Таңғажайып ертегілер 4 сынып

Тақырып бойынша 22 материал табылды

Таңғажайып ертегілер 4 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Таңғажайып ертегілер 4 сынып оқушыларына арналған ашық сабақ
Материалдың қысқаша нұсқасы

Білім беру ұйымының атауы


Пәні:


Бөлім:


Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

Қатысқандардың саны

Қатыспағандардың саны:

Сабақтың тақырыбы:

Таңғажайып ертегілер

Оқу жоспарына сай оқу мақсаты:

4.1.4.2. сөйлеу барысында иллюстарциялар, көрнекіліктер, фотосуреттер қолдану,презентация, видеоролик жасау.

4.1.5.1. өз ойын, сезімін, көзқарасын өмірде болған,өзге шығармадағы ұқсас оқиғалармен салыстыра отырып білдіру

Сабақтың мақсаты

Сюжеттің дамуын болжау;

Кейіпкерлердің іс – әрекетін бағалау;


Құндылықтар және оның мақсаттары

ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК

Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың

қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут












Өткен сабақты пысықтау

5 минут




















Сабақтың ортасы

20 минут





































































Сергіту сәті

2 минут












Сабақты қорыту

8мин


















Кері байланыс

5 минут



Амандасады

(психологиялық ахуал)



Сәттілік тілеймін саған,

Сәттілік тілеймін өзіме,

Сәттілік тілеймін бәріңізге!!!




Үй тапсырмасын сұрау:

«Бүркіттер» әдісі


  1. «Орамал тастау» ойынынын неше топ ойнайды? (2)

  2. «Орамал тастау» ойынында айтылған сөз неше буынды болуы керек? (2 буынды)

  3. «Хан» ойынында ойнаушылар саны неше? (шексіз)

  4. «Хан» асық қандай түске боялады? (қызыл)

  5. «Хан» ойыны бала бойындағы қандай қасиетті шыңдайды? (ептілік, шапшаңдық, байқағыштық)

  6. (5 – 10)


Жарайсыңдар!


Балалар, мен сендерге қызықты жұмбақтар алып келдім;

Соны бірге шешейік;


«Ақсүйек» ойыны


  1. Тау көтерген алып? (Толағай)

  2. Басында шашы жоқ, өтірік өлең айтатын ертегі кейіпкері? (Тазша бала)

  3. Мысық құйрығына алу үшін тапсырма орындайтын ертегі? ( «Мақтақыз»)

  4. Шайтанды да алдаған кейіпкер? (Алдар көсе)

  5. Ертегі де ұшарын жел,қонарын сай білген кейіпкер? (Қаңбақшал)



  • Бұл кейіпкерлер кімдер?


  • Балалар, бүгін біз ертегілер еліне саяхатқа аттанамыз;


  • Ертегі дегеніміз не?


  • Қандай ертегілерді білесіңдер?


  • Қазақ хақының ертегі әлеміне тоқталайық (ЖИ)




Сабақтың мақсаты:

Сюжеттің дамуын болжау;

Кейіпкерлердің іс – әрекетін бағалау;


1 – тапсырма

Қай ертегі екенін тап:





  1. «Толағай» ертегісі

  2. «Бауырсақ»

  3. »Қарлығаштың құйрығы неге айыр?»


Балалар, сендер «Фантастика» деген сөзді естіп көріп па едіңдер?


Фантастика – (грек сөзі) – қиялдау өнері. Мұндай шығармаларда шындыққа жанаспайтын құбылыстар бейнеленеді. Оның кейіпкерлері қиындықтан аман – есен құтылып шыға алады. Қиял – ғажайып ертегілерінің оқиғасы фантазияға құралады;

  • Таңғажайып кейіпкері бар қандай ертегілерді білесіңдер?


2 – тапсырма

  • «Алтын сақа» ертегісін түсініп оқу;

  • Болжа 1 – бөлімнен кейінгі оқиғаны өз беттеріңше болжап көріңдер;

  • Сен балаға қалай көмектесер едің?

  • Өз болжауыңмен ертегі мазмұнын салыстыр;

  • Баланың әкесінің іс – әрекеті туралы не айтар едіңдер?


СЕРГІТУ СӘТІ

3 – тапсырма (топтық жұмыс)

«Біздің ертегі»


Әр топ өздеріне берілген суреттерді пайдалана отырып, ертегі құрастырады





4 – тапсырма (жұптық жұмыс)


«Менің ойымша»

Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма

Саралау - диалог

Кейіпкерлерге мінездеме беріңдер;

Әкесінің мінездемесі;

Ұлдың мінездемесі;



5 – тапсырма

https://wordwall.net/play/82132/635/410


  1. Бай жылқыларын суғаруға келгенде суда не жүзіп жүр? (қып қызыл өкпе)

  2. Бай өкпені немен түртті? (құрықпен)

  3. Өкпе неге айналды? (жалмауыз кемпір)

  4. Бай жалмауыз кемпірге алдымен не бермекші болды? (ат басындай алтын)

  5. Жалмауыз кемпір байдан не сұрады? (жалғыз баласын)

  6. Бала неге жылады? (алтын сақасы жоғалып)

  7. Балаға қандай тай қарады? (қотыр тай)

  8. Қашқан жүйрік атқа жалмауыз кемпір не лақтырды? (тіс)

  9. Бала тайынан секіріп түсіп қайда шығып кетеді? (бәйтерек басына)

  10. Балаға көмекке қандай жануарлар келеді? (түлкілер)

  11. Балаға қандай құс көмекке келді? (қарлығаш)

  12. Қарлығаш баланың жағдайын кімге айтады? (төбеттерге)


Жарайсыңдар!


Үйге: Жылқы малының атауларын жасына қарай теріп жазады;


Кері байланыс: «Білім шыңы» әдісі

Амандасады


Психологиялық ахуалға қатысады










Үй тапсырмасын пысықтайды




















Ертегі кейіпкерлері туралы жұмбақтарды шешеді





















Жасанды интеллект арқылы ертегілер туралы ақпараттар алады




Сабақтың мақсатымен танысады







Қай ертегі екенңін табады


























Фантастика не екені туралы ақпарат алады











Кітаппен жұмыс





Сергіту сәтіне қатысады






Әр топ өздеріне берілген суреттерден ертегі құрастырады


























Кейіпкерлерге мінездеме береді







Сұрақтарға жауап береді


























Үйге тапсырма алады

Кері байланыс береді




Алған ұпайларын өзін – өзі бағалау парағына жазады






Дескриптор:

Сұрақтарға дұрыс жауап береді;

ҚБ:

Тамаша!
















Дескриптор:

Сұрақтарға дұрыс жауап беріп, ертегі кейіпкерлерін табады – 1 б

ҚБ:
Тамаша!

















































Дескриптор:

Ертегіні түсініп оқиды – 1 б

Оқиғаны өз бетінше болжайды – 1 б

Балаға өз беттерінше көмек көрсету туралы айтады – 1 б

Баланың әкесінің іс – әрекеті туралы айтады – 1 б

Жалпы – 4 б

ҚБ:
Өте жақсы!








Дескриптор:

Ертегі құрастырады – 1 б

Өз ертегілерін қорғайды – 1 б

Жалпы – 2 б

ҚБ:
Тамаша!



























Дескриптор:

Әкесіне мінездеме береді – 1 б

Баласына мінездеме береді – 1 б

Жалпы – 2 б

ҚБ:
Керемет!






Дескриптор:

Сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 б

ҚБ:
Тамаша!














Слайд














Презентациялық ойын





















Көрнекіліктер



















Жасанды интеллект

















































Оқулық


















Суреттер























https://wordwall.net/play/82132/635/410





























































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
19.11.2024
205
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі