Бөлім
|
Салт – дәстүр және ауыз
әдебиеті
|
Пәні:
|
Әдебиеттік оқу
|
Күні:
|
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
|
Сынып:
2
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Талпақ танау
тарғылым
«Талпақ танау
тарғылым»
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
2.2.9.1 – сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан,
жинақтардан, сөздіктерден табу және ақпаратты берілген үлгі кестеге
салу.
|
Сабақтың
мақсаты
|
Өлеңді түсініп
оқу
Өлеңді бөліктерге
бөліп, ат қою
Мәліметтер жинау,
кестені толтыру
|
Құндылық
|
Жақсылыққа, игілікке
бой түзеуге,абыройлы
болуға,ар-ұждан,намыс,жауапкершілік,мейірімділік,қамқорлық, пен
әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін
қалыптастыру.
Жасампаздық пен жаңашылдық.Жаңашылдық заман
талабы
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурс
тар
|
Сабақтың басы
(3
мин)
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату.
«Қал қалай?» ойыны
1.Қалдарың
қалай?
2.Жүріс
қалай?
3.Жүгіріс
қалай?
4.Алғанда
қалай?(алдыға қарай алақан
жаю)
5.Бергенде қалай?
(алдыға қарай алақанды төмен
қарату)
6.Түнгі ұйқы қалай?
(екі алақанын біріктіріп бір бетіне
апарады)
7.Ойнағанда
қалай?
8.Ұрысқанда
қалай?
9.Көңіл –күй
қалай?
|
Оқушылар сабаққа назар
аударады.
1.Осылай
(басбармақтарын
көрсетеді)
2.Осылай (бір
орындарында жүреді)
3.Осылай (бір
орындарында жүгіреді)
4.Осылай (екі
қолдарымен алуды көрсетеді)
5.Осылай (екі
қолдарымен беруді көрсетеді)
6.Осылай (екі
алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған
болады)
7.Осылай (қолдарын
шапалақтайды)
8.Осылай
(басбармақтарын төмен
қаратады)
9.Осылай (езулерін екі қолмен
күліп көрсетеді)
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
|
Сабақтың
ортасы
(5
мин)
10 мин
|
Үй тапсырмасын
тексеру
Өлеңді жаттау
«Ой қозғау» әдісі
Жұмбақты шеш.
Айран берген, құрт
берген, Шелек-шелек сүт
берген, Айтыңдаршы
балалар, Бұл қандай мал, кім
білген?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
хабарлау
1-тапсырма
ФС
Ұжымдық
жұмыс
Flippity
платформасы
«Спиинер» әдісі
Өлеңді оқы.
Таныс емес сөздің мағынасын біліп
ал.
Өлең не туралы?
Өлеңді екі бөлікке бөл.
Әр бөлікке ат қой.
ЕББҚ
Өлеңде қандай үй
жануары туралы айтылған?
Талқылау
сұрақтары:
1.Аузымды аққа тигізген
деп нені айтып тұр?
2.Уыз деген не?
|
Өлеңді жатқа
айтады
Жұмбақты
шешеді
1.
өлеңнің
мазмұнын әңгімелейді
2.таныс емес сөздердің мағынасын
ашады
3.өлеңді екі бөлікке бөліп,
ат қояды
Сұраққа жауап
береді
|
Дескриптор:
-өлеңді жатқа
айтады(1б)
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
Смайликтер
Дескриптор:
-өлеңнің мазмұнын
әңгімелейді(1б)
-таныс емес сөздердің мағынасын
ашады(1б)
-өлеңді екі бөлікке бөліп,
ат қояды(1б)
ЕББҚ
Дескриптор:
-сұраққа жауап
береді
|
Жұмбақ жазылған
А4
Оқулық
60,61
–бет
|
8
мин
Сергіту
сәті
2 минут
|
2-
тапсырма
Жұптық
жұмыс
«Ойлан, тап»
әдісі
Өлеңге сүйеніп сиыр
сүтінен жасалатын тағамдардың атын
жаз.
ЕББҚ
Сөздерді жалғастырып
жаз.
Талқылау
сұрақтары:
1.Көрсетілген
тағамдардың денсаулыққа қандай пайдасы
бар?
«Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына
арналған қимылдар жаса
|
1.
бірінші
тағамның атын жазады
2.екінші тағамның атын
жазады
3.үшінші тағамның атын
жазады
4.төртінші тағамның
атын жазады
Сұраққа жауап
береді
Әуенге сәйкес қол жаттығуларын
жасайды
|
«Комментарий»
арқылы
Жұлдызшалар
Дескриптор:
-бірінші тағамның атын
жазады(1б)
-екінші тағамның атын
жазады(1б)
-үшінші тағамның атын
жазады(1б)
-төртінші тағамның атын
жазады(1б)
ЕББҚ
Дескриптор:
-сөздерді жалғастырып
жазады(1б)
Жарайсыңдар!
Керемет!
|
Таратпа
Қаламсап
Бейнежазба
|
10 мин
|
3 –
тапсырма
Жеке
жұмыс
«Біліміңді қолдан»
әдісі
Қосымша мәліметтер
тауып, кестені толтыр.
ЕББҚ
Суреттен көргеніңді
жаз
Талқылау
сұрақтары:
1.Сиырдың адамға
пайдасы қандай?
|
1.
көрсетілген мәліметтерді
пайдаланады
2.кестені
толтырады
Сұрақтарға жауап береді
|
«Отшашу» арқылы
бір-ірін бағалау
Дескриптор:
-көрсетілген мәліметтерді
пайдаланады(1б)
-кестені
толтырады(1б)
ЕББҚ
Дескриптор:
-суреттен көргенін
жазады
|
Сиырдың етінен,сүтінен,
терісінен жасала
тын тағамдар мен
бұйымдардың суретіА4
Таратпа
қаламсап
|
Сабақтың
соңы
Рефлексия
7 мин
|
«Білім банкасы»
әдісі
Бүгінгі сабақта не
үйрендің?
Сен үшін не қиын
болды?
Саған қандай тапсырма
қызықты болды?
Сұрақтардың жауабын
стикерге жаз.Жауабыңды оқы және білім банкасына сал.
«Ноутбук» әдісі
(Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық
түсіндім
(9,10 Жарайсың! смайлигі)
Бүгінгі сабақты
түсіндім, сұрағым бар(7,8 Жарайсың ! смайлигі
)
Бүгінгі сабақты
түсінбедім
(5,6 Жарайсың! смайлигі )
Үйге тапсырма:
Сөйлемдерді аяқтап жаз.
|
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап
береді
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған
тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған смайликтердің сөзіне қарай
санап, анықтайды.
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
Банка
стикер
Ламинатталған ноутбук
суреті, смайликтер
(Жарайсың!Жақсы!Талпын!)
|