Қысқамерзімді жоспар №14
|
Бөлім: |
3-бөлім: Парасат пайымы. |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
22/02.24ж |
|
Сыныбы: 10б |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Т. Сұлтанбеков. «Көшпелі алтын» ғылыми-фантастикалық әңгімесі бойынша «Қиял әлемі» |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.3.3.1 шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу; 10.2.4.1 көркем шығармадада көтерілген мәселелерге талдау жасау арқылы шығармашылық жұмыс (әңгіме, өлең, әдеби және еркін тақырыптарға шығарма) жазу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу; көркем шығармада көтерілген мәселелерге талдау жасау арқылы шығармашылық жұмыс (әңгіме, өлең, әдеби және еркін тақырыптарға шығарма) жазу; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2Үй тапсырмасын тексеру. «Зерттеушілер» ізденіс тапсырмасы. 1.Т. Сұлтанбековтың өмірі мен шығармашылығы жайлы зерттеу жұмысы (жас әдебиетші) 2.Алтын-химиялық элемент (Жас химик жұмысы) 3.Найзағай қалай пайда болады? (Жас физик мәліметі) 4.Фантастикалық әдебиеттің басқа көркем әдебиеттен ерекшелігі? (зерттеуші) Жеке жұмыс. «Сұрақтар бұрқасыны» арқылы тексеріп,сұрақтарға жауап алу. 1.Әңгіменің басты кейіпкері кім? 2. «Көшпелі алтын» әңгімесінің жазылуына не әсер етті? 3.Әңгімедегі оқиға қай жерлерді суреттейді? 4.Шығарма неше бөлімнен тұрады?? 5.Әңгіме неге көшпелі алтын деп аталған? 6.Не себепті балалар көшпелі алтынды таппайды? 7.Сәмен кім? 8.Сәменнің есіне аңыз неліктен түсті? 9.Жарқыраған от қайда кетті? 10.Сәмен қандай шешімге келді? ҚБ. «Мадақтау сөздер» |
Ізденіс жұмысын талдайды. Сұрақтарға жауап береді.
|
Дескриптор: Жалпы –3 балл. -Ізденіс таныта ды. -Ақпа раттар ды біледі, талдай ды. Дескриптор: Жалпы –2 балл. Сұрақтарға жауап береді. |
Оқулық, жұмыс дәптер лері. «Сұрақтар бұрқа сыны» |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25 мин. |
ЖЖ. Кестемен жұмыс Т.Сұлтанбеков «Көшпелі алтын» ғылыми фантастикалық әңгімесін «Таудағы оқиға», «Шайтантауға сапар» , «Үңгірдегі сыр» бөлімдерін негізге ала отырып,кестені толтырыңыз.
ҚБ. Өзара бағалау ауызша коммментарийлер беру арқылы жүзеге асады.
|
Мәтінді талдайды. Шығармашылық жұмыс орындайды. |
Дескриптор: Жалпы –3 балл. Шығар маның идеясын анықтайды; -Мысал келтіре ді; Пікірін білдіре ді. |
Оқулық, жұмыс дәптер лері.
|
||||||||||||
|
«Бес жолдық өлең» стратегиясының көмегімен өлең құрастырады. (Фантастика.Шайтантау. Ғалым.Сәмен.) 1. Зат есім. 2.Сын есім 3.Етістік 4.Бір сөйлем. 5.Синоним. ҚБ «Мадақтау сэндвичі» Үйге Қайталау.
|
Өлең құрастыра ды.
|
Дес крип тор Жалпы 2 балл. -Өлең құрастырады. |
Оқулық жұмыс дәптер лері.
|
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы. Кері байланыс 5 мин.
|
Білім алушылар кесте толтыру арқылы кері байланыс жасайды. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын тыңдайды.
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша қорытынды жасайды.
|
1-10 баллдық жүйе бойынша бағалайды. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Т. Сұлтанбеков. «Көшпелі алтын» ғылыми-фантастикалық әңгімесі бойынша «Қиял әлемі»
Т. Сұлтанбеков. «Көшпелі алтын» ғылыми-фантастикалық әңгімесі бойынша «Қиял әлемі»
Қысқамерзімді жоспар №14
|
Бөлім: |
3-бөлім: Парасат пайымы. |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
22/02.24ж |
|
Сыныбы: 10б |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Т. Сұлтанбеков. «Көшпелі алтын» ғылыми-фантастикалық әңгімесі бойынша «Қиял әлемі» |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.3.3.1 шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу; 10.2.4.1 көркем шығармадада көтерілген мәселелерге талдау жасау арқылы шығармашылық жұмыс (әңгіме, өлең, әдеби және еркін тақырыптарға шығарма) жазу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу; көркем шығармада көтерілген мәселелерге талдау жасау арқылы шығармашылық жұмыс (әңгіме, өлең, әдеби және еркін тақырыптарға шығарма) жазу; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2Үй тапсырмасын тексеру. «Зерттеушілер» ізденіс тапсырмасы. 1.Т. Сұлтанбековтың өмірі мен шығармашылығы жайлы зерттеу жұмысы (жас әдебиетші) 2.Алтын-химиялық элемент (Жас химик жұмысы) 3.Найзағай қалай пайда болады? (Жас физик мәліметі) 4.Фантастикалық әдебиеттің басқа көркем әдебиеттен ерекшелігі? (зерттеуші) Жеке жұмыс. «Сұрақтар бұрқасыны» арқылы тексеріп,сұрақтарға жауап алу. 1.Әңгіменің басты кейіпкері кім? 2. «Көшпелі алтын» әңгімесінің жазылуына не әсер етті? 3.Әңгімедегі оқиға қай жерлерді суреттейді? 4.Шығарма неше бөлімнен тұрады?? 5.Әңгіме неге көшпелі алтын деп аталған? 6.Не себепті балалар көшпелі алтынды таппайды? 7.Сәмен кім? 8.Сәменнің есіне аңыз неліктен түсті? 9.Жарқыраған от қайда кетті? 10.Сәмен қандай шешімге келді? ҚБ. «Мадақтау сөздер» |
Ізденіс жұмысын талдайды. Сұрақтарға жауап береді.
|
Дескриптор: Жалпы –3 балл. -Ізденіс таныта ды. -Ақпа раттар ды біледі, талдай ды. Дескриптор: Жалпы –2 балл. Сұрақтарға жауап береді. |
Оқулық, жұмыс дәптер лері. «Сұрақтар бұрқа сыны» |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25 мин. |
ЖЖ. Кестемен жұмыс Т.Сұлтанбеков «Көшпелі алтын» ғылыми фантастикалық әңгімесін «Таудағы оқиға», «Шайтантауға сапар» , «Үңгірдегі сыр» бөлімдерін негізге ала отырып,кестені толтырыңыз.
ҚБ. Өзара бағалау ауызша коммментарийлер беру арқылы жүзеге асады.
|
Мәтінді талдайды. Шығармашылық жұмыс орындайды. |
Дескриптор: Жалпы –3 балл. Шығар маның идеясын анықтайды; -Мысал келтіре ді; Пікірін білдіре ді. |
Оқулық, жұмыс дәптер лері.
|
||||||||||||
|
«Бес жолдық өлең» стратегиясының көмегімен өлең құрастырады. (Фантастика.Шайтантау. Ғалым.Сәмен.) 1. Зат есім. 2.Сын есім 3.Етістік 4.Бір сөйлем. 5.Синоним. ҚБ «Мадақтау сэндвичі» Үйге Қайталау.
|
Өлең құрастыра ды.
|
Дес крип тор Жалпы 2 балл. -Өлең құрастырады. |
Оқулық жұмыс дәптер лері.
|
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы. Кері байланыс 5 мин.
|
Білім алушылар кесте толтыру арқылы кері байланыс жасайды. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын тыңдайды.
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша қорытынды жасайды.
|
1-10 баллдық жүйе бойынша бағалайды. |
|
шағым қалдыра аласыз













