Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Т.Ахтанов «Күй аңызы» әңгімесі
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бөлім |
Қиял мен шындық |
||||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні |
Айдынқызы Ботакөз |
||||||||||||||||||
Күні |
12.04.2022 ж. |
||||||||||||||||||
Сынып 8 «Ә» |
Қатысушылар саны: 23 |
Қатыспағандар саны: 2 |
|||||||||||||||||
Пәні |
Қазақ әдебиеті |
||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Т.Ахтанов «Күй аңызы» әңгімесі |
||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктеу. |
||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар үшін: Әңгімені оқып, мазмұнын айта алады. Көпшілік оқушылар үшін: Әңгіменің кейіпкерлеріне мінездеме бере алады. Кейбір оқушылар үшін: Әңгімедегі кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктей алады. |
||||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
- әңгіменің мазмұнын түсінеді; - әңгіменің кейіпкерлеріне тура және жанама мінездеме береді. |
||||||||||||||||||
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: (Ұ) Оқушылар тақтада тілек жазылған стикерлерді алып оқиды. Мақсаты: оқушыларға сабақ басында жақсы көңіл сыйлау, топқа бөлу. Тиімділігі: оқушыға тілек білдіру арқылы көңілін көтеру. |
||||||||||||||||||
Жаңа сабаққа кіріспе 7 минут Сабақтың ортасы 26 минут 3 мин 5 мин 9 мин 3 мин 6 мин Сабақтың соңы 7 минут |
Топқа бөлу. Алған стикерлері бойынша топқа бөлу. 1-топ: Естемес 2-топ: Оразымбет 3-топ: Жаңыл Үй жұмысын сұрайды «Күй құдіреті» эссе Оқу мақсаты мен бағалау критерийлерімен таныстыру. Оқушыларға бағалау парағы беріледі. «Өрмекші торы» О қушылар бір-біріне сұрақ қоя отырып, жіпті бір-біріне беріп отырады. 1-тапсырма «Шын/Жалған» Интерактивті тақтада арқылы «Wordwall» сайтынан викторина ойнатады. Топтық жұмыс. 2-тапсырма «Төрт сөйлем» тәсілі 1. Пікір. Топқа берілген кейіпкер бейнесін бір сөйлеммен жеткізеді. 2. Дәлел. Мәтіннен үзінді келтіре отырып өз пікірлерін бір сөйлеммен дәлелдейді. 3. Мысал. Пікірін өмірмен байланыстырып, мысал келтіреді. 4. Қорытынды. Тақырып бойынша қорытынды шығарады. ҚБ. «ПОПС формуласы» Бірінші сөйлем: «Менің ойымша,....» Екінші сөйлем: «Себебі, мен оны былай түсіндіремін...» Үшінші сөйлем: «Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын....» Соңғы сөйлем: «Осыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім...» Жеке тапсырма 3-тапсырма «Әдебиет лотосы»
Рефлексия: «Табыс ағашы» Жасыл алма - Сабақ өте қазақты болды. Маған ұнады. Сары алма - Маған сабақ ұнады, бірақ аздеп қателер болды. Маған мұғалім мен оқушылар көмектемті Қызыл алма - Маған сабақ қызықсыз болды. Мен тапсырмаларды Орындамадым Үй тапсырмасы: 1) «Концептуалдық кесте»
2) Аңызға айналған күйлерді тауып, шығу тарихын оқу
|
Тақтадан алған стикерлер бойынша топқа бөлініп отырады.
Эссені оқиды
Сұрақ қояды, сұраққа жауап береді.
Мәліметтің не дұрыс, не бұрыс екенін табады
Берілген критерийлер бойынша тапсырманы орындайды.
Берілген критерилер бойынша кестені толтырады
Түрлі-түсті стикерлерге сабақтан алған әсерлерін жазып жабыстырады
|
Мақсаты: Тақырыпты қаншалықты аша алғанын білу. Тиімділігі: Оқушының дүниетаны кеңейеді. Сонымен қатар оқушылар ұлттық құндылықтарды маңызын түсінеді.
Дискриптор - Сұрақ қояды; - Сұраққа жауап береді; - Әңгімені естеріне түсіреді. 1 балл
Дискриптор - Әңгімені еске түсіреді; - Сұрақтарға жауап береді. 1 балл
Дискриптор - Пікір білдіреді; - Дәлелдейді; - Өмірмен байланыстырады; - Қорытынды жасайды. 2 балл
770 ₸ - Сатып алу
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |