|
Сынып: |
1 сынып |
Дүниетану 33 бет. |
|
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Табиғаттағы жыл мезгілдері. |
|
||||
|
Жалпы мақсаттар: |
Оқушылардың табиғаттағы жыл мезгілдері туралы түсініктері кеңейіп, әр мезгілдегі өлі табиғаттағы болатын өзгерістерді ажырата білулері тиіс. |
|
||||
|
Ресурстар: |
Интербелсенді тақта, А3 қағаздары, маркерлер, смайлктер, стикерлер, түсті қима қағаздар, үлестірмелер, слайдтар, топтық тапсырмалар, шартты белгілер, бағдаршам түстері. |
|
||||
|
Әдіс - тәсілдер |
Топтық, жеке жұмыс, тренингтер, жапсырмалау, «Жалғасын тап» стратегиясы, «Артығын тап» ойыны, «Сәйкестендіру» тапсырмасы, «Мозайка» әдісі, «Миға шабуыл» |
|
||||
|
Оқыту нәтижелері: |
|
|
||||
|
Сабақ барысында қамтылған модульдер |
|
|
||||
|
Сабақтың барысы |
уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||
|
Ұйымдастыру кезеңі: |
2мин |
Оқушылармен амандасу,түгендеу. |
Мұғаліммен амандасады. |
|||
|
2мин |
Сергіту сәті «Жаңбыр жауды» тренеигі Топқа бөліну: Ауа райының шартты белгілері бойынша топқа бөледі. |
Оқушылар алған шартты белгілер бойынша топқа бөлінеді. |
||||
|
«Ойлан тап» |
2 мин |
Мұғалім сабақтың мақсатын ашуға оқушыларды жетелейді. Жұмбақ жасырады |
Оқушылар жұмбақты шешіп, сабақтың мақсатын анықтайды |
|||
|
“Миға шабуыл” стратегиясы “Мозайка” әдісі бойынша жыл мезгілдерін табу |
8 мин |
Мұғалім оқушыларға жыл мезгілдеріне сәйкес суреттер жапсырмалау арқылы жыл мезгілдерін көрсетуін тапсырады. |
Оқушылар постерге жыл мезгілдерін жапсырмалайды. |
|||
|
“Жалғасын тап” стретегиясы Болжамдар |
8 мин |
Мұғалім топтастыру стратегиясы Жыл мезгілдерін көрсетуін тапсырады. Балалар,ертеңгі ауа – райының жылы, суық екенін біз қай дан білеміз? Сендер білесіңдер, ертеде теледидар болмаған кезде, аталарымыз ауа – райын құстар мен жан-жануарлардың іс-әрекеттері арқылы біліп, отырған. Мысалы: қарлығаш жер бауырлай ұшса, жаңбыр жауады. Сары шымшық ысқырса, шынымен күздің болғаны. “Бағдаршам” техникасы бойынша бағаланады. |
Оқушылар сол өлеңдердің қай жыл мезгіліне сәйкестігін анықтайды. |
|||
|
“Артығын тап” ойыны Жеке жұмыс |
5 мин |
Мұғалім оқушыларға суреттер ұсынады. Сол бойынша берілген жыл мезгіліне сәйкес емес артығын табады. Оқушы суреттерден жыл мезгіліне сәйкес келмейтін суретті сызады. |
Оқушы суреттерден жыл мезгіліне сәйкес келмейтін суретті сызады. |
|||
|
Сәйкестендіру тапсырмасы |
5 мин |
Жыл мезгіліне қарай шартты белгілерді сәйкестендіруді тапсырды. Түстерге байланысты жыл мезгілдерін сәйкестендіреді. Оқушылар бағдаршам техникасы бойынша бағаланды. |
Оқушы жыл мезгіліне сәйкес шартты белгілерді табады. Оқушылар түстерге байланысты жыл мезгілдерін сәйкестендірді. Ақ түс - қыс жасыл – көктем сары – күз қызыл,жасыл, сары – жаз |
|||
|
Рефлексия |
3 мин |
Оқушыларға түсінген, түсінбегендіктері туралы пікірлерін білдіруді ұсынады. |
Оқушылар түсіну деңгейіне қарай шартты белгілердің тұсына өз стикерлерін іледі. |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Табиғаттағы жыл мезгілдері
Табиғаттағы жыл мезгілдері
|
Сынып: |
1 сынып |
Дүниетану 33 бет. |
|
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Табиғаттағы жыл мезгілдері. |
|
||||
|
Жалпы мақсаттар: |
Оқушылардың табиғаттағы жыл мезгілдері туралы түсініктері кеңейіп, әр мезгілдегі өлі табиғаттағы болатын өзгерістерді ажырата білулері тиіс. |
|
||||
|
Ресурстар: |
Интербелсенді тақта, А3 қағаздары, маркерлер, смайлктер, стикерлер, түсті қима қағаздар, үлестірмелер, слайдтар, топтық тапсырмалар, шартты белгілер, бағдаршам түстері. |
|
||||
|
Әдіс - тәсілдер |
Топтық, жеке жұмыс, тренингтер, жапсырмалау, «Жалғасын тап» стратегиясы, «Артығын тап» ойыны, «Сәйкестендіру» тапсырмасы, «Мозайка» әдісі, «Миға шабуыл» |
|
||||
|
Оқыту нәтижелері: |
|
|
||||
|
Сабақ барысында қамтылған модульдер |
|
|
||||
|
Сабақтың барысы |
уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||
|
Ұйымдастыру кезеңі: |
2мин |
Оқушылармен амандасу,түгендеу. |
Мұғаліммен амандасады. |
|||
|
2мин |
Сергіту сәті «Жаңбыр жауды» тренеигі Топқа бөліну: Ауа райының шартты белгілері бойынша топқа бөледі. |
Оқушылар алған шартты белгілер бойынша топқа бөлінеді. |
||||
|
«Ойлан тап» |
2 мин |
Мұғалім сабақтың мақсатын ашуға оқушыларды жетелейді. Жұмбақ жасырады |
Оқушылар жұмбақты шешіп, сабақтың мақсатын анықтайды |
|||
|
“Миға шабуыл” стратегиясы “Мозайка” әдісі бойынша жыл мезгілдерін табу |
8 мин |
Мұғалім оқушыларға жыл мезгілдеріне сәйкес суреттер жапсырмалау арқылы жыл мезгілдерін көрсетуін тапсырады. |
Оқушылар постерге жыл мезгілдерін жапсырмалайды. |
|||
|
“Жалғасын тап” стретегиясы Болжамдар |
8 мин |
Мұғалім топтастыру стратегиясы Жыл мезгілдерін көрсетуін тапсырады. Балалар,ертеңгі ауа – райының жылы, суық екенін біз қай дан білеміз? Сендер білесіңдер, ертеде теледидар болмаған кезде, аталарымыз ауа – райын құстар мен жан-жануарлардың іс-әрекеттері арқылы біліп, отырған. Мысалы: қарлығаш жер бауырлай ұшса, жаңбыр жауады. Сары шымшық ысқырса, шынымен күздің болғаны. “Бағдаршам” техникасы бойынша бағаланады. |
Оқушылар сол өлеңдердің қай жыл мезгіліне сәйкестігін анықтайды. |
|||
|
“Артығын тап” ойыны Жеке жұмыс |
5 мин |
Мұғалім оқушыларға суреттер ұсынады. Сол бойынша берілген жыл мезгіліне сәйкес емес артығын табады. Оқушы суреттерден жыл мезгіліне сәйкес келмейтін суретті сызады. |
Оқушы суреттерден жыл мезгіліне сәйкес келмейтін суретті сызады. |
|||
|
Сәйкестендіру тапсырмасы |
5 мин |
Жыл мезгіліне қарай шартты белгілерді сәйкестендіруді тапсырды. Түстерге байланысты жыл мезгілдерін сәйкестендіреді. Оқушылар бағдаршам техникасы бойынша бағаланды. |
Оқушы жыл мезгіліне сәйкес шартты белгілерді табады. Оқушылар түстерге байланысты жыл мезгілдерін сәйкестендірді. Ақ түс - қыс жасыл – көктем сары – күз қызыл,жасыл, сары – жаз |
|||
|
Рефлексия |
3 мин |
Оқушыларға түсінген, түсінбегендіктері туралы пікірлерін білдіруді ұсынады. |
Оқушылар түсіну деңгейіне қарай шартты белгілердің тұсына өз стикерлерін іледі. |
|||
шағым қалдыра аласыз













