 3. Өткен сабақта берілген үй жұмысын оқып шығады. 4. Қызығушылықты ояту Wordwall платформасында шығарма бойынша сұрақтарға жауап береді. Тапсырма – 1. (ӨЖ) Шығарма бойынша кестені толтырады. Дескриптор: - Шығарманың идеясын және тақырыбын анықтайды 1 б - Шығармадан алған әсерін жеткізе алады 1 б - Шығарманың мазмұнын біледі 1 б Жалпы – 3б |
Мадақтау әдісі Шапалақ әдісі Стикер әдісі |
Дәптер https://wordwall.net/ru/resource/31057760 Кесте Слайд 2-3 |
||
|
Сабақтың ортасы 5 мин 7 мин |
Тапсырма – 2 (Ұ) Learningapps платформасында берілген үзіндінің дұрыс/ бұрысын тап. Тапсырма – 3 (ӨЖ) «Әдебиет лотосы» әдісі. Оқылған әдеби шығарма кейіпкерлері туралы кестені толтыру. |
Тапсырма – 2. (Ұ) Берілген үзіндінің дұрыс/ бұрысын табады. Дескриптор: - Дұрыс/бұрыс сөйлемдерді дәлелмен түсіндіре алады 2 б - Үзіндідегі ақпараттың мәтінге сәйкес екенін анықтайды 1б Жалпы – 3 б Тапсырма – 3 (ӨЖ) Кестені толтырады. Дескриптор: - Жағымды қасиеттерін жаза алады 1 б - Ұқсағысы келетінін/келмейтінін түсіндіреді 1 б - Кестені толық әрі түсінікті толтырады 1 б Жалпы - 3 б |
Жұлдыз әдісі Смайлик әдісі |
https://learningapps.org/watch?v=pp3c887cj25 Кесте, слайд 4 |
||
|
7 мин |
Тапсырма – 4. (ӨЖ) Шығармашылық тапсырма «РАФТ» әдісі арқылы Т. Нұрмағамбетовқа хат жаз. Рөл: Оқушы Аудитория: Жазушы Төлен Нұрмағамбетов Формат: Хат Тақырып: «Анасын сағынған бала» шығармасынан алған әсерім |
Тапсырма – 4. (ӨЖ) Т. Нұрмағамбетовқа хат жазады. Дескриптор: - Авторға өз ойы мен сезімін білдіреді, шығармаға қатысты ойын айтады 2 б - Орфографиялық, пунктуациялық қателерсіз жазады 1 б Жалпы – 3 б |
Жетон әдісі |
Дәптер, слайд 5 |
||
|
Сабақтың соңы (4 мин) |
ІІІ. Ой толғаныс «Рефлексиялық шеңбер» әдісі. Шеңберге тұрып, төмендегі сұрақтарға жауап беру. - Сабақ барысында көңіл-күйіңіз қандай болды? Неліктен? - Бүгін не білдіңіз? Сіз үшін не жаңалық болды? - Сабаққа қатысуыңызды қалай бағалайсыз? - Сабақта қандай қиындықтар туындады? «Бағдаршам» әдісі. Gynzy платформасы арқылы кері байланысты ұсыну. |
«Рефлексиялық шеңбер» әдісі. Шеңберге тұрып, сұрақтарға жауап береді. «Бағдаршам» әдісі арқылы сабақ жайлы өз әсерлерін белгілейді. |
|
https://teacher.gynzy.com/en/board/19ee1e6e-775a-423a-a261-83d2cdba2c8e |
||
|
Үй жұмысы: Синквейн әдісі. «Ана» және «Отбасы» сөзіне бес жолды өлең жаз. |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Т. Нұрмағамбетов «Анасын сағынған бала». Алданған арман
Т. Нұрмағамбетов «Анасын сағынған бала». Алданған арман
Бекітемін ________
|
Күні: |
18.04.2025 ж |
|||||
|
Пән: Қазақ әдебиеті |
Сынып: 5 «Ә» |
Оқушы саны: |
||||
|
Бөлім: |
4-бөлім: Отбасы құндылықтары |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Т. Нұрмағамбетов «Анасын сағынған бала». Алданған арман |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
5. 2. 4. 1 көркем шығармадан алған әсерін сипаттап авторға хат, өлең жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көркем шығармадан алған әсерін сипаттап, авторға хат, өлең түрінде жауап жазады. |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Жазылым, айтылым, оқылым |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
- Шығарманың идеясын және тақырыбын анықтайды - Шығармадан алған әсерін жеткізе алады - Шығарманың мазмұнын біледі |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Қос уысы толы, жайраңдап. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Отбасылық құндылықтарды баланың бойына дарыту. |
|||||
|
Алдағы тақырып |
Т. Нұрмағамбетов «Анасын сағынған бала». Сағыныш |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт: |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 7 мин
10 мин |
І. Қызығушылықты ояту 1. Оқушылырмен амандасып, бүгінгі көңіл-күйлерін сұрау. 2. Сабаққа икемдеу мақсатында «Менің көңіл-күйім» әдісі арқылы психологиялық ахуал туғызу. 3. Сабақты бастамас бұрын, өткен сабақта берілген үй жұмысын тексеру. 4. Қызығушылықты ояту «Миға шабуыл» әдісі. Wordwall платформасында шығарма бойынша сұрақтарға жауап беру. Тапсырма – 1. (ӨЖ) «Шығармаға шолу бланкі» әдісі. Шығарманы еске түсіріп, берілген кестені толтыру. |
1. Орындарынан тұрып, мұғаліммен амандасады. Бүгінгі көңіл-күйлерімен бөліседі. 2. Өз көңіл-күйлерін айтады. 3. Өткен сабақта берілген үй жұмысын оқып шығады. 4. Қызығушылықты ояту Wordwall платформасында шығарма бойынша сұрақтарға жауап береді. Тапсырма – 1. (ӨЖ) Шығарма бойынша кестені толтырады. Дескриптор: - Шығарманың идеясын және тақырыбын анықтайды 1 б - Шығармадан алған әсерін жеткізе алады 1 б - Шығарманың мазмұнын біледі 1 б Жалпы – 3б |
Мадақтау әдісі Шапалақ әдісі Стикер әдісі |
Дәптер https://wordwall.net/ru/resource/31057760 Кесте Слайд 2-3 |
||
|
Сабақтың ортасы 5 мин 7 мин |
Тапсырма – 2 (Ұ) Learningapps платформасында берілген үзіндінің дұрыс/ бұрысын тап. Тапсырма – 3 (ӨЖ) «Әдебиет лотосы» әдісі. Оқылған әдеби шығарма кейіпкерлері туралы кестені толтыру. |
Тапсырма – 2. (Ұ) Берілген үзіндінің дұрыс/ бұрысын табады. Дескриптор: - Дұрыс/бұрыс сөйлемдерді дәлелмен түсіндіре алады 2 б - Үзіндідегі ақпараттың мәтінге сәйкес екенін анықтайды 1б Жалпы – 3 б Тапсырма – 3 (ӨЖ) Кестені толтырады. Дескриптор: - Жағымды қасиеттерін жаза алады 1 б - Ұқсағысы келетінін/келмейтінін түсіндіреді 1 б - Кестені толық әрі түсінікті толтырады 1 б Жалпы - 3 б |
Жұлдыз әдісі Смайлик әдісі |
https://learningapps.org/watch?v=pp3c887cj25 Кесте, слайд 4 |
||
|
7 мин |
Тапсырма – 4. (ӨЖ) Шығармашылық тапсырма «РАФТ» әдісі арқылы Т. Нұрмағамбетовқа хат жаз. Рөл: Оқушы Аудитория: Жазушы Төлен Нұрмағамбетов Формат: Хат Тақырып: «Анасын сағынған бала» шығармасынан алған әсерім |
Тапсырма – 4. (ӨЖ) Т. Нұрмағамбетовқа хат жазады. Дескриптор: - Авторға өз ойы мен сезімін білдіреді, шығармаға қатысты ойын айтады 2 б - Орфографиялық, пунктуациялық қателерсіз жазады 1 б Жалпы – 3 б |
Жетон әдісі |
Дәптер, слайд 5 |
||
|
Сабақтың соңы (4 мин) |
ІІІ. Ой толғаныс «Рефлексиялық шеңбер» әдісі. Шеңберге тұрып, төмендегі сұрақтарға жауап беру. - Сабақ барысында көңіл-күйіңіз қандай болды? Неліктен? - Бүгін не білдіңіз? Сіз үшін не жаңалық болды? - Сабаққа қатысуыңызды қалай бағалайсыз? - Сабақта қандай қиындықтар туындады? «Бағдаршам» әдісі. Gynzy платформасы арқылы кері байланысты ұсыну. |
«Рефлексиялық шеңбер» әдісі. Шеңберге тұрып, сұрақтарға жауап береді. «Бағдаршам» әдісі арқылы сабақ жайлы өз әсерлерін белгілейді. |
|
https://teacher.gynzy.com/en/board/19ee1e6e-775a-423a-a261-83d2cdba2c8e |
||
|
Үй жұмысы: Синквейн әдісі. «Ана» және «Отбасы» сөзіне бес жолды өлең жаз. |
||||||
шағым қалдыра аласыз













