|
Қысқа мерзімді жоспары. Сабақ № 1 |
||||
|
Бөлім |
Python тілінде программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспаған-дар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
IDE мен танысу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
«Программалау тілі» ұғымын біледі. Қарапайым программаларды жазады Сөздерден біріккен сөздерді алу программасын құрады. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушы-ның әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. «БББ» кестесі бойынша программа дегеніміз не? Программалау тілі дегенді оқушылар қалай түсінеді осы тұрғыда сұрақтар қойып, не білетіндіктерін сұрап алу. |
1.Мұғалім-мен амандасады. |
Жетелеу, қолдау көрсету |
Слайд, компьютер |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Бейнекөрсетілім көрсету арқылы жаңа сабақты түсіндіру. https://www.youtube.com/watch?v=AypIWvQbUdU Бейнекөрсетілім көргеннен кейін де слайд арқылы түсіндіріп өту керек. |
мұғалімді тыңдайды «программа- лау тілі» анықтамасын дәптерге жазады |
Жетелеу, қолдау көрсету, бағыт-бағдар беру |
Интербел- сенді тақта / компьютер https://www.youtube.com/watch?v=AypIWvQbUdU |
|
|
Оқулық § 3.1, 75-бет «Практикада қолдану» 2-тапсырма. Жеке жұмыс Функционалдық сауаттылық тапсырмасы: Берілген есептерді өздерінің аттарымен өзгертіп, шығарып береді, түсіндіреді. Сабақтың қорытындылау ретінде «БББ кестесі» әдісін тағы да қолдану. Оқушылар бүгінгі сабақтан қандай ой түйді, не білгілері келеді, программалау тілі туралы нені үйренді осы тұрғыда сұрақтар бір-біріне «Сен маған, мен-саған» әдісі арқылы сұрап қорытындылау. Кері байланыс. «Қызық, құнды, қиын» кері байланысы арқылы сабақтан түсінгендері бойынша өзара пікір алмасады. Үйге тапсырма беру. Келесі сабаққа өздері программа құрып, дәптерге жазып келу керек. |
1- тапсыр-маны орындайды 2- тапсыр-маны орындайды |
|
|
|
Қысқа мерзімді жоспары. Сабақ № 2 |
||||
|
Бөлім |
Python тілінде программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушы-лар саны |
|
Қатыспаған-дар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
IDE мен танысу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Python программалау тілінің мүмкіндіктерін қолданады |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушы-ның әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. https://learningapps.org/20345512 Үй тапсырмасын қорыту мақсатында платформаны қолданып, тапсырма орындау керек. |
1.Мұғалім-мен амандасады. Платфор-маны қолданып, тапсырманы орындайды. |
|
Слайд, компьютер |
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма. Жеке жұмыс. Оқулық § 3.1, 76-бет 1*-2* тапсырманы «Практикада қолдану»
Оқулық § 3.1, 76-бет, «3-тапсырма**» Функционалдық сауаттылық тапсырмасы. 3-тапсырма***. 76 бет. Жұптық жұмыс. Өздеріңнің бөлмелеріңнің өлшемдерін есепте, программасын құр. Алдыңғы сабақта үйге тапсырма берілген болатын, өз бөлмелеріңнің өлшемдерін есептеп келіңдер деп, сол есептегендерің бойынша, Python бағдарламасында есеп шығарасыңдар. Қорытындылау https://quizizz.com/admin/quiz/6077f4fb730a17001ffcfcd9/ide-мен-танысу?fromSearch=true&source= quizizz.com/ платформасы арқылы тест тапсырмасын беру. Кері байланыс: «Жұлдызды баспалдақ» әдісі арқылы бүгінгі сабаққа оқушылар кері байланыс береді. Үйге тапсырма беру. 76 беттегі. Берілген тақырып бойынша 3 слайдтан тұратын презентация дайындайды. |
Практикалық есепті компьютерде орындайды. Өз бөлмелерінің өлшемдерін есептейді, программаға салады. Оқушылар жеке жұмыс ретінде орындайды |
Жетелеу, қолдау көрсету |
компьютер |
|
Қысқа мерзімді жоспары. Сабақ № 3 |
|||
|
Бөлім |
Python тілінде программалау |
||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||
|
Күні |
|
||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тіл алфавиті. Синтаксис. |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
Python тілінің алфавитін біледі. Python тілінің синтаксисін пайдаланып, программа жазады. Жазған программаның нәтижесін табады. |
||
Сабақтың барысы:
|
Сабақты ң кезені/ |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. |
1.Мұғаліммен |
|
|
|
|
https://learningapps.org/display?v=phtz8kb2321 үй тапсырмасын қорыту. |
амандасады. Тапсырманы орындайды |
Learningapps плат-формасы |
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Бейнекөрсетілім арқылы жаңа сабақты түсіндіру. https://www.youtube.com/watch?v=EhLLW0wcsqw 1-тапсырма. Жеке жұмыс. Оқулық § 3.2, 80-бет, «Практикада қолдану» тапсырмасы Сынып бөлмесінің ауданын есептеу. 2-тапсырма.Цифрларды қосу. Дескриптор: -Python программаны іске қосады; - Python тілінің синтаксисін пайдаланып, программа жазады; -цифрларды қосады. |
1-тапсырманы орындайды
2-тапсырманы орындайды |
Жетелеу, қолдау көрсету
|
Презентация, видео |
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау үшін: 80 беттегі «Ойлануға берілген сұрақтарға жауап беру керек» Үйге тапсырма: Цифрларды қосу тапсырмасын оқып, осы сияқты есептер құрастырып келу керек. |
|
|
|
|
Қысқа мерзімді жоспары. Сабақ № 4 |
||||
|
Бөлім |
Python тілінде программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушы-лар саны |
|
Қатыспаған-дар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тіл алфавиті. Синтаксис. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Python тілінің алфавитін біледі. Python тілінің синтаксисін пайдаланып, программа жазады. Жазған программаның нәтижесін табады. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақты
ң кезені/
уақ Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Қысқа мерзімді жоспары. Сабақ №
1
Бөлім
Python тілінде
программалау
Педагогтың
аты-жөні
Күні
Сынып
6
Қатысушылар
саны
Қатыспаған-дар
саны Сабақтың
тақырыбы:
IDE мен
танысу Сабақтың мақсаты:
«Программалау тілі» ұғымын
біледі.
Қарапайым
программаларды жазады
Сөздерден біріккен
сөздерді алу программасын құрады.
Сабақтың
барысы: Сабақтың кезені/
уақыт
Педагогтың
әрекеті Оқушы-ның әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақтың басы 1.Оқушылармен амандасу. «БББ» кестесі бойынша программа дегеніміз не?
Программалау тілі дегенді оқушылар қалай түсінеді осы тұрғыда
сұрақтар қойып, не білетіндіктерін сұрап
алу. 1.Мұғалім-мен
амандасады. Жетелеу,
қолдау көрсету Слайд,
компьютер Сабақтың ортасы Жаңа тақырыпты
түсіндіру. Бейнекөрсетілім көрсету арқылы жаңа сабақты
түсіндіру. https://www.youtube.com/watch?v=AypIWvQbUdU Бейнекөрсетілім көргеннен кейін де слайд арқылы
түсіндіріп өту керек. мұғалімді тыңдайды «программа- лау тілі» анықтамасын дәптерге
жазады Жетелеу,
қолдау көрсету, бағыт-бағдар беру Интербел- сенді тақта / компьютер https://www.youtube.com/watch?v=AypIWvQbUdU тапсырма. Жеке
жұмыс.
Оқулық § 3.1,
75-бет «Практикада қолдану» 2-тапсырма. Жеке жұмыс Функционалдық сауаттылық
тапсырмасы: Берілген
есептерді өздерінің аттарымен өзгертіп, шығарып береді,
түсіндіреді. Сабақтың
қорытындылау ретінде «БББ
кестесі» әдісін тағы да қолдану. Оқушылар
бүгінгі сабақтан қандай ой түйді, не білгілері келеді, программалау
тілі туралы нені үйренді осы тұрғыда сұрақтар бір-біріне «Сен
маған, мен-саған» әдісі арқылы сұрап
қорытындылау. Кері
байланыс. «Қызық, құнды, қиын» кері байланысы арқылы сабақтан
түсінгендері бойынша өзара пікір алмасады. Үйге
тапсырма беру. Келесі сабаққа өздері программа құрып, дәптерге
жазып келу керек.
1- тапсыр-маны орындайды 2- тапсыр-маны орындайды Қысқа мерзімді жоспары. Сабақ №
2
Бөлім
Python тілінде
программалау
Педагогтың
аты-жөні
Күні
Сынып
6
Қатысушы-лар
саны
Қатыспаған-дар
саны
Сабақтың
тақырыбы:
IDE мен
танысу
Сабақтың
мақсаты:
Python
программалау тілінің мүмкіндіктерін
қолданады
Сабақтың
барысы: Сабақтың кезені/
уақыт
Педагогтың
әрекеті Оқушы-ның әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақтың басы 1.Оқушылармен амандасу. https://learningapps.org/20345512 Үй
тапсырмасын қорыту мақсатында платформаны қолданып, тапсырма
орындау керек. 1.Мұғалім-мен
амандасады. Платфор-маны қолданып, тапсырманы
орындайды. Слайд,
компьютер Сабақтың ортасы
1-тапсырма.
Жеке жұмыс.
Оқулық § 3.1,
76-бет 1*-2* тапсырманы «Практикада
қолдану» тапсырма. Жеке жұмыс.
Оқулық § 3.1,
76-бет, «3-тапсырма**» Функционалдық сауаттылық
тапсырмасы. 3-тапсырма***. 76 бет. Жұптық
жұмыс. Өздеріңнің
бөлмелеріңнің өлшемдерін есепте, программасын
құр. Алдыңғы
сабақта үйге тапсырма берілген болатын, өз бөлмелеріңнің өлшемдерін
есептеп келіңдер деп, сол есептегендерің бойынша, Python
бағдарламасында есеп шығарасыңдар. Қорытындылау
https://quizizz.com/admin/quiz/6077f4fb730a17001ffcfcd9/ide-мен-танысу?fromSearch=true&source= quizizz.com/ платформасы арқылы тест тапсырмасын
беру. Кері байланыс: «Жұлдызды баспалдақ» әдісі
арқылы бүгінгі сабаққа оқушылар кері байланыс
береді. Үйге тапсырма
беру. 76
беттегі. Берілген тақырып бойынша 3 слайдтан тұратын презентация
дайындайды. Практикалық есепті компьютерде
орындайды. Өз
бөлмелерінің өлшемдерін есептейді, программаға
салады. Оқушылар
жеке жұмыс ретінде орындайды Жетелеу,
қолдау көрсету
компьютер Қысқа мерзімді жоспары. Сабақ №
3
Бөлім
Python тілінде
программалау
Педагогтың
аты-жөні
Күні
Сынып
6
Қатысушылар
саны Қатыспағандар саны
Сабақтың
тақырыбы:
Тіл алфавиті.
Синтаксис.
Сабақтың
мақсаты:
Python тілінің
алфавитін біледі.
Python тілінің
синтаксисін пайдаланып, программа жазады.
Жазған
программаның нәтижесін табады.
Сабақтың
барысы:
Сабақты
ң
кезені/
Педагогтың
әрекеті Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурс-тар Сабақтың басы
1.Оқушылармен
амандасу.
1.Мұғаліммен
https://learningapps.org/display?v=phtz8kb2321
үй тапсырмасын қорыту.
амандасады.
Тапсырманы
орындайды Learningapps плат-формасы Сабақтың ортасы
Жаңа тақырыпты
түсіндіру.
Бейнекөрсетілім
арқылы жаңа сабақты түсіндіру.
https://www.youtube.com/watch?v=EhLLW0wcsqw 1-тапсырма. Жеке
жұмыс.
Оқулық § 3.2,
80-бет, «Практикада қолдану» тапсырмасы Сынып бөлмесінің ауданын
есептеу.
2-тапсырма.Цифрларды қосу.
Дескриптор:
-Python
программаны іске қосады;
- Python тілінің
синтаксисін пайдаланып, программа жазады; -цифрларды қосады.
1-тапсырманы
орындайды
2-тапсырманы
орындайды Жетелеу,
қолдау көрсету
Презентация, видео Сабақтың соңы
Сабақты
қорытындылау үшін: 80 беттегі «Ойлануға берілген сұрақтарға жауап
беру керек»
Үйге тапсырма:
Цифрларды қосу тапсырмасын оқып, осы сияқты есептер құрастырып келу
керек.
Қысқа мерзімді жоспары. Сабақ №
4
Бөлім
Python тілінде
программалау
Педагогтың
аты-жөні
Күні
Сынып
6
Қатысушы-лар
саны
Қатыспаған-дар
саны
Сабақтың
тақырыбы:
Тіл алфавиті.
Синтаксис.
Сабақтың
мақсаты:
Python тілінің
алфавитін біледі.
Python тілінің
синтаксисін пайдаланып, программа жазады.
Жазған
программаның нәтижесін табады.
Сабақтың
барысы:
Сабақты
ң кезені/
уақ | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













