Сабақтың барысы:
|
Сабақты кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушыны әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ басы 3 мин
3 мин |
«Кіру билеті» әдісі, мақал түріне байланысты – «Еңбекқорлар», «Өнерлілер» , «Шеберлер» топтарына бөлінеді.
« Мен маған сенемін, себебі сен- білімдісің» т.с.с. әдісі |
Оқушылар 3 топқа бөлініп отырады, бір-біріне сенімділік танытып, комплимент айтады, сәттілік тілейді |
Өзара бағалау |
Сиқылры жәшік, мақалдар жазылған кіру билеттері |
|
Сабақтың ортасы 5 минут 2 минут 3 минут 6 минут 3 минут 5 минут 10 минут |
Жаңа сабақ өту. «Миға шабуыл» әдісі. 1.Оқушылардың назарын сабаққа аудару, бұйым нобайы, суреті жайлы презентация көру . Қандайда болмасын заттар сол заттардың бөлшектерін жасамас бұрын сызбасы, техникалық суреті, нобайы орындалады. Одан нәрсенің құрлысы, өлшемдері және кескінін, қандай материалдан жасалатыны жөнінде білуге болады. Сонымен бүгінгі сабақ тақырыбы ..? 2. Сабақ мақсатымен танысу. «Ашық хат» әдісі Казпоштадан келген хатты ашып, бүгінгі сабақтың мақсатымен танысамыз сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтау үшін «Нысана» әдісін қолданамын. (Сабақтың мақсатын нысанаға апарып, жапсырамын) 3.Оқулықпен, дәптермен жұмыс. 46-47 бет, параграф 16.
Идея туындауы үшін жалпы табиғи материал- дардан бұйым жасау барысы көрсетілген бейнематериал тамашалау: «Табиғи материалдан панно жасау». «Қолшатыр» әдісі арқылы видеодан көрген білімді бекіту. 1. Табиғи материалдан қалай панно жасауға болады? 2.Табиғи материалдардан қандай бұйымдар жасауға болады? 3.Бөліктерді қандай тәсілдермен біріктіруге болады? 4. Панно дегеніміз не? 5.Декоративті панно жасау үшін қандай материалдар мен құрал-жабдықтар қажет? 6. Бұйым жасау үшін кітаптың арасына қойып кептіріп алатын зат? 7.Декоративті панноны жасау үшін неден бастау қажет? 8. Демек, бүгінгі сабағымызда қандай мақсатқа қол жеткіземіз?
Тапсырма №1: «Кім жүйрік» ойыны. Сипаттама: Слайдта көрсетілген бұйымдардың қандай табиғи материалдардан жасалғанын анықтау, айту. Тапсырма №2: «Ойланайық» әдісі арқылы өзіндік жұмыс беріледі. Сипаттама:.Әр топ берілген суретке қарап (шөркелерден панно, хайуанаттар, тырна панносы) нобайын, сызбасын орындайды.
Тапсырма №3: «Іске сәт!» әдісі. Сипаттама: Әр топ бұйымдардың нобайы бойынша табиғи материалдарды пайдаланып бұйым жасайды: «Еңбекқорлар»- « Жаңғақтардан жануарлар жасау» «Өнерлілер»- «Ұядағы тырна» дәндерден жапсырмалап панно орындау. «Шеберлер»- «Сәмбі тал» ағаш шөркелерінен жапсырмалап картина құрастыру. Сергіту сәті. Музыка қойылады
|
Бұйым нобайы, суреті жайлы перезентация көреді. Оқушылар сұрақа жауап береді: сабақ тақырыбын айтады. Оқушылар дәптерге : бүгінгі күнді, тақырыпты жазады. Бұйым нобайын дайындау үшін қажетті құралдарды жазады.
Оқушылар техника қауіпсіздігін еске түсіреді. Жаңбыр тамшыларындағы сұрақтарға жауап береді. Оқушылар бүгінгі сабақтың мақатын айтады. Дескриптор: 1.Табиғи материалдарды ажыратады. 2.Табиғи материалдың тиімділігін анықтайды. 3.Техникалық суретін, нобайын орындайды. «Бас бармақ» әдісі бағалау. Музыка бойынша оқушылар тақтадағы алақандарға алақандарын, жұдырыққа жұдырығын тигізеді, қайта отырады |
|
«Табиғи материалдардан бұйымдар жасау», Слайд , Ашық хат, Нысана
Оқулық, жұмыс дәптерлері Табиғи материалдардан жасалған панно
Өсімдік тұқымдары, ағаш діңгегі, қарағай жаңғақтары, құс қауырсыны, желім. |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия «Шығу билеттері» «--» стратегиясы -Бүгінгі сабақтан алған маңызды ақпарат; -Бүгінгі сабақта қиындық тудырған аспекті; -Бүгінгі сабақта ұнаған іс-әрекет. Оқушылар сабақ бойынша пікір айтып, жетістіктер мен жіберілген кемшіліктерді сараптап, келесі қадамды айқындап, сабақты қорытындылайды.
|
|
Өзара бағалау. Қортындылау. |
Бағалау парағы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Табиғи материалдардан дайындалатын бұйым нобайын орындау»
«Табиғи материалдардан дайындалатын бұйым нобайын орындау»
Сабақтың барысы:
|
Сабақты кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушыны әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ басы 3 мин
3 мин |
«Кіру билеті» әдісі, мақал түріне байланысты – «Еңбекқорлар», «Өнерлілер» , «Шеберлер» топтарына бөлінеді.
« Мен маған сенемін, себебі сен- білімдісің» т.с.с. әдісі |
Оқушылар 3 топқа бөлініп отырады, бір-біріне сенімділік танытып, комплимент айтады, сәттілік тілейді |
Өзара бағалау |
Сиқылры жәшік, мақалдар жазылған кіру билеттері |
|
Сабақтың ортасы 5 минут 2 минут 3 минут 6 минут 3 минут 5 минут 10 минут |
Жаңа сабақ өту. «Миға шабуыл» әдісі. 1.Оқушылардың назарын сабаққа аудару, бұйым нобайы, суреті жайлы презентация көру . Қандайда болмасын заттар сол заттардың бөлшектерін жасамас бұрын сызбасы, техникалық суреті, нобайы орындалады. Одан нәрсенің құрлысы, өлшемдері және кескінін, қандай материалдан жасалатыны жөнінде білуге болады. Сонымен бүгінгі сабақ тақырыбы ..? 2. Сабақ мақсатымен танысу. «Ашық хат» әдісі Казпоштадан келген хатты ашып, бүгінгі сабақтың мақсатымен танысамыз сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтау үшін «Нысана» әдісін қолданамын. (Сабақтың мақсатын нысанаға апарып, жапсырамын) 3.Оқулықпен, дәптермен жұмыс. 46-47 бет, параграф 16.
Идея туындауы үшін жалпы табиғи материал- дардан бұйым жасау барысы көрсетілген бейнематериал тамашалау: «Табиғи материалдан панно жасау». «Қолшатыр» әдісі арқылы видеодан көрген білімді бекіту. 1. Табиғи материалдан қалай панно жасауға болады? 2.Табиғи материалдардан қандай бұйымдар жасауға болады? 3.Бөліктерді қандай тәсілдермен біріктіруге болады? 4. Панно дегеніміз не? 5.Декоративті панно жасау үшін қандай материалдар мен құрал-жабдықтар қажет? 6. Бұйым жасау үшін кітаптың арасына қойып кептіріп алатын зат? 7.Декоративті панноны жасау үшін неден бастау қажет? 8. Демек, бүгінгі сабағымызда қандай мақсатқа қол жеткіземіз?
Тапсырма №1: «Кім жүйрік» ойыны. Сипаттама: Слайдта көрсетілген бұйымдардың қандай табиғи материалдардан жасалғанын анықтау, айту. Тапсырма №2: «Ойланайық» әдісі арқылы өзіндік жұмыс беріледі. Сипаттама:.Әр топ берілген суретке қарап (шөркелерден панно, хайуанаттар, тырна панносы) нобайын, сызбасын орындайды.
Тапсырма №3: «Іске сәт!» әдісі. Сипаттама: Әр топ бұйымдардың нобайы бойынша табиғи материалдарды пайдаланып бұйым жасайды: «Еңбекқорлар»- « Жаңғақтардан жануарлар жасау» «Өнерлілер»- «Ұядағы тырна» дәндерден жапсырмалап панно орындау. «Шеберлер»- «Сәмбі тал» ағаш шөркелерінен жапсырмалап картина құрастыру. Сергіту сәті. Музыка қойылады
|
Бұйым нобайы, суреті жайлы перезентация көреді. Оқушылар сұрақа жауап береді: сабақ тақырыбын айтады. Оқушылар дәптерге : бүгінгі күнді, тақырыпты жазады. Бұйым нобайын дайындау үшін қажетті құралдарды жазады.
Оқушылар техника қауіпсіздігін еске түсіреді. Жаңбыр тамшыларындағы сұрақтарға жауап береді. Оқушылар бүгінгі сабақтың мақатын айтады. Дескриптор: 1.Табиғи материалдарды ажыратады. 2.Табиғи материалдың тиімділігін анықтайды. 3.Техникалық суретін, нобайын орындайды. «Бас бармақ» әдісі бағалау. Музыка бойынша оқушылар тақтадағы алақандарға алақандарын, жұдырыққа жұдырығын тигізеді, қайта отырады |
|
«Табиғи материалдардан бұйымдар жасау», Слайд , Ашық хат, Нысана
Оқулық, жұмыс дәптерлері Табиғи материалдардан жасалған панно
Өсімдік тұқымдары, ағаш діңгегі, қарағай жаңғақтары, құс қауырсыны, желім. |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия «Шығу билеттері» «--» стратегиясы -Бүгінгі сабақтан алған маңызды ақпарат; -Бүгінгі сабақта қиындық тудырған аспекті; -Бүгінгі сабақта ұнаған іс-әрекет. Оқушылар сабақ бойынша пікір айтып, жетістіктер мен жіберілген кемшіліктерді сараптап, келесі қадамды айқындап, сабақты қорытындылайды.
|
|
Өзара бағалау. Қортындылау. |
Бағалау парағы |
шағым қалдыра аласыз


















