|
Іс шараның тақырыптары: |
«Табиғатқа қамқорлық жасаймыз!» «Сіздің жеке деректеріңіз және оларды қалай қорғауға болады? » |
||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
6 «» |
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
- Оқушыларды табиғатқа деген сүйіспеншілікке тәрбиелеу. -Табиғатты қорғаудың маңыздылығын түсіндіру. - оқушыларды «дербес деректер» ұғымымен таныстыру, интернет желісінде қауіпсіз жүріс-тұрыстың теориялық білімі мен практикалық дағдыларын қалыптастыру. |
||||
|
Құндылық: |
5-апта дәйексөзі: Бірлігі күшті ел озады Бірлік және ынтымақ
|
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
|
|
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
35 мин |
Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі
2. Кіріспе әңгіме Мұғалім оқушыларға сұрақ қояды:
Оқушылар өз ойларымен бөліседі. Мұғалім олардың жауаптарын толықтырады. 3. Негізгі бөлім Тақырып бойынша әңгіме: 1. Табиғатты қорғаудың маңызы
2. Табиғатты қорғау жолдары
Мысал келтіру: Әлемде және Қазақстанда табиғатты қорғау бойынша жүргізіліп жатқан шаралар туралы қысқаша ақпарат. Мысалы: «Киелі Қазақстан» жобасы, орманды қорғау бағдарламалары. Топтық жұмыс: Оқушыларды бірнеше топқа бөліп, табиғатты қорғау тақырыбына постер немесе сурет салуды ұсыну. Әр топ өз жұмыстарын таныстырады. 4. Сергіту сәті Экологиялық тақырыптағы ойын немесе жұмбақтар. Мысалы: табиғатқа байланысты мақал-мәтелдер айту. 5. Қорытынды бөлім
Сабақты аяқтау Мұғалім оқушыларға табиғатты қорғаудың әр адамның міндеті екенін еске салады. Табиғатты аялау – болашаққа қамқорлық. Қосымша: Оқушыларды мектептің аумағын тазалауға немесе ағаш отырғызу акциясына қатысуға ынталандыру. |
|
|
|
|
|
ҚС 10 мин |
Сабақтың мақсаты: оқушыларды «дербес деректер» ұғымымен таныстыру, интернет желісінде қауіпсіз жүріс-тұрыстың теориялық білімі мен практикалық дағдыларын қалыптастыру. Негізгі міндеттер:
қараудықалыптастыру. Сабақтың барысы 1.Кіріспе Ғаламтор желісіндегі қауіптер Жеке деректер – бұл белгілі бір адам туралы ақпарат. Бұл бізге көпшіліктің ішіндегі адамды тануға, белгілі бір тұлға ретінде анықтауға мүмкіндік беретін деректер. Мұндай анықтайтын мәліметтер өте көп, оларға мыналар жатады: Тегі, аты, әкесінің аты, туған күні, туған жері, мекенжайы, телефон нөмірі, электрондық пошта, фотосуреті, жасы және тағы басқа деректер. Сонымен, егер біз біреуге фамилиямызды, аты-жөнімізді және мекенжайымызды айтсақ, онда біз туралы толық ақпарат берілді.
«Жеке деректерді қалай қорғауға болады?» Құпия сөздерді жасауережелері Құпия сөз ойластыру:
жазбалардағы парольдердіөзгерту қажет.
https://www.youtube.com/watch?v=NHWYVHBHch4&list=PLA5eCSY2FeoQL LocS-IEuEG9KjOrJzvPM&index=24 https://www.youtube.com/watch?v=3Ju1hLEqHoM&list=PLA5eCSY2FeoQLLo cS-IEuEG9KjOrJzvPM&index=33 |
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Табиғатқа қамқорлық жасаймыз!» «Сіздің жеке деректеріңіз және оларды қалай қорғауға болады? »
|
Іс шараның тақырыптары: |
«Табиғатқа қамқорлық жасаймыз!» «Сіздің жеке деректеріңіз және оларды қалай қорғауға болады? » |
||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
6 «» |
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
- Оқушыларды табиғатқа деген сүйіспеншілікке тәрбиелеу. -Табиғатты қорғаудың маңыздылығын түсіндіру. - оқушыларды «дербес деректер» ұғымымен таныстыру, интернет желісінде қауіпсіз жүріс-тұрыстың теориялық білімі мен практикалық дағдыларын қалыптастыру. |
||||
|
Құндылық: |
5-апта дәйексөзі: Бірлігі күшті ел озады Бірлік және ынтымақ
|
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
|
|
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
35 мин |
Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі
2. Кіріспе әңгіме Мұғалім оқушыларға сұрақ қояды:
Оқушылар өз ойларымен бөліседі. Мұғалім олардың жауаптарын толықтырады. 3. Негізгі бөлім Тақырып бойынша әңгіме: 1. Табиғатты қорғаудың маңызы
2. Табиғатты қорғау жолдары
Мысал келтіру: Әлемде және Қазақстанда табиғатты қорғау бойынша жүргізіліп жатқан шаралар туралы қысқаша ақпарат. Мысалы: «Киелі Қазақстан» жобасы, орманды қорғау бағдарламалары. Топтық жұмыс: Оқушыларды бірнеше топқа бөліп, табиғатты қорғау тақырыбына постер немесе сурет салуды ұсыну. Әр топ өз жұмыстарын таныстырады. 4. Сергіту сәті Экологиялық тақырыптағы ойын немесе жұмбақтар. Мысалы: табиғатқа байланысты мақал-мәтелдер айту. 5. Қорытынды бөлім
Сабақты аяқтау Мұғалім оқушыларға табиғатты қорғаудың әр адамның міндеті екенін еске салады. Табиғатты аялау – болашаққа қамқорлық. Қосымша: Оқушыларды мектептің аумағын тазалауға немесе ағаш отырғызу акциясына қатысуға ынталандыру. |
|
|
|
|
|
ҚС 10 мин |
Сабақтың мақсаты: оқушыларды «дербес деректер» ұғымымен таныстыру, интернет желісінде қауіпсіз жүріс-тұрыстың теориялық білімі мен практикалық дағдыларын қалыптастыру. Негізгі міндеттер:
қараудықалыптастыру. Сабақтың барысы 1.Кіріспе Ғаламтор желісіндегі қауіптер Жеке деректер – бұл белгілі бір адам туралы ақпарат. Бұл бізге көпшіліктің ішіндегі адамды тануға, белгілі бір тұлға ретінде анықтауға мүмкіндік беретін деректер. Мұндай анықтайтын мәліметтер өте көп, оларға мыналар жатады: Тегі, аты, әкесінің аты, туған күні, туған жері, мекенжайы, телефон нөмірі, электрондық пошта, фотосуреті, жасы және тағы басқа деректер. Сонымен, егер біз біреуге фамилиямызды, аты-жөнімізді және мекенжайымызды айтсақ, онда біз туралы толық ақпарат берілді.
«Жеке деректерді қалай қорғауға болады?» Құпия сөздерді жасауережелері Құпия сөз ойластыру:
жазбалардағы парольдердіөзгерту қажет.
https://www.youtube.com/watch?v=NHWYVHBHch4&list=PLA5eCSY2FeoQL LocS-IEuEG9KjOrJzvPM&index=24 https://www.youtube.com/watch?v=3Ju1hLEqHoM&list=PLA5eCSY2FeoQLLo cS-IEuEG9KjOrJzvPM&index=33 |
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


