|
Бөлім: Тарих тағылымы |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Т.Әбдіков «Қонақтар» әңгімесіндегі кейіпкерлер бейнесі |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.3.1 Көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтау 7.2.1.1. Шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салғастыру. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: Т.Әбдіков «Қонақтар» әңгімесіндегікейіпкерлерінің іс-әрекетін талдау, кейіпкерлерді салыстыру; Көптеген оқушылар: Шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтау, салыстыру; Кейбір оқушылар: Көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтау, эпизодтар мен бейнелерді салыстыру |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңкезеңі/ уақыт |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі.Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру, сабаққаназарын аудару. Қызығушылықты ояту. «Адасқан сөздер». Оқушылар орны ауысқан сюжеттерді дұрыс құрастырып, шығарма мазмұнына тоқталады. Әңгіменің басталуы - Мазасы кеткен қарт. Дамуы - Үміті орындалмаған
қария. Шарықтау
шегі - Ерекеңнің малын
іздеуі. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау. |
Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру,сабаққа назарын аудару. Оқушылар орны ауысқан сюжеттерді дұрыс құрастырып, шығарма мазмұнына тоқталады. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау. |
Қалыптастырушы бағалаулар
ҚБ
|
7-сынып қазақ әдебиеті Жапсырма жұлдызшалар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Мағынаны тану. Жеке жұмыс. Шығарма кейіпкерлерінің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтаңыз.
Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. Жұптық жұмыс. Тапсырма. Шығарма эпизодтары бойынша «Үш қадам» кестесін толтырыңыз.
Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар шығарма кейіпкерлерінің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтайды. Кейіпкерлер типін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтайды; Әр кейіпкерге талдау жасайды; Шығармадан дәлелдер келтіреді.
Шығарма эпизодтары бойынша «Үш қадам» кестесін толтырып, шығармадағы мәселелерді анықтайды; мәселелерді қазіргі күнмен салыстырады; кейіпкерлер бейнесін салыстырады.
|
Қалыптастырушы бағалаулар ҚБ
Қалыптастырушы бағалаулар
ҚБ
|
Т.Әбдіков «Қонақтар» әңгімесі
А3 форматты қағаз, маркер
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия: Мені ... қуантты. Мені ... таң қалдырды. Мені ... ойландырды. Мен ... көп мәлімет білдім. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Т.Әбдіков «Қонақтар» әңгімесіндегі кейіпкерлер бейнесі
Т.Әбдіков «Қонақтар» әңгімесіндегі кейіпкерлер бейнесі
|
Бөлім: Тарих тағылымы |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Т.Әбдіков «Қонақтар» әңгімесіндегі кейіпкерлер бейнесі |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.3.1 Көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтау 7.2.1.1. Шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салғастыру. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: Т.Әбдіков «Қонақтар» әңгімесіндегікейіпкерлерінің іс-әрекетін талдау, кейіпкерлерді салыстыру; Көптеген оқушылар: Шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтау, салыстыру; Кейбір оқушылар: Көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтау, эпизодтар мен бейнелерді салыстыру |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңкезеңі/ уақыт |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі.Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру, сабаққаназарын аудару. Қызығушылықты ояту. «Адасқан сөздер». Оқушылар орны ауысқан сюжеттерді дұрыс құрастырып, шығарма мазмұнына тоқталады. Әңгіменің басталуы - Мазасы кеткен қарт. Дамуы - Үміті орындалмаған
қария. Шарықтау
шегі - Ерекеңнің малын
іздеуі. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау. |
Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру,сабаққа назарын аудару. Оқушылар орны ауысқан сюжеттерді дұрыс құрастырып, шығарма мазмұнына тоқталады. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау. |
Қалыптастырушы бағалаулар
ҚБ
|
7-сынып қазақ әдебиеті Жапсырма жұлдызшалар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Мағынаны тану. Жеке жұмыс. Шығарма кейіпкерлерінің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтаңыз.
Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. Жұптық жұмыс. Тапсырма. Шығарма эпизодтары бойынша «Үш қадам» кестесін толтырыңыз.
Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар шығарма кейіпкерлерінің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтайды. Кейіпкерлер типін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтайды; Әр кейіпкерге талдау жасайды; Шығармадан дәлелдер келтіреді.
Шығарма эпизодтары бойынша «Үш қадам» кестесін толтырып, шығармадағы мәселелерді анықтайды; мәселелерді қазіргі күнмен салыстырады; кейіпкерлер бейнесін салыстырады.
|
Қалыптастырушы бағалаулар ҚБ
Қалыптастырушы бағалаулар
ҚБ
|
Т.Әбдіков «Қонақтар» әңгімесі
А3 форматты қағаз, маркер
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия: Мені ... қуантты. Мені ... таң қалдырды. Мені ... ойландырды. Мен ... көп мәлімет білдім. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














