ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Мектебі: |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|||||
|
Бөлімі: |
5-бөлім. Ұрпақ тәрбиесі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
28.06.2024 ж |
|||||
|
Сыныбы: 7 «Ә» |
Қатысушылар саны - 26 ЕББҚ оқушы (2-топ) Мінез-құлық және эмоционалдық проблемалары бар оқушы |
Қатыспағандар саны - 0 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Т.Әбдіковтің «Қонақтар» әңгімесі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
7. 1. 1. 1 әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін
талдау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдайды |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. «Ойтүрткі» әдісі -Қонақ деп кімдерді айтамыз? -Қазақта қонақтың қандай түрлері бар? - «Қонақ» сөзінің синонимін білесіңдер ме?
Оқушыларды «Flippity» платформасымен топқа бөлу.
Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру |
Түрткі сұрақтар Барлық оқушы: «Ойтүрткі» әдісі бойынша сұрақтарға жауап береді. Дарынды оқушы: Өз пікірін білідіріп, ойын дәлелдейді. ЕББҚ оқушы: Қонақ туралы түсінік айтады. Оқушылар 3 топқа бөлінеді. 1-топ – Арнайы қонақ 2-топ – Құтты қонақ 3-топ – Құдайы қонақ Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен танысады. |
Дескриптор: Жалпы ұпай – 1 - сұрақтар арқылы қонақ туралы білетіндерін айтады - 1 |
Оқулық 7-сынып «Атамұра» баспасы 2017 жыл https://massaget.kz/tup_tamyir/43492/ |
||
|
Сабақтың ортасы 17 минут 13 минут |
Топтық жұмыс 1-тапсырма «Джигсо» әдісі арқылы әңгімені оқу 1-топ: 159-160-бет 2-топ: 161-бет 3-топ: 162-бет
Жұптық жұмыс 2-тапсырма Шығарманың сюжеттік құрылымына талдау жасайды. 1, 3, 5,... жұп “Графикалық органайзер” әдісі арқылы
2, 4 , 6, ... жұп “Оқиға тауы” әдісі бойынша талдау жасаңыз.
Оқиғаның басталуы, оқиғаның дамуы, оқиғаның байланысуы, оқиғаның шиеленісуі, оқиғаның шарықтау шегі, оқиғаның шешімі. |
Барлық оқушы: Әңгіменің мазмұнын түсінеді. Дарынды оқушы: Әңгіменің сюжетін анықтайды. ЕББҚ оқушы: Тапсырманы тобымен орындайды.
Барлық оқушы: Шығарманың сюжеттік құрылымын анықтайды. Дарынды оқушы: Шығарманың сюжеттін талдайды. ЕББҚ оқушы: Тапсырманы жұбымен орындайды. |
Дескриптор: Жалпы ұпай – 4 - әңгіменің мазмұнын игереді -1 - шығарманың оқиғалар желісін анықтайды -1 - сюжет арқылы автордың ойын біледі -1 - өз ойын өмірмен байланыстырып, жүйелі жеткізеді -1 Дескриптор: Жалпы ұпай – 5 - шығарманың басталуы - 1 - шығарманың байланысуы - 1 - шығарманың дамуы - 1 - шығарманың шарықтау шегі – 1 - шығарманың шешімі – 1
|
Оқулық 7-сынып «Атамұра» баспасы 2017жыл 159-162 бет Дәптер |
||
|
Сабақтың соңы 10 минут Үйге тапсырма |
Кері байланыс «Бір сөзбен» стратегиясы Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерімен бөліседі (тақтаға алдын ала жазып қою). Ұнады, білдім, үйрендім, пайдалы, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым, т.б. Шығарма желісін сақтай отырып, комикс сурет салу. |
Оқушылар стикерге сабақтан алған әсері туралы бір ғана сөз жазып, тақтаға жабыстырады, ойларын түсіндіріп береді.
|
Өзін-өзі бағалайды. |
Тақта |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Т.Әбдіковтің «Қонақтар» әңгімесі
Т.Әбдіковтің «Қонақтар» әңгімесі
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Мектебі: |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|||||
|
Бөлімі: |
5-бөлім. Ұрпақ тәрбиесі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
28.06.2024 ж |
|||||
|
Сыныбы: 7 «Ә» |
Қатысушылар саны - 26 ЕББҚ оқушы (2-топ) Мінез-құлық және эмоционалдық проблемалары бар оқушы |
Қатыспағандар саны - 0 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Т.Әбдіковтің «Қонақтар» әңгімесі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
7. 1. 1. 1 әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін
талдау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдайды |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. «Ойтүрткі» әдісі -Қонақ деп кімдерді айтамыз? -Қазақта қонақтың қандай түрлері бар? - «Қонақ» сөзінің синонимін білесіңдер ме?
Оқушыларды «Flippity» платформасымен топқа бөлу.
Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру |
Түрткі сұрақтар Барлық оқушы: «Ойтүрткі» әдісі бойынша сұрақтарға жауап береді. Дарынды оқушы: Өз пікірін білідіріп, ойын дәлелдейді. ЕББҚ оқушы: Қонақ туралы түсінік айтады. Оқушылар 3 топқа бөлінеді. 1-топ – Арнайы қонақ 2-топ – Құтты қонақ 3-топ – Құдайы қонақ Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен танысады. |
Дескриптор: Жалпы ұпай – 1 - сұрақтар арқылы қонақ туралы білетіндерін айтады - 1 |
Оқулық 7-сынып «Атамұра» баспасы 2017 жыл https://massaget.kz/tup_tamyir/43492/ |
||
|
Сабақтың ортасы 17 минут 13 минут |
Топтық жұмыс 1-тапсырма «Джигсо» әдісі арқылы әңгімені оқу 1-топ: 159-160-бет 2-топ: 161-бет 3-топ: 162-бет
Жұптық жұмыс 2-тапсырма Шығарманың сюжеттік құрылымына талдау жасайды. 1, 3, 5,... жұп “Графикалық органайзер” әдісі арқылы
2, 4 , 6, ... жұп “Оқиға тауы” әдісі бойынша талдау жасаңыз.
Оқиғаның басталуы, оқиғаның дамуы, оқиғаның байланысуы, оқиғаның шиеленісуі, оқиғаның шарықтау шегі, оқиғаның шешімі. |
Барлық оқушы: Әңгіменің мазмұнын түсінеді. Дарынды оқушы: Әңгіменің сюжетін анықтайды. ЕББҚ оқушы: Тапсырманы тобымен орындайды.
Барлық оқушы: Шығарманың сюжеттік құрылымын анықтайды. Дарынды оқушы: Шығарманың сюжеттін талдайды. ЕББҚ оқушы: Тапсырманы жұбымен орындайды. |
Дескриптор: Жалпы ұпай – 4 - әңгіменің мазмұнын игереді -1 - шығарманың оқиғалар желісін анықтайды -1 - сюжет арқылы автордың ойын біледі -1 - өз ойын өмірмен байланыстырып, жүйелі жеткізеді -1 Дескриптор: Жалпы ұпай – 5 - шығарманың басталуы - 1 - шығарманың байланысуы - 1 - шығарманың дамуы - 1 - шығарманың шарықтау шегі – 1 - шығарманың шешімі – 1
|
Оқулық 7-сынып «Атамұра» баспасы 2017жыл 159-162 бет Дәптер |
||
|
Сабақтың соңы 10 минут Үйге тапсырма |
Кері байланыс «Бір сөзбен» стратегиясы Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерімен бөліседі (тақтаға алдын ала жазып қою). Ұнады, білдім, үйрендім, пайдалы, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым, т.б. Шығарма желісін сақтай отырып, комикс сурет салу. |
Оқушылар стикерге сабақтан алған әсері туралы бір ғана сөз жазып, тақтаға жабыстырады, ойларын түсіндіріп береді.
|
Өзін-өзі бағалайды. |
Тақта |
||
шағым қалдыра аласыз















