|
Бөлім: Қиял мен шындық Мектеп: Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: 8 Қатысқандар саны: Қатыспағандар: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Т.Ахтанов «Күй аңызы» әңгімесі |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктеу; 8.2.1.1 композицияны тұтастан бөлшекке, бөлшектен тұтасқа қарай талдау; |
||||||||||||
|
Сабақ Мақсаты |
шығарма кейіпкерлері арқылы тура және жанама мінездеулерді анықтау; композицияны тұтастан бөлшекке, бөлшектен тұтасқа қарай талдау; |
||||||||||||
|
Бағалау Критерийі |
|
||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы (6-құндылық) |
||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар назары сабаққа аударылады. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. «Ыңылдап ән айту» әдісі Топқа бөлу ұлттық аспаптар әдісі арқылы Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. Үй тапсырмасын пысықтау «Білім жеделсатысы» әдісі арқылы өткен сабақты пысықтаймын |
Оқушылар назары сабаққа аударылады. Интерактивті тақтадағы білім жеделсатысымен көтеріле отырып сұрақтарға жауап береді |
ҚБ Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
|
АКТ |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 минут 10 минут 17 минут |
Мағынаны тану Тура мінездеу кейіпкердің мінез-құлқын, түр-түсін, жүріс-тұрысын төтеден, бірден суреттеу, тікелей баяндау. Жанама мінездеу кейіпкерді төтеден сипаттамай, соған қатысы бар өзге заттарды суреттеу арқылы оның кім екенін айқындау.Басқа құбылыстарды айта отырып, кейіпкердің жан-дүниесін көрсетеді. Осы арқылы адамның сыртқы түрін анықтап, ішкі сырын ашуға жол ашады 1-тапсырма. Жұптық жұмыс Оқушылар шығармадағы кейіпкерлерді сомдаудағы тура және жанама мінездеулерді тауып, кесте бөліктерін толтырып жазыңдар.
Қабілеті жоғары оқушы шығармадағы жазушының кейіпкерді сомдаудағы стильдік ерекшелігін талдап, қабілеті орта оқушыға түсіндіреді. Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма Топтық жұмыс «Тау шыңы» әдісі арқылы шығарманың құрылымына композициялық талдау жасаңдар
Шарықтау шегі
Шиеленісуі
Дамуы Байланысуы Басталуы Шешімі
Дескриптор:
ҚБ
3-тапсырма Топтық жұмыс «Драма» әдісі Әңгімеде желісі бойынша образға еніп, сахналық қойылым көрсетіңдер
Дескриптор:
|
Оқушылар шығармадағы кейіпкерлерді сомдаудағы тура және жанама мінездеулерді тауып, кесте бөліктерін толтырып жазады.
1-топ Тау шыңы» әдісі арқылы шығарманың құрылымына композициялық талдау жасайды
|
Қалыптасты рушы бағалау
|
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут
Үй тапсырмасы |
Кері байланыс: «3-2-1» Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті; Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет.
Кейіпкерлер іс-әрекетіне көзқарасын жазу |
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Т.Ахтанов "Күй аңызы" әңгімесі
Т.Ахтанов "Күй аңызы" әңгімесі
|
Бөлім: Қиял мен шындық Мектеп: Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: 8 Қатысқандар саны: Қатыспағандар: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Т.Ахтанов «Күй аңызы» әңгімесі |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктеу; 8.2.1.1 композицияны тұтастан бөлшекке, бөлшектен тұтасқа қарай талдау; |
||||||||||||
|
Сабақ Мақсаты |
шығарма кейіпкерлері арқылы тура және жанама мінездеулерді анықтау; композицияны тұтастан бөлшекке, бөлшектен тұтасқа қарай талдау; |
||||||||||||
|
Бағалау Критерийі |
|
||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы (6-құндылық) |
||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар назары сабаққа аударылады. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. «Ыңылдап ән айту» әдісі Топқа бөлу ұлттық аспаптар әдісі арқылы Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. Үй тапсырмасын пысықтау «Білім жеделсатысы» әдісі арқылы өткен сабақты пысықтаймын |
Оқушылар назары сабаққа аударылады. Интерактивті тақтадағы білім жеделсатысымен көтеріле отырып сұрақтарға жауап береді |
ҚБ Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
|
АКТ |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 минут 10 минут 17 минут |
Мағынаны тану Тура мінездеу кейіпкердің мінез-құлқын, түр-түсін, жүріс-тұрысын төтеден, бірден суреттеу, тікелей баяндау. Жанама мінездеу кейіпкерді төтеден сипаттамай, соған қатысы бар өзге заттарды суреттеу арқылы оның кім екенін айқындау.Басқа құбылыстарды айта отырып, кейіпкердің жан-дүниесін көрсетеді. Осы арқылы адамның сыртқы түрін анықтап, ішкі сырын ашуға жол ашады 1-тапсырма. Жұптық жұмыс Оқушылар шығармадағы кейіпкерлерді сомдаудағы тура және жанама мінездеулерді тауып, кесте бөліктерін толтырып жазыңдар.
Қабілеті жоғары оқушы шығармадағы жазушының кейіпкерді сомдаудағы стильдік ерекшелігін талдап, қабілеті орта оқушыға түсіндіреді. Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма Топтық жұмыс «Тау шыңы» әдісі арқылы шығарманың құрылымына композициялық талдау жасаңдар
Шарықтау шегі
Шиеленісуі
Дамуы Байланысуы Басталуы Шешімі
Дескриптор:
ҚБ
3-тапсырма Топтық жұмыс «Драма» әдісі Әңгімеде желісі бойынша образға еніп, сахналық қойылым көрсетіңдер
Дескриптор:
|
Оқушылар шығармадағы кейіпкерлерді сомдаудағы тура және жанама мінездеулерді тауып, кесте бөліктерін толтырып жазады.
1-топ Тау шыңы» әдісі арқылы шығарманың құрылымына композициялық талдау жасайды
|
Қалыптасты рушы бағалау
|
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут
Үй тапсырмасы |
Кері байланыс: «3-2-1» Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті; Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет.
Кейіпкерлер іс-әрекетіне көзқарасын жазу |
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















