Қысқамерзімді жоспар № 10
|
Бөлім: |
2-бөлім: Көркем әдебиет және эпикалық сарын |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
8/02.24ж |
|
Сыныбы: 10 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Т. Сұлтанбеков. «Көшпелі алтын» ғылыми-фантастикалық әңгімесі бойынша «Сәмен мен Қажытай» |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.1.1.1 әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы идеялық мазмұнын түсіну; 10.3.3.1 шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы идеялық мазмұнын түсіну; шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы 6 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2Үй тапсырмасын тексеру. «Шайтантаудың қызықтары» өз эмоцияларымен бөліседі. 1.Неліктен Сәменнің шашы жасыл түске айналды? 2.Шайтантаудағы түтіктер қалай пайда болған?
ҚБ. «Мадақтау сөздер» |
Бөлім бойынша талдау жасайды.Таудағы қызықты оқиғаларды бөліседі. |
Дескриптор: Жалпы –2 балл. Оқыған бөлім бойынша алған эмоциясын жеткізеді. Сұрақтарға жауап береді. |
Оқулық, жұмыс дәптер лері. |
|||||||
|
Сабақтың ортасы 26 мин. |
Ж.Мәтінмен жұмыс. Әңгіменің сюжеттік -композициялық құрылымына талдау жасау арқылы идеялық мазмұнын ашу.
1. Оқиғаның басталуы – 2. Оқиғаның байланысуы – 3. Оқиғадағы шиеленісі – 4. Шарықтау шегі –
5. Оқиғаның шешімі – |
Әңгіменің сюжеттік -композициялық құрылымына талдау жасайды.
. |
Дескриптор: Жалпы –2 балл. - Шығарманың cюжеттік-композициялық құрылысын талдайды; - Топтарды толықтырады, талқылауға қатысады. |
Оқулық, жұмыс дәптер лері. Әңгіменің сюжеттік -компози ция лық кестесі. |
|||||||
|
ЖЖ. Әңгіме кестесі Жұппен орындайды.
|
Мәтінмен жұмыстанады. |
Дескриптор: Жалпы –3 балл. -Шығарманың құндылықтарын анықтайды; - Мәтіннен дәлелдемелер келтіреді;
|
Оқулық, жұмыс дәптер лері.
Әңгіме кестесі. |
||||||||
|
«Сәмен мен Қажытайдың саяхаты» тақырыбында шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу. |
Шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазады. |
Дескриптор Жалпы 3 балл Шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдайды,эссе жазады,ой бөліседі. |
Оқулық, жұмыс дәптер лері.
|
||||||||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 8 мин.
|
«Сезімнен туған ойлар» стратегиясы Оқушының бүгінгі сабақ барысында алған әсері, сонымен қоса сабаққа деген ой – пікірі сұралады: Мен сабақта ....... жұмыс жасадым Сабақ маған ....... Менің сабақта жасаған жұмысыма ....... Сабақтың материалы маған.......
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша қорытынды жасайды.
|
Мұғалім 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалайды. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Т. Сұлтанбеков. «Көшпелі алтын» ғылыми-фантастикалық әңгімесі бойынша «Сәмен мен Қажытай»
Т. Сұлтанбеков. «Көшпелі алтын» ғылыми-фантастикалық әңгімесі бойынша «Сәмен мен Қажытай»
Қысқамерзімді жоспар № 10
|
Бөлім: |
2-бөлім: Көркем әдебиет және эпикалық сарын |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
8/02.24ж |
|
Сыныбы: 10 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Т. Сұлтанбеков. «Көшпелі алтын» ғылыми-фантастикалық әңгімесі бойынша «Сәмен мен Қажытай» |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.1.1.1 әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы идеялық мазмұнын түсіну; 10.3.3.1 шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы идеялық мазмұнын түсіну; шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы 6 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2Үй тапсырмасын тексеру. «Шайтантаудың қызықтары» өз эмоцияларымен бөліседі. 1.Неліктен Сәменнің шашы жасыл түске айналды? 2.Шайтантаудағы түтіктер қалай пайда болған?
ҚБ. «Мадақтау сөздер» |
Бөлім бойынша талдау жасайды.Таудағы қызықты оқиғаларды бөліседі. |
Дескриптор: Жалпы –2 балл. Оқыған бөлім бойынша алған эмоциясын жеткізеді. Сұрақтарға жауап береді. |
Оқулық, жұмыс дәптер лері. |
|||||||
|
Сабақтың ортасы 26 мин. |
Ж.Мәтінмен жұмыс. Әңгіменің сюжеттік -композициялық құрылымына талдау жасау арқылы идеялық мазмұнын ашу.
1. Оқиғаның басталуы – 2. Оқиғаның байланысуы – 3. Оқиғадағы шиеленісі – 4. Шарықтау шегі –
5. Оқиғаның шешімі – |
Әңгіменің сюжеттік -композициялық құрылымына талдау жасайды.
. |
Дескриптор: Жалпы –2 балл. - Шығарманың cюжеттік-композициялық құрылысын талдайды; - Топтарды толықтырады, талқылауға қатысады. |
Оқулық, жұмыс дәптер лері. Әңгіменің сюжеттік -компози ция лық кестесі. |
|||||||
|
ЖЖ. Әңгіме кестесі Жұппен орындайды.
|
Мәтінмен жұмыстанады. |
Дескриптор: Жалпы –3 балл. -Шығарманың құндылықтарын анықтайды; - Мәтіннен дәлелдемелер келтіреді;
|
Оқулық, жұмыс дәптер лері.
Әңгіме кестесі. |
||||||||
|
«Сәмен мен Қажытайдың саяхаты» тақырыбында шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу. |
Шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазады. |
Дескриптор Жалпы 3 балл Шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдайды,эссе жазады,ой бөліседі. |
Оқулық, жұмыс дәптер лері.
|
||||||||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 8 мин.
|
«Сезімнен туған ойлар» стратегиясы Оқушының бүгінгі сабақ барысында алған әсері, сонымен қоса сабаққа деген ой – пікірі сұралады: Мен сабақта ....... жұмыс жасадым Сабақ маған ....... Менің сабақта жасаған жұмысыма ....... Сабақтың материалы маған.......
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша қорытынды жасайды.
|
Мұғалім 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалайды. |
|
шағым қалдыра аласыз













