Материалдар / Табиғат ортақ үйіміз
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Табиғат ортақ үйіміз

Материал туралы қысқаша түсінік
4 орыс сыныбына арналған қазақ тілі пәні бойынша сабақ жоспары
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: 6. Қоршаған ортаны қорғау

Күні :

Педагогтің аты-жөні:

Сынып: 4

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: Табиғат ортақ үйіміз

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

4.​1.​1.​1* анық айтылған сөзді тыңдап, қысқаша жазба (тірек сөздер) жасау және нақтылау мақсатында сұрақтар құру

4.​1.​2.​1 бейтаныс сөздер мен сөз тіркестері бар мәтіннің мағынасын мәнмәтінге қатысты анықтап түсіну

Сабақтың мақсаты :

Оқушылардың барлығы: анық айтылған сөзді тыңдап, қысқаша жазба (тірек сөздер) жасау және нақтылау мақсатында сұрақтар құрастырады,

бейтаныс сөздер мен сөз тіркестері бар мәтіннің мағынасын мәнмәтінге қатысты анықтап түсінеді

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


Ертеңгілік шеңбер.

«Мен саған тілеймін» Қызығушылықты ояту

«Сөзжұмбақшылар» сайысы


Үй тапсырмасын тексеру

Оқушыларды сабақтың тақырыбы және

мақсатымен таныстыру.

Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы жақсы тілек айтады.

Мысалы: Саған денсаулық тілеймін! Саған жақсы көңіл күй тілеймін!

110 бет 8-тапсырма

Қолпаштау







Сабақтың ортасы

























1.Тыңда. Қайтала.
Сөздікпен таныстыру:

Жаңа сөздер:

Киік-косуля

Марал-олень

Қорғау-охранять

Мал дәрігері-ветеринар

Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру жаттығуы:



2. Айтылым.Жазылым

1-тапсырма

бос орындарға тиісті сөздерді қой.

1. ... – ірі жануар. Оның бойы киікке қарағанда ұзындау.

2. менің әкем ... болып жұмыс жасайды.

3. ... – өте әдемі жануар.








3. Айтылым. Жазылым

3-тапсырма.

Мәтіннің мазмұнын түсініп оқы. Берілген сұрақтарға жауап бер.

Біздер орманды алқапта тұрамыз. Менің атым – Балнұр.

Мен мектепке көлікпен барамын. Бүгін үйге қонақ келеді.

Әжем екеуміз бақшада дастарқан жайдық. Қонаққа кімдер

келеді деп ойлайсыңдар?

Әнуар мен Сәулет – менің сыныптастарым. Аулада

Әнуар мен Сәулет әлденеден қашып жүр. Балалар неден

қорықты? Киік пен маралдың лақтары оларға емес, әжеме

жүгіріп келеді екен. Күн сайын олар осы шелектен су ішеді

ғой. Бұл жануарлар неге мұнда жүр?

Менің анам – мал дәрігері. Ол жараланған жануар-

ларға көмек көрсетеді. Ал менің әкем кім деп ойлайсың-

дар? Менің әкем – орманшы. Арғы аталарым да орманшы

болған. Табиғатты қорғау – отбасымыздың атакәсібі.

Менің достарыма біздің отбасылық кәсібіміз өте ұнайды.

Олар неге дастарқанға келмей жатыр?

Достарымды әкем үйден ертіп шықты. Олар кішкентай

жолбарыстың күшіктерінен қорқыпты.

Тыңдалым,айтылым.

Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы:

Мал дәрігері жануарларды емдейді.



2. Айтылым.Жазылым

1-тапсырма

бос орындарға тиісті сөздерді қой.

1. Марал – ірі жануар. Оның бойы киікке қарағанда ұзындау.

2. Менің әкем мал дәрігері болып жұмыс жасайды.

3. Киік – өте әдемі жануар.

Сен білесің бе? Киіктің лағын құралай деп атайды.



3. Айтылым. Жазылым

3-тапсырма.

Мәтіннің мазмұнын түсініп оқиды. Берілген сұрақтарға жауап береді.

1. Балнұр қандай жерде тұрады?

2. Балнұрдың ата-анасы кім болып жұмыс істейді?

3. Балнұрдың үйінде қандай жабайы жануарлар бар?

4. Балнұрдың отбасын «табиғат қорғаушылары» деп

айтуға бола ма?


«Бас бармақ»






Дескриптор:

- бос орындарға тиісті сөздерді қойып жазады










Дескриптор:

Мәтіннің мазмұнын түсініп оқиды. Берілген сұрақтарға жауап береді.







Слайд







Слайд

Оқулық 111 бет



















Слайд

Оқулық

112 бет
















Сергіту сәті



6. Тыңдалым.Жазылым. Айтылым.

Тапсырма. Берілген сөйлемдерді жазып, бар жалғау түрлерін белгілеп, түрін анықтаңдар.


Әнуар мен Сәулет – менің сыныптастарым. Аулада

Әнуар мен Сәулет әлденеден қашып жүр. Балалар неден

қорықты? Киік пен маралдың лақтары оларға емес, әжеме

жүгіріп келеді екен. Күн сайын олар осы шелектен су ішеді

ғой. Бұл жануарлар неге мұнда жүр?

Дескриптор:

Берілген сөйлемдерді жазып, бар жалғау түрлерін белгілеп, түрін анықтайды.

ҚБ: «Табыс сатысы: Мәре»

Оқулық

112бет

Сабақтың соңы

Үйге: 111 бет 2-тапсырма, орманда жүру ережесін шығарып жазып кел.



Рефлексия «Табыс сатысы: қорытынды».

«Мен ........................................білемін», «Мен....................................түсінемін»,

«Мен ..........................жасай аламын».



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!