Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
"Тағам мен сусын"
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
Пәні: |
Дүниетану |
|||||
Бөлім: |
Тағам мен сусын |
|||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
Күні: |
|
|||||
Сынып:1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы: |
№29 сабақ.Біздің қажеттіліктеріміз бен мүмкіндіктеріміз |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.1.5 тұтыну заттарына деген өз қажеттіліктерінің құрылымын, олардың қайдан келетінін анықтау |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Қажеттілік не екенін біледі, қалағанының жүзеге асатын-аспайтынын білетін болады |
|||||
Құндылықтар |
ҰЛТТЫҚ МҮДДЕ: Елінің тарихын құрметтейді |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Ежелгі адамдар қандай шаруашылықтармен айналысқаны туралы ,сауданы қалай жасағаны туралы айтады Тақырыпты ашу «Сөз айт» ойыны Мұғалім: Балалар адамға өмір сүру үшін не қажет? Бір ауызбен өз қажеттіліктеріңді ата Тамақ, үй, ойыншықтар, кітаптар, киім, су және т.б. сөздер айтылады. Жаңа тақырып Қажеттіліктер дегеніміз не сонда? Сендердің ойларыңша «қажеттілік» сөзі нені білдіреді? Мұғалім: – Қажеттіліктер – адам үшін өмірдегі барлық керекті нәрселер. Оқулықтағы суретке қарайық. Бұл тұтыну заттарының қайсысы сендерге қажет, неге? Адамның қажеттіліктері ненің көмегімен қанағаттандырылады? Не көмектеседі? – Кейбір қажеттіліктер табиғатта барлық адамдар үшін тегін (су, ауа, өсімдіктер). Ұжымдық жұмыс Суреттердегі тұтынатын заттарды ата. Олардың не үшін қажет екенін айт Тамақ, үй, автобус, киім, мектеп...... ЕБҚ-тапсырма Өзің күнделікті не тұтынасың? Олардың тізімін жаса Тамақ, киім, кітап, ойыншық....... ЕҚБ-тапсырма Өмірде өзің пайдаланатын заттардың ішінен тегін келетін, табиғи құбылыстарды ата. Олардың пайдасы туралы айт Күн, ауа, жаңбыр, жел, жылулық, салқын....... «Қозғалыс та қажет» ойыны
ФС тапсырмасы Жұптық жұмыс Мұғалім: – Ал қазір біз адамның барлық қажеттіліктерін өтеу мүмкін бе, соны талдаймыз. Оқулықтағы суретті қарап шығыңдар. Арманның қолында аздаған ақша бар, ол сол ақшаға балмұздақ, кітап, сникерс және плеер сатып алғысы келеді. Қалай ойлайсыңдар, мұның бәрін сатып алуға баланың ақшасы жете ме? Неге екенін түсіндір. Ең басты қажеттіліктерді ата Қорытынды: Адам өмірде барлық қажеттіліктеріне қол жеткізе алмайды. Барға қанағат тұту керек. ҚЖ:1 Бөлімді қорытындылауға арналған тапсырмаларды орында
ҚЖ: 2 «Тілектер гүлі» әдісі Сендердің алдарыңда кез келген бір тілектеріңді орындай алатын гүл – жетігүл бар. Оның күлте жапырақшаларында қандай тілектер (бақыт, денсаулық, оқуда жетістік, ақша, күш, ақыл, әдемілік) жазылғанын оқыңдар. Олардың ішінен өздерің қалайтын тек бір күлте жапырақшаны бояңдар. Кері байланыс |
Көздерін жұмып, бір- бірлеріне ойша алақанжылуын жіберіп, ойша барлығына сәттілік тілейді Өткенді пысықтайды Сұраққа жауап береді Жаңа тақырыпты түсініп алады Өз ойларын қосып отырады Өз ойларын айтады Тізім жасайды Өз ойын айтады Жаттығу жасайды Сатушы мен Арман рөліне еніп ойнайды Оқушылар дың жауаптары: –тілек; –мұқтаждық; –бір нәрсені қалау. Қорытынды жасайды Тапсырмалар ды орындайды Тілек гүлін бояп, өз тілектерін жазады Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру Тамаша ! «Сағат» әдісі арқылы мадақтап отыру
Дескриптор: Бір ауызбен өз қажеттіліктерін атайды Өзіне не қажет екенін біледі
Дескриптор: Суреттердегі тұтынатын заттарды атайды. Олардың не үшін қажет екенін айтады Тамаша!
Керемет! Дескриптор: адамның барлық қажеттіліктерін өтеу мүмкін емес екенін біледі Рөлге еніп, тақырыпты өмірмен байланыстыра алады Ең басты қажеттіліктерді атайды
Дескриптор: «Тағам мен сусын» бөлімін қорытындылайды Өтілген тақырыптарды меңгерген. Дескриптор: Ең басты қажеттіліктерді біледі Армандары, тілектерін жеткізе алады «Білім гүлі» әдісі |
Суреттер Қимылдар Сағат моделі
Суреттер Оқулық
Оқушы жұмысы Қимылдар Суреттер Теңге купюралары Оқулық Жұмыс парағы Оқулық Гүл суреттері Кері байланыс парақтары |