|
Сабақ : №1 |
Мектеп:Өркен ауылының ЖОББМ |
|||||
|
Тарау: Тарихи тұлғалар
тағылымы |
9-10 сабақ. |
|||||
|
Күні: |
||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қараой» |
|||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
8.3.4.1 – мәтіндегі оқиғалар бойынша мазмұнның даму желісін салыстырып, талдау; 8.5.1.5. демеулік шылаулардың қызметін білу,ауызша және жзазбаша жұмыстарда орынды қолдану |
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
Барлығы: мәтіндегі оқиғалар бойынша мазмұнның даму желісін салыстырады Көбі: талдайды, мазмұнын түсінеді, берілген тапсырмаларды орындайды Кейбірі : қажетті ақпаратты табады, пікір жазады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Қызығушылықтыояту. 7 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушыларменамандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастықатмосферасынқалыптастыру Көтеріңкі көңіл-күй орнату үшін «Ізгілік шары» әдісін қолдану арқылы сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру. Шеңбер болып тұрған оқушылар бір-біріне ізгілік шарын ұсыну арқылы тілектер айтады. |
|||||
|
Мәтіналды жұмыс. Қызығушылығын ояту |
(Ұ) «Миғашабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. 1.Қазақ тарихында қандай батырларды білесіңдер? 2.Әрі батыр, әрі ақын атанған қандай батырларды білесің? |
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп отырады Дескриптор: -сұрақтарға жауап бере алады; |
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!
|
|
||
|
Мақал –мәтелдерді оқу, мағынасын ашу (Айтылым) |
Ар, үят, намыс туралы мақал-мәтелдерді оқы, мағынасын таратып айт |
Дескриптор: - Мақал –мәтелдерді оқып, мағынасын ашады |
|
|
||
|
Мәтінмен жұмыс |
Жазылым Викториналық сұрақтарға жауап беру.
|
Викториналық сұрақтарға жауап беру. Дескриптор: -Шылауларды табады; Демеулік шылауды ажыратады. |
Өз ойын толық жеткізеді |
Презентация https://wordwall.net/ru/resource/28272377 |
||
|
Мәтіналды жұмыс |
Анықтаманы береді Фабула (лат. Fabula — аңыз, әңгіме, ертегі, мысал) - көркем шығармада суреттелген окиғаны рет-ретімен жүйелеу. |
Анықтаманы жазады, түсінеді |
Анықтаманы түсінеді |
презентация |
||
|
Мәтінмен жұмыс |
Д -Мәтінді оқиды, түсінеді; |
|||||
|
«Миға шабуыл»
|
Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беру Тәкен Әлімқұлов кім? Қандай шығармасымен таныстық? Шығарманың басты кейіпкері кім? Махамбет Өтемісұлы туралы мен не білемін? |
Сұрақтарға жауап береді
|
Дескриптор: - Шығарманың даму желісін анықтайды |
Презентация https://learningapps.org/watch?v=p6fhdp4t525 |
||
|
Салыстыру картасы |
Мазмұнның даму желісін салыстыру картасын ұсыну
|
Салыстыру картасын орындайды
|
Дескриптор: - Салыстыру картасын толтырады, анықтайды |
Презентация https://learningapps.org/watch?v=pwyx01h8j25 |
||
|
«Төрт сөйлем» әдісі |
«Төрт сөйлем» әдісін ұсыну 1-сөйлем: "Менің
ойымша...". |
«Төрт сөйлем» үлгісі бойынша жауап береді |
Дескриптор: - Өз ойын жеткізуге тырысады |
|
||
|
Сабақты қорытындылау «Рефлексия пирамидасы» |
«Рефлексия пирамидасын» ұсыну |
Өз ойларын айтады, жазады |
Дескриптор: - Толық жауап беруге тырысады, өз ойын айтады. |
Презентация |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тәкен Әлімқұлов «Қараой» (әңгіме)
Тәкен Әлімқұлов «Қараой» (әңгіме)
|
Сабақ : №1 |
Мектеп:Өркен ауылының ЖОББМ |
|||||
|
Тарау: Тарихи тұлғалар
тағылымы |
9-10 сабақ. |
|||||
|
Күні: |
||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қараой» |
|||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
8.3.4.1 – мәтіндегі оқиғалар бойынша мазмұнның даму желісін салыстырып, талдау; 8.5.1.5. демеулік шылаулардың қызметін білу,ауызша және жзазбаша жұмыстарда орынды қолдану |
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
Барлығы: мәтіндегі оқиғалар бойынша мазмұнның даму желісін салыстырады Көбі: талдайды, мазмұнын түсінеді, берілген тапсырмаларды орындайды Кейбірі : қажетті ақпаратты табады, пікір жазады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Қызығушылықтыояту. 7 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушыларменамандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастықатмосферасынқалыптастыру Көтеріңкі көңіл-күй орнату үшін «Ізгілік шары» әдісін қолдану арқылы сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру. Шеңбер болып тұрған оқушылар бір-біріне ізгілік шарын ұсыну арқылы тілектер айтады. |
|||||
|
Мәтіналды жұмыс. Қызығушылығын ояту |
(Ұ) «Миғашабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. 1.Қазақ тарихында қандай батырларды білесіңдер? 2.Әрі батыр, әрі ақын атанған қандай батырларды білесің? |
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп отырады Дескриптор: -сұрақтарға жауап бере алады; |
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!
|
|
||
|
Мақал –мәтелдерді оқу, мағынасын ашу (Айтылым) |
Ар, үят, намыс туралы мақал-мәтелдерді оқы, мағынасын таратып айт |
Дескриптор: - Мақал –мәтелдерді оқып, мағынасын ашады |
|
|
||
|
Мәтінмен жұмыс |
Жазылым Викториналық сұрақтарға жауап беру.
|
Викториналық сұрақтарға жауап беру. Дескриптор: -Шылауларды табады; Демеулік шылауды ажыратады. |
Өз ойын толық жеткізеді |
Презентация https://wordwall.net/ru/resource/28272377 |
||
|
Мәтіналды жұмыс |
Анықтаманы береді Фабула (лат. Fabula — аңыз, әңгіме, ертегі, мысал) - көркем шығармада суреттелген окиғаны рет-ретімен жүйелеу. |
Анықтаманы жазады, түсінеді |
Анықтаманы түсінеді |
презентация |
||
|
Мәтінмен жұмыс |
Д -Мәтінді оқиды, түсінеді; |
|||||
|
«Миға шабуыл»
|
Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беру Тәкен Әлімқұлов кім? Қандай шығармасымен таныстық? Шығарманың басты кейіпкері кім? Махамбет Өтемісұлы туралы мен не білемін? |
Сұрақтарға жауап береді
|
Дескриптор: - Шығарманың даму желісін анықтайды |
Презентация https://learningapps.org/watch?v=p6fhdp4t525 |
||
|
Салыстыру картасы |
Мазмұнның даму желісін салыстыру картасын ұсыну
|
Салыстыру картасын орындайды
|
Дескриптор: - Салыстыру картасын толтырады, анықтайды |
Презентация https://learningapps.org/watch?v=pwyx01h8j25 |
||
|
«Төрт сөйлем» әдісі |
«Төрт сөйлем» әдісін ұсыну 1-сөйлем: "Менің
ойымша...". |
«Төрт сөйлем» үлгісі бойынша жауап береді |
Дескриптор: - Өз ойын жеткізуге тырысады |
|
||
|
Сабақты қорытындылау «Рефлексия пирамидасы» |
«Рефлексия пирамидасын» ұсыну |
Өз ойларын айтады, жазады |
Дескриптор: - Толық жауап беруге тырысады, өз ойын айтады. |
Презентация |
||
шағым қалдыра аласыз


ескриптор:















