|
Білім беру ұйымының атауы |
№ 46 ЖОББМ |
|||||
|
Сынып |
7 «А» |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|||||
|
Бөлім: |
Ұрпақ тәрбиесі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Казиева Г.У |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: 19 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Т.Әбдіков «Қонақтар» әңгімесі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.1.1 шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салғастыру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
- шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салғастырады; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру Жаңа білім
5 минут Бекіту Үйге тапсырма Кері байланыс Қорытынды |
І.Мағынаны ашу «Суреттер сөйлейді» Слайд бетіне автор суреті және тақырыпқа байланысты суреттер беріледі.
ІІ.Ата-ана туралы мақалдар арқылы топқа бөлінеді.
Топтар: І топ – «Ата» ІІ топ – «Бала» ІІІ топ – «Немере»
ІІІ.Сұрақ-жауап: 1.Қонақ деген кім? 2.Қазақ отбасында қонақтың орны қандай? 3.Қонақтың түрлерін білесің бе?
ІV.Оқушыларға алдын ала берілген тапсырма бойынша автор туралы мәліметті сұрайды. (Автордың өмірбаяны, қызметі, шығармалары)
V.Әр топқа әңгіме бойынша үзінді бөліп берілді. «Ата тобына - «Содан кейін» әдісі арқылы әңгімелеу «Бала» тобына» - Домино» әдісі бойынша әңгімелеу «Немере тобына» - «Сөз тіркестері» арқылы әңгімелеу VІ.Ой түйін І топ – Ата мен ана
Ана алдында —
құрмет, ІІ топ – Бала мен келін
Баланың өзі
болғандай, ІІІ топ –Немере
Бала —
қымбат,
«Ата-ана қадірін білмеген – халық қадірін біле алмас» (Ғ.Мұстафин)
Кері байланыс алынады: «Жұлдызыма жеттім бе?
Ата-ананың арманы!( Саят Әбенов)
Ата-ананың арманы, |
1.Оқушылар берілген суреттердің мазмұнын ашып, бүгінгі сабақтың қандай тақырыпта болатынын анықтайды.
2.Берілген мақалдар арқылы 3 топқа бөлінеді. 3.Қонақ туралы сұрақтарға жауап береді 4. Берілген тапсырма бойынша автордың өмірбаяны, қызметі, шығармалары туралы айтады 5. Мәтін үзіндісін оқиды. 6. Мәтін бойынша әдістермен қысқаша мазмұндау. 7.Оқушылар өз ойларын ортаға салып, салыстырады.. (Дұрыс, бұрыс, келісемін, келіспеймін) Үйден тақырыпқа байланысты эссе жазады. (150 сөз) Оқушылар тақтада берілген баспалдақ арқылы жұлдызға жету жолында өз қадамдарын бағалайды. (ең биік шыңында «жұлдыз») |
Бағалау парақшасы «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» Бағалау парақшасы |
Слайд Қонақтар тақырыбына байланысты суреттер Ғаламтор беттерінен Оқулық Қазақ әдебиеті, хрестоматия7-сынып |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Т.Әбдік "Қонақтар" әңгімесі
Т.Әбдік "Қонақтар" әңгімесі
|
Білім беру ұйымының атауы |
№ 46 ЖОББМ |
|||||
|
Сынып |
7 «А» |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|||||
|
Бөлім: |
Ұрпақ тәрбиесі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Казиева Г.У |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: 19 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Т.Әбдіков «Қонақтар» әңгімесі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.1.1 шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салғастыру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
- шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салғастырады; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру Жаңа білім
5 минут Бекіту Үйге тапсырма Кері байланыс Қорытынды |
І.Мағынаны ашу «Суреттер сөйлейді» Слайд бетіне автор суреті және тақырыпқа байланысты суреттер беріледі.
ІІ.Ата-ана туралы мақалдар арқылы топқа бөлінеді.
Топтар: І топ – «Ата» ІІ топ – «Бала» ІІІ топ – «Немере»
ІІІ.Сұрақ-жауап: 1.Қонақ деген кім? 2.Қазақ отбасында қонақтың орны қандай? 3.Қонақтың түрлерін білесің бе?
ІV.Оқушыларға алдын ала берілген тапсырма бойынша автор туралы мәліметті сұрайды. (Автордың өмірбаяны, қызметі, шығармалары)
V.Әр топқа әңгіме бойынша үзінді бөліп берілді. «Ата тобына - «Содан кейін» әдісі арқылы әңгімелеу «Бала» тобына» - Домино» әдісі бойынша әңгімелеу «Немере тобына» - «Сөз тіркестері» арқылы әңгімелеу VІ.Ой түйін І топ – Ата мен ана
Ана алдында —
құрмет, ІІ топ – Бала мен келін
Баланың өзі
болғандай, ІІІ топ –Немере
Бала —
қымбат,
«Ата-ана қадірін білмеген – халық қадірін біле алмас» (Ғ.Мұстафин)
Кері байланыс алынады: «Жұлдызыма жеттім бе?
Ата-ананың арманы!( Саят Әбенов)
Ата-ананың арманы, |
1.Оқушылар берілген суреттердің мазмұнын ашып, бүгінгі сабақтың қандай тақырыпта болатынын анықтайды.
2.Берілген мақалдар арқылы 3 топқа бөлінеді. 3.Қонақ туралы сұрақтарға жауап береді 4. Берілген тапсырма бойынша автордың өмірбаяны, қызметі, шығармалары туралы айтады 5. Мәтін үзіндісін оқиды. 6. Мәтін бойынша әдістермен қысқаша мазмұндау. 7.Оқушылар өз ойларын ортаға салып, салыстырады.. (Дұрыс, бұрыс, келісемін, келіспеймін) Үйден тақырыпқа байланысты эссе жазады. (150 сөз) Оқушылар тақтада берілген баспалдақ арқылы жұлдызға жету жолында өз қадамдарын бағалайды. (ең биік шыңында «жұлдыз») |
Бағалау парақшасы «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» Бағалау парақшасы |
Слайд Қонақтар тақырыбына байланысты суреттер Ғаламтор беттерінен Оқулық Қазақ әдебиеті, хрестоматия7-сынып |
||
шағым қалдыра аласыз













