|
Бөлім: Парасат пайымы |
Мектеп: №4 Балжан Бөлтірікова атындағы мектеп-лицей |
|||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Абишева М.Т. |
|||||||||||
|
Күні: 09.02.2024 ж. |
|
|
||||||||||
|
Сынып: 10 (ЖМБ) |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Т. Сұлтанбеков «Көшпелі алтын» әңгімесіндегі кейіпкерлер |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.3.1 Көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау; |
|||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Шығармадағы кейіпкерлердің образын жинақтайды және даралайды. Ұлттық мүдде: қоғам игілігі үшін қызмет ету, Ар-ұят: адал еңбекті құрметтеу, шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу
Үй тапсырмасы: Топтық тапсырма Дескриптор:
Жеке жұмыс: Жарайсыңдар, балалар, әңгіме желісін есімізге түсіріп жіберейік. «Тізбекелген сұрақтар» әдісі «Кім? Не?» «Қандай? Қай?» «Қайда? «Қалай орын алды?» «Не істеді? Қайтті?» Дескриптор: Әңгіме желісін баяндайды Кейіпкерлерді анықтайды Жұптық жұмыс.: Кейіпкерлерге тура және жанама мінездеме жазу және мәтіндік портрет жазу Дескриптор: Кейіпкерге тура мінездеме береді Кейіпкерге жанама мінездеме береді Мәтіндік портрет жазады Топтық жұмыс: Кейіпкерлер сипаты кестесін толтыру Дескриптор:
«Көңіл күй өзгерісі» графигі
Дескриптор:
К Кері байланыс. «3-2-1» әдісі арқылы Сабақта есіңде қалған 3 маңызды ақпарат Жақсы түсінген 2 ақпарат
С «Бәйге» бағалау парағы Үйге тапсырма: Аралық аттестаттауға дайындық. Әдеби эссе жазу |
Балалар жағымды ахуал қалыптастырады. «Жылы лебіз» әдісі арқылы топтар бір-біріне үй тапсырмасы бойынша берілген метал немесе табиғат құбылысына теңей отырып, жылы лебіздерін білдіреді.
І топ: Әңгімедегі физикалық құбылыстар туралы әңгімелейді ІІ топ: Әңгімедегі географиялық құбылыстар туралы әңгімелейді ІІІ топ: Әңгімедегі химиялық құбылыстар туралы әңгімелейді «Тізбекелген сұрақтар» әдісі арқылы әңгіменің қысқаша мазмұнына тоқталады және негізгі кейіпкерлерді атайды Кейіпкерлерге тура және жанама мінездеме береді
Кейіпкерлер сипаты кестесін толтырады
«Көңіл күй өзгерісі» графигін тақтада орындайды
«Сәмен мен Қажытайдың саяхаты» тақырыбында шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу. |
2 балл
Қалыптастырушы бағалау «Жылы лебіздер» (тамаша, жарайсың, керемет) 2 балл
3 балл
2 балл
1 балл
Жалпы: 10 балл |
10-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы
Оқулық, дәптер
Қима қағаздар
Оқулық, дәптер
|
||||||||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Талап Сұлтанбеков "Көшпелі алтын" ғылыми-фантастикалық әңгімесіндегі кейіпкерлер жүйесі
Талап Сұлтанбеков "Көшпелі алтын" ғылыми-фантастикалық әңгімесіндегі кейіпкерлер жүйесі
|
Бөлім: Парасат пайымы |
Мектеп: №4 Балжан Бөлтірікова атындағы мектеп-лицей |
|||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Абишева М.Т. |
|||||||||||
|
Күні: 09.02.2024 ж. |
|
|
||||||||||
|
Сынып: 10 (ЖМБ) |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Т. Сұлтанбеков «Көшпелі алтын» әңгімесіндегі кейіпкерлер |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.3.1 Көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау; |
|||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Шығармадағы кейіпкерлердің образын жинақтайды және даралайды. Ұлттық мүдде: қоғам игілігі үшін қызмет ету, Ар-ұят: адал еңбекті құрметтеу, шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу
Үй тапсырмасы: Топтық тапсырма Дескриптор:
Жеке жұмыс: Жарайсыңдар, балалар, әңгіме желісін есімізге түсіріп жіберейік. «Тізбекелген сұрақтар» әдісі «Кім? Не?» «Қандай? Қай?» «Қайда? «Қалай орын алды?» «Не істеді? Қайтті?» Дескриптор: Әңгіме желісін баяндайды Кейіпкерлерді анықтайды Жұптық жұмыс.: Кейіпкерлерге тура және жанама мінездеме жазу және мәтіндік портрет жазу Дескриптор: Кейіпкерге тура мінездеме береді Кейіпкерге жанама мінездеме береді Мәтіндік портрет жазады Топтық жұмыс: Кейіпкерлер сипаты кестесін толтыру Дескриптор:
«Көңіл күй өзгерісі» графигі
Дескриптор:
К Кері байланыс. «3-2-1» әдісі арқылы Сабақта есіңде қалған 3 маңызды ақпарат Жақсы түсінген 2 ақпарат
С «Бәйге» бағалау парағы Үйге тапсырма: Аралық аттестаттауға дайындық. Әдеби эссе жазу |
Балалар жағымды ахуал қалыптастырады. «Жылы лебіз» әдісі арқылы топтар бір-біріне үй тапсырмасы бойынша берілген метал немесе табиғат құбылысына теңей отырып, жылы лебіздерін білдіреді.
І топ: Әңгімедегі физикалық құбылыстар туралы әңгімелейді ІІ топ: Әңгімедегі географиялық құбылыстар туралы әңгімелейді ІІІ топ: Әңгімедегі химиялық құбылыстар туралы әңгімелейді «Тізбекелген сұрақтар» әдісі арқылы әңгіменің қысқаша мазмұнына тоқталады және негізгі кейіпкерлерді атайды Кейіпкерлерге тура және жанама мінездеме береді
Кейіпкерлер сипаты кестесін толтырады
«Көңіл күй өзгерісі» графигін тақтада орындайды
«Сәмен мен Қажытайдың саяхаты» тақырыбында шығарманың идеясын адамгершілік құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу. |
2 балл
Қалыптастырушы бағалау «Жылы лебіздер» (тамаша, жарайсың, керемет) 2 балл
3 балл
2 балл
1 балл
Жалпы: 10 балл |
10-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы
Оқулық, дәптер
Қима қағаздар
Оқулық, дәптер
|
||||||||

шағым қалдыра аласыз

ейіпкерлердің
көңіл күйін графикке түсіру
абақ
бойынша 1 түйін












