|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат физикасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№35 сабақ. Дыбыстың шағылуы деген не? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.5.2.2 жарықтың шағылуы, жұтылуы сияқты қасиеттерін зерттеу және түсіндіру 4.1.2.2 алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дыбыстың таралуы мен шағылуы туралы білетін болады |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіп-тәрбие бастауы. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
Жаңа білім
Бекіту
Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Психологиялық дайындық
Үй тапсырмасы Үйдегі заттардың және олардың көлеңкелерінің суреттерін салып келу.
Құндылық мақсаты: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы
Жаңа сабақ Дыбыс қалай таралады? Дыбыс бір затқа тіреліп қайта қайту арқылы шағылады. Қашықтық ұзаған сайын дыбыс аз таралады. Тауда дыбыс тасқа соғылып қайта жаңғырық болып естіледі.
«Бір сұрақ» әдісі Дыбыстар қай кезде аз,қай кезде көп таралады? Ж: Дыбыстар бос орын көп жерде тез таралады. Тығыз жерлерде аз таралады. Мысалы орманда ағаштар көп. Дыбыс тез шағылып артқа қайтады. Солай аз таралады.
Зерттеушілік жұмыс Зерттеу: Сынып бөлмесіндегі дыбысты зерттеп көру.
ЕБҚ: Күнделікті өмірде дыбыстың шағылуын қайдан кездестіруге болады? Ж: Бөлмедегі дыбыс, Заттар тығыз тұрған орындарда.
ЕҚБ: Жаңғырық қалай пайда болады? Ж: Айғайлаған кезде дыбыс қатты затқа шағылып кейін қайтады. Сол кезде жаңғырық пайда болады.
«Бейнеле» айдары Дыбыстың тез шағылатын кездерінің суреттерін салу.Оларды түсіндіру.
Үй тапсырмасы Ормандағы дыбыстың шағылуын суреттеуге тырыс.
|
Шаттық шеңберін жасайды
Салған суреттерін тақтаға іледі
Жаңа тақырыпты түсініп алады
Сұраққа жауап береді
Зерттеу жұмысын жүргізеді
Сұраққа жауап береді
Өз сөзімен жеткізеді
Дыбыстың шағылуы туралы суреттер салады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Мадақтау
ҚБ: «Смарт сағат» әдісі
Дескриптор: Үйдегі заттардың және олардың көлеңкелерінің суреттерін салады-1б
Дескриптор: Дыбыстардың таралу деңгейін біледі-1Б Өз беттерінше іздене алады-1Б
Дескриптор: Дыбыстың шағылуы туралы айта алады-1Б Дыбыстың шағылуын зерттеп көреді-1Б
Дескриптор: Дыбыстың шағылуын бейнелей алады-1Б Өз ойларын параққа түсіре алады-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Дыбыстың шағылуы туралы айта алды-1б Оларды іс жүзінде көрсете алды-1б
« Білдім-білгім келеді» әдісі
|
Тақтадағы сурет көрмесі
Заттар
Телефондағы дыбыстар
Сынап бөлмесі
Заттар
Сынып бөлмесі
Суреттер
Заттар
Оқулық
Кері байланыс парақтары
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Табиғат физикасы
Табиғат физикасы
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат физикасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№35 сабақ. Дыбыстың шағылуы деген не? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.5.2.2 жарықтың шағылуы, жұтылуы сияқты қасиеттерін зерттеу және түсіндіру 4.1.2.2 алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дыбыстың таралуы мен шағылуы туралы білетін болады |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіп-тәрбие бастауы. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
Жаңа білім
Бекіту
Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Психологиялық дайындық
Үй тапсырмасы Үйдегі заттардың және олардың көлеңкелерінің суреттерін салып келу.
Құндылық мақсаты: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы
Жаңа сабақ Дыбыс қалай таралады? Дыбыс бір затқа тіреліп қайта қайту арқылы шағылады. Қашықтық ұзаған сайын дыбыс аз таралады. Тауда дыбыс тасқа соғылып қайта жаңғырық болып естіледі.
«Бір сұрақ» әдісі Дыбыстар қай кезде аз,қай кезде көп таралады? Ж: Дыбыстар бос орын көп жерде тез таралады. Тығыз жерлерде аз таралады. Мысалы орманда ағаштар көп. Дыбыс тез шағылып артқа қайтады. Солай аз таралады.
Зерттеушілік жұмыс Зерттеу: Сынып бөлмесіндегі дыбысты зерттеп көру.
ЕБҚ: Күнделікті өмірде дыбыстың шағылуын қайдан кездестіруге болады? Ж: Бөлмедегі дыбыс, Заттар тығыз тұрған орындарда.
ЕҚБ: Жаңғырық қалай пайда болады? Ж: Айғайлаған кезде дыбыс қатты затқа шағылып кейін қайтады. Сол кезде жаңғырық пайда болады.
«Бейнеле» айдары Дыбыстың тез шағылатын кездерінің суреттерін салу.Оларды түсіндіру.
Үй тапсырмасы Ормандағы дыбыстың шағылуын суреттеуге тырыс.
|
Шаттық шеңберін жасайды
Салған суреттерін тақтаға іледі
Жаңа тақырыпты түсініп алады
Сұраққа жауап береді
Зерттеу жұмысын жүргізеді
Сұраққа жауап береді
Өз сөзімен жеткізеді
Дыбыстың шағылуы туралы суреттер салады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Мадақтау
ҚБ: «Смарт сағат» әдісі
Дескриптор: Үйдегі заттардың және олардың көлеңкелерінің суреттерін салады-1б
Дескриптор: Дыбыстардың таралу деңгейін біледі-1Б Өз беттерінше іздене алады-1Б
Дескриптор: Дыбыстың шағылуы туралы айта алады-1Б Дыбыстың шағылуын зерттеп көреді-1Б
Дескриптор: Дыбыстың шағылуын бейнелей алады-1Б Өз ойларын параққа түсіре алады-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Дыбыстың шағылуы туралы айта алды-1б Оларды іс жүзінде көрсете алды-1б
« Білдім-білгім келеді» әдісі
|
Тақтадағы сурет көрмесі
Заттар
Телефондағы дыбыстар
Сынап бөлмесі
Заттар
Сынып бөлмесі
Суреттер
Заттар
Оқулық
Кері байланыс парақтары
|
||
шағым қалдыра аласыз



















