Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Талапбек Сұлтанбеков «Көшпелі алтын»
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бөлім: |
Парасат пайымы |
Педагогтің аты-жөні: |
Минжанова К.У. |
Күні: |
04.04.2024 |
Сыныбы: |
10 сынып |
Сабақтың тақырыбы: |
Талапбек Сұлтанбеков «Көшпелі алтын» |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.1.1.1 әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы идеялық мазмұнын түсіну; 10.3.1.1 шығарманың тарихи және көркемдік құндылығын анықтап, бағалау; |
Сабақтың мақсаты: |
Әдеби шығармаға сюжеттік композициялық талдау жасайды; Шығарманың идеясын түсінеді; Көркемдік құндылығына баға береді |
Бағалау критерийі: |
|
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы |
Ой шақыру «Суреттер сөйлейді» әдісі Оқылым алды тапсырма Сурет арқылы шығарманың оқиға желсін анықтаңыз
Дескриптор:
|
Суреттер арқылы шығарманың тақырыбын болжайды Оқиға желісін анықтайды Оқушының ықтимал жауабы Найзағайдың құбылысынан пайда болатын оқиға болуы мүмкін Алтын мен найзағайға байланысты тауда болған оқиға
|
Үш шапалақ арқылы ынталандыру
|
Суреттер Интербелсенді тақта |
||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы |
«Пазл» әдісі ТЖ 1-тапсырма Шығарманы оқып оқиғаны баяндаңыз
1-Топ «Таудағы от» бөлімін оқиды 2-топ «Таудағы от» бөлімін аяқтайды 3-топ «Шайтантауға сапар» бөлімін оқиды 4-топ «Шайтантауға сапар»бөлімін аяқтайды Дескриптор: Шығармадағы оқиғаларды баяндайды Кейіпкерлерін анықтайды 2- тапсырма Жеке жұмыс Семантикалық карта «Оқиға картасы» әдісі Шығарманың оқиға желісі бойынша кесемен жұмыс
Дескриптор Оқиға желісі бойынша ақпараттарды анықтайды 3 – тапсырма ЖЖ Шығармаға сюжеттік - композициялық талдау жасаңыз Оқиғаның басталуы ...... Оқиғаның байланысы ......... Оқиғаның дамуы ........... Оқиғаның шарықтау шегі ......... Оқиғаның шиеленісуі ........... Оқиғаның шешімі ................ Дескриптор Оқиғаның мазмұнын анықтайды Шығармаға композицялық талдау жасайды 3-тапсырма Бекіту сұрақтары Әңгіме не үшін Көшпелі алтын деп аталған? Шығарманың негізгі идеясы қандай? Сәменге қандай мінездеме бересіз? Шығармада қандай аңыздар айтылған? |
Шығарманы топтар оқып оқиға мазмұнын түсінеді
Шығарманың оқиға желісі бойынша кестемен жұмыс жасайды
Оқушының ықтимал жауабы
Оқиғаның басталуы:
Сәменнің “көшпелі алтынды” көруі және ауылдағы
тұжырымдар
Сабақты бекіту мақсатында берілген сұрақтарға жауап береді Барлық оқушының берген жауаптары маңызды |
Өзара бағалау парақшасы Түсінікті баяндау 1балл Нақты оқиғаларды жеткізу 1балл Дәлелдермен айтуы 1балл Бағалау парағы +. -
Дұрыс, бұрыс бағалау парақшасы арқылы бағалау |
Оқулық 100-106 беттер Кеспе қағаздар Бағалау парағы Бағалау парақшасы Интербелсенді тақта, сұрақтар, кеспе қағаздар |
||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы |
«Сезімнен туған стратегиялар» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс Мен сабақта ......... жұмыс жасадым Маған сабақ ............ Менің сабақта жасаған жұмысыма...................... Сабақтың оқиға желісі ................... |
Оқушылар сабақта алған білімдеріне кері байланыс жасайды |
|
Интербелсенді тақта,стикер |