|
Сабақ тақырыбы |
Табиғаттағы өнер (таңғажайып арал-2) |
||
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) |
1.1.4.2 қоршаған ортаны және жекелеген формаларды бейнелеу барысында, дамыған кеңістік түсінігін көрсету 1.2.2.1 қарапайым тәсілдер арқылы, материалдар, процесстер және құралдарды пайдалана және тәжірибе жасай бастау, сурет салуға арналған құралдардың кейбір қасиеттерін зерттей бастау |
||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||
|
Тілдік мақсаттар
|
Пән лексикасы және терминология жазық–плоский–flat; көлемді – объемный–volume; қайталама материал – вторичный материал – wastemateria; табиғи материал–природный материал– natural material. Диалог/жазу үшін қажетті сөз тіркестері Талқылауға арналған сұрақтар
Неліктен…екенін айта аласыздар ма? |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 3 минут |
мақсаттарын қою. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Сабақтың түрі: өткен сабақты жалғастыру. Өткен сабақты еске түсіру үшін , оқушыларға сұрақтар қою: Арал дегеніміз не? Аралды қалай жасауға болады? Өткен сабақта біз қандай жұмыстар жасағанымыз жайында қысқаша айтып берулерін сұрау. |
|
|
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Оқушылармен түйінді сөздерді бірнеше рет хормен қайталап айту. Шығармашылық жұмысты бастамас бұрын оқушыларға техника қауіпсіздік ережелерін міндетті түрде сақтау қажеттігін ескерту. Оқушылар жұппен жұмыс жасайтындықтан қайшымен жұмыс істеген кезде бір-бірлерінен алшақ тұру, қайшыны бір-бірлеріне берген кезде оқушыға сабы жағын бағыттап беру қажет. Желіммен, бояумен,ермексазбен жұмыс істеу кезінде де өздерін және сыныптастарының киімдерін былғап алмау үшін өте сақ және абай жұмыс істеу керек екендігін ескерту.
Оқушылар шығармашылық жұмыстарын бастайды. Мұғалім әр жұпқа аралдың негізі қатты болуы үшін 15*20 өлшемімен қатырма қағазын кесіп береді. Әр жұп өткен сабақтағы ойластырған эскиздері бойынша жұмыстарын бастайды. Оқушылар ең алдымен су жасайды. Су жасау үшін көгілдір түсті ермексазды, матаны, түрлі-түсті қағазды пайдалана алады. Егер де қандай да бір жұптар пальма ағашын жасайтын болса, әр түрлі материалдарды қолдана алады. Мысалы пластмасса бөтелкелерін немесе стақандарын, қарындашның сыртын ермексабен жабыстырып немесе т.б. нұсқаларын қолдануға болады. Мұғалім оқушылардың іс-әрекеттерін бақылап жұреді. Қажеттілігіне қарай көмек көрсетеді. Жұмыс барысында мұғалім жұптардың жанына барып не істеп жатқандарын сұрастырып, әңгімеге тартады. Егер оқушылар қандай да бір қиыншылықтармен кездесіп жатса, мысалы, пальмалары құлай беретін болса немесе тағы да бір мәселелер туындап жатса мұғалім оқушыларды дұрыс жолға бағыттайды. Оқушыларға оларда қанша уақыт қалып жатқанын ескертіп отыру қажет. Оқушыларға жұмыс барысында жасап жатқан аралдарына атау ойластыруды ұсынуға болады. |
||
|
Сабақтың соңы 7 минут |
Жұмысты аяқтап болған соң, оқушылар жұптарымен сыныптастарының алдында өз аралдары туралы ақпарат береді. Мұғалім жұмыстарын бағалау үшін сыныптың артқы жағынан 2-3 партаны біріктіріп, дайындап қояды. Жұмысты аяқтаған жұп жұмыстарын бағалау партасының үстіне қойып, жұмыс орындарын жинастыады.
Оқушылар жұмыс барысында қандай қиыншылықтарымен кездескені және жұмыстарында сәтті шыққан жағы жайында айтып береді. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Табиғаттағы өнер
Табиғаттағы өнер
|
Сабақ тақырыбы |
Табиғаттағы өнер (таңғажайып арал-2) |
||
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) |
1.1.4.2 қоршаған ортаны және жекелеген формаларды бейнелеу барысында, дамыған кеңістік түсінігін көрсету 1.2.2.1 қарапайым тәсілдер арқылы, материалдар, процесстер және құралдарды пайдалана және тәжірибе жасай бастау, сурет салуға арналған құралдардың кейбір қасиеттерін зерттей бастау |
||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||
|
Тілдік мақсаттар
|
Пән лексикасы және терминология жазық–плоский–flat; көлемді – объемный–volume; қайталама материал – вторичный материал – wastemateria; табиғи материал–природный материал– natural material. Диалог/жазу үшін қажетті сөз тіркестері Талқылауға арналған сұрақтар
Неліктен…екенін айта аласыздар ма? |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 3 минут |
мақсаттарын қою. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Сабақтың түрі: өткен сабақты жалғастыру. Өткен сабақты еске түсіру үшін , оқушыларға сұрақтар қою: Арал дегеніміз не? Аралды қалай жасауға болады? Өткен сабақта біз қандай жұмыстар жасағанымыз жайында қысқаша айтып берулерін сұрау. |
|
|
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Оқушылармен түйінді сөздерді бірнеше рет хормен қайталап айту. Шығармашылық жұмысты бастамас бұрын оқушыларға техника қауіпсіздік ережелерін міндетті түрде сақтау қажеттігін ескерту. Оқушылар жұппен жұмыс жасайтындықтан қайшымен жұмыс істеген кезде бір-бірлерінен алшақ тұру, қайшыны бір-бірлеріне берген кезде оқушыға сабы жағын бағыттап беру қажет. Желіммен, бояумен,ермексазбен жұмыс істеу кезінде де өздерін және сыныптастарының киімдерін былғап алмау үшін өте сақ және абай жұмыс істеу керек екендігін ескерту.
Оқушылар шығармашылық жұмыстарын бастайды. Мұғалім әр жұпқа аралдың негізі қатты болуы үшін 15*20 өлшемімен қатырма қағазын кесіп береді. Әр жұп өткен сабақтағы ойластырған эскиздері бойынша жұмыстарын бастайды. Оқушылар ең алдымен су жасайды. Су жасау үшін көгілдір түсті ермексазды, матаны, түрлі-түсті қағазды пайдалана алады. Егер де қандай да бір жұптар пальма ағашын жасайтын болса, әр түрлі материалдарды қолдана алады. Мысалы пластмасса бөтелкелерін немесе стақандарын, қарындашның сыртын ермексабен жабыстырып немесе т.б. нұсқаларын қолдануға болады. Мұғалім оқушылардың іс-әрекеттерін бақылап жұреді. Қажеттілігіне қарай көмек көрсетеді. Жұмыс барысында мұғалім жұптардың жанына барып не істеп жатқандарын сұрастырып, әңгімеге тартады. Егер оқушылар қандай да бір қиыншылықтармен кездесіп жатса, мысалы, пальмалары құлай беретін болса немесе тағы да бір мәселелер туындап жатса мұғалім оқушыларды дұрыс жолға бағыттайды. Оқушыларға оларда қанша уақыт қалып жатқанын ескертіп отыру қажет. Оқушыларға жұмыс барысында жасап жатқан аралдарына атау ойластыруды ұсынуға болады. |
||
|
Сабақтың соңы 7 минут |
Жұмысты аяқтап болған соң, оқушылар жұптарымен сыныптастарының алдында өз аралдары туралы ақпарат береді. Мұғалім жұмыстарын бағалау үшін сыныптың артқы жағынан 2-3 партаны біріктіріп, дайындап қояды. Жұмысты аяқтаған жұп жұмыстарын бағалау партасының үстіне қойып, жұмыс орындарын жинастыады.
Оқушылар жұмыс барысында қандай қиыншылықтарымен кездескені және жұмыстарында сәтті шыққан жағы жайында айтып береді. |
|
|
шағым қалдыра аласыз













