|
Пән:Жаратылыстану Сынып: 2 «А» Күні: 13.11.2018 |
Мектеп: И.Журба атындағы жалпы орта мектеп Мұғалімнің аты-жөні: Акимханова Розагул Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қозғалыс сыры |
|
|
Бөлім |
2-бөлім: Тірі табиғат 3-Бөлімше: Адам |
|
|
Ұзақ мерзімді оқу мақсаты |
2.2.3.1 адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтау; |
|
|
|
2.2.3.2 дұрыс сымбатты сақтаудың маңыздылығын түсіндіру; |
|
|
|
2.2.3.3 бұлшық ет қысқаруының қозғалыс үшін рөлін түсіндіру; |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: дұрыс сымбатты сақтаудың маңыздылығын түсіндіреді Оқушылардың басым бөлігі: адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтайды Кейбір оқушылар: бұлшық ет қысқаруының қозғалыс үшін рөлін түсіндіреді |
|
|
Бағалау критерилері |
2.2.3.1 адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтайды |
|
|
|
2.2.3.2 дұрыс сымбатты сақтаудың маңыздылығын түсіндіреді |
|
|
|
2.2.3.3 бұлшық ет қысқаруының қозғалыс үшін рөлін түсіндіреді |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сөздік қор |
Қаңқа,дене,мүше,бұлшық ет, жиырылу,сүйек |
|
|
|
|
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Өмірмен байланыстыру |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Музыка, дене шынықтыру, қазақ тілі |
|
|
АКТ қолдану дағдысы |
Интер.тақта, слайдпен жұмыс, бейнежазба |
|
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Қаңқа ұғымы туралы біледі |
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. Шаттық шеңбері Оқушыларды топқа біріктіру 1.Қуаныш. 2.Шаттық. 3.Бақыт. Тыныштық-1 шапалақ Ұйымшылдық -2 шапалақ Белсенділік- 3 шапалақ Үй жұмысы «Миға шабуыл» әдісі -Бас сүйектері -Қабырға сүйектері -Омыртқа -Аяқ сүйектері -Қол сүйектері /түсінгендерін айтады/слайдпен Дескриптор: -Қаңқа сүйектері туралы білімдері толығады -Кез-келген заттың қаңқасы болатынын біледі «Почта әдісі» Сұрақтар: «Қуаныш» тобы 1: Қаңқа дегеніміз не? 2:Қаңқаның қызметі қандай? 3:Адам денесін сүйексіз елестетіп көрейікші. Не байқадық? «Шаттық» тобы 4:Қаңқа дұрыс дамыса,адам қандай болып көрінеді? 5:Сүйектер бір-бірімен қалай байланысады? 6:Партада қалай отыру керек? «Бақыт» тобы 7:Қаңқа бөліктерін ата.Олар не үшін керек? 8:Дене сымбаты дегеніміз не? 9:Дене сымбатың дұрыс қалыптасу үшін не істеу керек? Дескриптор: -Топпен жұмыс жасай алады -Берілген сұрақтарға байланысты өз ойларын айта алады |
Қуаныш Шаттық Бақыт сөздері Сұрақтар жазылған парақша |
|||
|
Сабақтың ортасы Сергіту сәті |
Жаңа сабақ Мұғалімнің түсіндірме сөзі Бейне жазба, слайдтар арқылы түсіндіру Дәптермен жұмыс: Тірек сөздер: -бұлшық еттер -жиырылу Дескриптор: -Тірек сөздердің мағынасын түсінеді -Қатесіз көркем етіп жазады Әуенді қозғалыс Қимыл-қозғалыс жасату Зерттеу , саралау әдісі 1-топ -арқан мен бұлшық етті салыстырады. Дескриптор: - арқан мен бұлшық етті салыстыра алады 2-топ -сүйектің қозғалуын зерттейді. Дескриптор: -сүйектің қозғалуын зерттейді, анықтайды 3 топ Қай кезде бұлшық ет жиырылады, босаңсиды ? Дескриптор: Қай кезде бұлшық ет жиырылатынын, босаңситынын анықтайды «Қолмен белгіле», «Неге ,неге, неге» әдістері арқылы жаңа сабақты бекіту |
Бейне жазба, слайдтар |
|||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс Бағалау |
«Менің сөзім» әдісі арқылы білім алушылар сабақты қаншалықты түсінгендерін өз сөздерімен жеткізеді /түсіндіреді/, өздеріне берілген тапсырмаға постер қорғайды, сабақты қорытады . 1.Қуаныш тобы - Бұлшық еттердің маңызы мен құрылысы 2.Шаттық тобы -Неге денеге күш түсіргенде бұлшық еттер ауырады? 3.Бақыт тобы Бұлшық етке арналған жаттығулар , пайдалы кеңестер Дескриптор: -Топпен жұмыс жасай алады -Берілген сұрақтарға байланысты өз ойларын айта алады Сыр сұхбат Қызықты ақпараттар/ ГҮЛНҰР 1. Ең шаршамайтын б/ет-жүректе,себебі... 2. Ең майда б/ет құлақта, оның мөлшері,,,, 3. Денемізде 600 аса б/ет бар,олар... 4. Адам аяғында б/ет көп. 5. Ең мықты б/ет шайнау б/еті
Кері байланыс: «Бағдаршам» әдісі Қызыл – түсінбедім Жасыл- түсіндім Сары – жартылай түсіндім Смайликтер |
Суреттер, мәлімет , маркер, қағаздар |
|||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді жоспарлауда ынталандырушы сөздерді қолдану, қабілеті жоғары оқушыларға бұлшық ет туралы білетін ақпараттарымен бөлісуді тапсыру. |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеруде сұрақтарға жауап беруі, өз бетінше жұмыс жасауы ескеріледі. |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
өз денесін соғудан сақтауды ескерту, денені тік ұстауды есте
сақтау. |
|||
|
Дифференциация іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың дербес қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу Дифференциация уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген кезеңінде қолданыла алады Зертте. Өз бұлшық етін зерттеу. Мұғалімнің кері байланысы: Нені жетілдіру керек? |
Бұл бөлімде оқушы лардың сабақ бары сында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдерім сұраққа түсіне жауап беруі. Зерттеу барысында оқушылардан сұрақ: «Неге денені шынықтыру керек? Адамның сыртқы келбетін қалай зерттеуге болтынын сұрау |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Партада дұрыс отыруды ескеру. |
|||
|
Сабақ бойынша рефлекция Сабақ мақсаттары оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңы. Өз сабағыңыз туралы сол жаұ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||
|
|
|||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, ойлау туралы ойланыңыз?) 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, ойлау туралы ойланыңыз?) 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/ қиындықтары туралы не білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||
|
Пән:Жаратылыстану Сынып: 2 «А» Күні: 13.11.2018 |
Мектеп: И.Журба атындағы жалпы орта мектеп Мұғалімнің аты-жөні: Акимханова Розагул Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қозғалыс сыры |
|
|
Бөлім |
2-бөлім: Тірі табиғат 3-Бөлімше: Адам |
|
|
Ұзақ мерзімді оқу мақсаты |
2.2.3.1 адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтау; |
|
|
|
2.2.3.2 дұрыс сымбатты сақтаудың маңыздылығын түсіндіру; |
|
|
|
2.2.3.3 бұлшық ет қысқаруының қозғалыс үшін рөлін түсіндіру; |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: дұрыс сымбатты сақтаудың маңыздылығын түсіндіреді Оқушылардың басым бөлігі: адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтайды Кейбір оқушылар: бұлшық ет қысқаруының қозғалыс үшін рөлін түсіндіреді |
|
|
Бағалау критерилері |
адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтайды |
|
|
|
дұрыс сымбатты сақтаудың маңыздылығын түсіндіреді |
|
|
|
бұлшық ет қысқаруының қозғалыс үшін рөлін түсіндіреді |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сөздік қор |
Қаңқа,дене,мүше,бұлшық ет, жиырылу,сүйек |
|
|
|
|
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Өмірмен байланыстыру |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Музыка, дене шынықтыру, қазақ тілі |
|
|
АКТ қолдану дағдысы |
Интер.тақта, слайдпен жұмыс, бейнежазба |
|
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Қаңқа ұғымы туралы біледі |
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. Тірек сөздер арқылы білім алушыларды топқа біріктіру 1.Қуаныш. 2.Шаттық. 3.Бақыт. Психологиялық ахуал Тыныштық-1 шапалақ Ұйымшылдық -2 шапалақ Белсенділік- 3 шапалақ Үй жұмысы «Миға шабуыл» әдісі -Бас сүйектері -Қабырға сүйектері -Омыртқа -Аяқ сүйектері -Қол сүйектері /түсінгендерін айтады/слайдпен Дескриптор: -Қаңқа сүйектері туралы білімдері толығады -Кез-келген заттың қаңқасы болатынын біледі «Почта әдісі» Сұрақтар: «Қуаныш» тобы 1: Қаңқа дегеніміз не? 2:Қаңқаның қызметі қандай? 3:Адам денесін сүйексіз елестетіп көрейікші. Не байқадық? «Шаттық» тобы 4:Қаңқа дұрыс дамыса,адам қандай болып көрінеді? 5:Сүйектер бір-бірімен қалай байланысады? 6:Партада қалай отыру керек? «Бақыт» тобы 7:Қаңқа бөліктерін ата.Олар не үшін керек? 8:Дене сымбаты дегеніміз не? 9:Дене сымбатың дұрыс қалыптасу үшін не істеу керек? Дескриптор: -Топпен жұмыс жасай алады -Берілген сұрақтарға байланысты өз ойларын айта алады |
Қуаныш Шаттық Бақыт сөздері Сұрақтар жазылған парақша |
|||
|
Сабақтың ортасы Сергіту сәті |
Жаңа сабақ Мұғалімнің түсіндірме сөзі Бейне жазба, слайдтар арқылы түсіндіру Дәптермен жұмыс: Тірек сөздер: -бұлшық еттер -жиырылу Дескриптор: -Тірек сөздердің мағынасын түсінеді -Қатесіз көркем етіп жазады Әуенді қозғалыс Қимыл-қозғалыс жасату Зерттеу , саралау әдісі 1-топ -арқан мен бұлшық етті салыстырады. Дескриптор: - арқан мен бұлшық етті салыстыра алады 2-топ -сүйектің қозғалуын зерттейді. Дескриптор: -сүйектің қозғалуын зерттейді, анықтайды 3 топ Қай кезде бұлшық ет жиырылады, босаңсиды ? Дескриптор: Қай кезде бұлшық ет жиырылатынын, босаңситынын анықтайды «Қолмен белгіле», «Неге ,неге, неге» әдістері арқылы жаңа сабақты бекіту |
Бейне жазба, слайдтар |
|||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс Бағалау |
«Менің сөзім» әдісі арқылы білім алушылар сабақты қаншалықты түсінгендерін өз сөздерімен жеткізеді /түсіндіреді/, өздеріне берілген тапсырмаға постер қорғайды, сабақты қорытады . 1.Қуаныш тобы - Бұлшық еттердің маңызы мен құрылысы 2.Шаттық тобы -Неге денеге күш түсіргенде бұлшық еттер ауырады? 3.Бақыт тобы Бұлшық етке арналған жаттығулар , пайдалы кеңестер Дескриптор: -Топпен жұмыс жасай алады -Берілген сұрақтарға байланысты өз ойларын айта алады Сыр сұхбат Қызықты ақпараттар/ ГҮЛНҰР 1. Ең шаршамайтын б/ет-жүректе,себебі... 2. Ең майда б/ет құлақта, оның мөлшері,,,, 3. Денемізде 600 аса б/ет бар,олар... 4. Адам аяғында б/ет көп. 5. Ең мықты б/ет шайнау б/еті
Кері байланыс: «Бағдаршам» әдісі Қызыл – түсінбедім Жасыл- түсіндім Сары – жартылай түсіндім Смайликтер |
Суреттер, мәлімет , маркер, қағаздар |
|||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді жоспарлауда ынталандырушы сөздерді қолдану, қабілеті жоғары оқушыларға бұлшық ет туралы білетін ақпараттарымен бөлісуді тапсыру. |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеруде сұрақтарға жауап беруі, өз бетінше жұмыс жасауы ескеріледі. |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
өз денесін соғудан сақтауды ескерту, денені тік ұстауды есте
сақтау. |
|||
|
Дифференциация іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың дербес қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу Дифференциация уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген кезеңінде қолданыла алады Зертте. Өз бұлшық етін зерттеу. Мұғалімнің кері байланысы: Нені жетілдіру керек? |
Бұл бөлімде оқушы лардың сабақ бары сында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдерім сұраққа түсіне жауап беруі. Зерттеу барысында оқушылардан сұрақ: «Неге денені шынықтыру керек? Адамның сыртқы келбетін қалай зерттеуге болтынын сұрау |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Партада дұрыс отыруды ескеру. |
|||
|
Сабақ бойынша рефлекция Сабақ мақсаттары оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңы. Өз сабағыңыз туралы сол жаұ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||
|
|
|||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, ойлау туралы ойланыңыз?) 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, ойлау туралы ойланыңыз?) 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/ қиындықтары туралы не білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||









жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тақырыбы: "Қозғалыс сыры"
Тақырыбы: "Қозғалыс сыры"
|
Пән:Жаратылыстану Сынып: 2 «А» Күні: 13.11.2018 |
Мектеп: И.Журба атындағы жалпы орта мектеп Мұғалімнің аты-жөні: Акимханова Розагул Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қозғалыс сыры |
|
|
Бөлім |
2-бөлім: Тірі табиғат 3-Бөлімше: Адам |
|
|
Ұзақ мерзімді оқу мақсаты |
2.2.3.1 адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтау; |
|
|
|
2.2.3.2 дұрыс сымбатты сақтаудың маңыздылығын түсіндіру; |
|
|
|
2.2.3.3 бұлшық ет қысқаруының қозғалыс үшін рөлін түсіндіру; |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: дұрыс сымбатты сақтаудың маңыздылығын түсіндіреді Оқушылардың басым бөлігі: адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтайды Кейбір оқушылар: бұлшық ет қысқаруының қозғалыс үшін рөлін түсіндіреді |
|
|
Бағалау критерилері |
2.2.3.1 адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтайды |
|
|
|
2.2.3.2 дұрыс сымбатты сақтаудың маңыздылығын түсіндіреді |
|
|
|
2.2.3.3 бұлшық ет қысқаруының қозғалыс үшін рөлін түсіндіреді |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сөздік қор |
Қаңқа,дене,мүше,бұлшық ет, жиырылу,сүйек |
|
|
|
|
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Өмірмен байланыстыру |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Музыка, дене шынықтыру, қазақ тілі |
|
|
АКТ қолдану дағдысы |
Интер.тақта, слайдпен жұмыс, бейнежазба |
|
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Қаңқа ұғымы туралы біледі |
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. Шаттық шеңбері Оқушыларды топқа біріктіру 1.Қуаныш. 2.Шаттық. 3.Бақыт. Тыныштық-1 шапалақ Ұйымшылдық -2 шапалақ Белсенділік- 3 шапалақ Үй жұмысы «Миға шабуыл» әдісі -Бас сүйектері -Қабырға сүйектері -Омыртқа -Аяқ сүйектері -Қол сүйектері /түсінгендерін айтады/слайдпен Дескриптор: -Қаңқа сүйектері туралы білімдері толығады -Кез-келген заттың қаңқасы болатынын біледі «Почта әдісі» Сұрақтар: «Қуаныш» тобы 1: Қаңқа дегеніміз не? 2:Қаңқаның қызметі қандай? 3:Адам денесін сүйексіз елестетіп көрейікші. Не байқадық? «Шаттық» тобы 4:Қаңқа дұрыс дамыса,адам қандай болып көрінеді? 5:Сүйектер бір-бірімен қалай байланысады? 6:Партада қалай отыру керек? «Бақыт» тобы 7:Қаңқа бөліктерін ата.Олар не үшін керек? 8:Дене сымбаты дегеніміз не? 9:Дене сымбатың дұрыс қалыптасу үшін не істеу керек? Дескриптор: -Топпен жұмыс жасай алады -Берілген сұрақтарға байланысты өз ойларын айта алады |
Қуаныш Шаттық Бақыт сөздері Сұрақтар жазылған парақша |
|||
|
Сабақтың ортасы Сергіту сәті |
Жаңа сабақ Мұғалімнің түсіндірме сөзі Бейне жазба, слайдтар арқылы түсіндіру Дәптермен жұмыс: Тірек сөздер: -бұлшық еттер -жиырылу Дескриптор: -Тірек сөздердің мағынасын түсінеді -Қатесіз көркем етіп жазады Әуенді қозғалыс Қимыл-қозғалыс жасату Зерттеу , саралау әдісі 1-топ -арқан мен бұлшық етті салыстырады. Дескриптор: - арқан мен бұлшық етті салыстыра алады 2-топ -сүйектің қозғалуын зерттейді. Дескриптор: -сүйектің қозғалуын зерттейді, анықтайды 3 топ Қай кезде бұлшық ет жиырылады, босаңсиды ? Дескриптор: Қай кезде бұлшық ет жиырылатынын, босаңситынын анықтайды «Қолмен белгіле», «Неге ,неге, неге» әдістері арқылы жаңа сабақты бекіту |
Бейне жазба, слайдтар |
|||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс Бағалау |
«Менің сөзім» әдісі арқылы білім алушылар сабақты қаншалықты түсінгендерін өз сөздерімен жеткізеді /түсіндіреді/, өздеріне берілген тапсырмаға постер қорғайды, сабақты қорытады . 1.Қуаныш тобы - Бұлшық еттердің маңызы мен құрылысы 2.Шаттық тобы -Неге денеге күш түсіргенде бұлшық еттер ауырады? 3.Бақыт тобы Бұлшық етке арналған жаттығулар , пайдалы кеңестер Дескриптор: -Топпен жұмыс жасай алады -Берілген сұрақтарға байланысты өз ойларын айта алады Сыр сұхбат Қызықты ақпараттар/ ГҮЛНҰР 1. Ең шаршамайтын б/ет-жүректе,себебі... 2. Ең майда б/ет құлақта, оның мөлшері,,,, 3. Денемізде 600 аса б/ет бар,олар... 4. Адам аяғында б/ет көп. 5. Ең мықты б/ет шайнау б/еті
Кері байланыс: «Бағдаршам» әдісі Қызыл – түсінбедім Жасыл- түсіндім Сары – жартылай түсіндім Смайликтер |
Суреттер, мәлімет , маркер, қағаздар |
|||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді жоспарлауда ынталандырушы сөздерді қолдану, қабілеті жоғары оқушыларға бұлшық ет туралы білетін ақпараттарымен бөлісуді тапсыру. |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеруде сұрақтарға жауап беруі, өз бетінше жұмыс жасауы ескеріледі. |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
өз денесін соғудан сақтауды ескерту, денені тік ұстауды есте
сақтау. |
|||
|
Дифференциация іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың дербес қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу Дифференциация уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген кезеңінде қолданыла алады Зертте. Өз бұлшық етін зерттеу. Мұғалімнің кері байланысы: Нені жетілдіру керек? |
Бұл бөлімде оқушы лардың сабақ бары сында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдерім сұраққа түсіне жауап беруі. Зерттеу барысында оқушылардан сұрақ: «Неге денені шынықтыру керек? Адамның сыртқы келбетін қалай зерттеуге болтынын сұрау |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Партада дұрыс отыруды ескеру. |
|||
|
Сабақ бойынша рефлекция Сабақ мақсаттары оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңы. Өз сабағыңыз туралы сол жаұ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||
|
|
|||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, ойлау туралы ойланыңыз?) 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, ойлау туралы ойланыңыз?) 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/ қиындықтары туралы не білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||
|
Пән:Жаратылыстану Сынып: 2 «А» Күні: 13.11.2018 |
Мектеп: И.Журба атындағы жалпы орта мектеп Мұғалімнің аты-жөні: Акимханова Розагул Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қозғалыс сыры |
|
|
Бөлім |
2-бөлім: Тірі табиғат 3-Бөлімше: Адам |
|
|
Ұзақ мерзімді оқу мақсаты |
2.2.3.1 адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтау; |
|
|
|
2.2.3.2 дұрыс сымбатты сақтаудың маңыздылығын түсіндіру; |
|
|
|
2.2.3.3 бұлшық ет қысқаруының қозғалыс үшін рөлін түсіндіру; |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: дұрыс сымбатты сақтаудың маңыздылығын түсіндіреді Оқушылардың басым бөлігі: адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтайды Кейбір оқушылар: бұлшық ет қысқаруының қозғалыс үшін рөлін түсіндіреді |
|
|
Бағалау критерилері |
адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтайды |
|
|
|
дұрыс сымбатты сақтаудың маңыздылығын түсіндіреді |
|
|
|
бұлшық ет қысқаруының қозғалыс үшін рөлін түсіндіреді |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сөздік қор |
Қаңқа,дене,мүше,бұлшық ет, жиырылу,сүйек |
|
|
|
|
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Өмірмен байланыстыру |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Музыка, дене шынықтыру, қазақ тілі |
|
|
АКТ қолдану дағдысы |
Интер.тақта, слайдпен жұмыс, бейнежазба |
|
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Қаңқа ұғымы туралы біледі |
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. Тірек сөздер арқылы білім алушыларды топқа біріктіру 1.Қуаныш. 2.Шаттық. 3.Бақыт. Психологиялық ахуал Тыныштық-1 шапалақ Ұйымшылдық -2 шапалақ Белсенділік- 3 шапалақ Үй жұмысы «Миға шабуыл» әдісі -Бас сүйектері -Қабырға сүйектері -Омыртқа -Аяқ сүйектері -Қол сүйектері /түсінгендерін айтады/слайдпен Дескриптор: -Қаңқа сүйектері туралы білімдері толығады -Кез-келген заттың қаңқасы болатынын біледі «Почта әдісі» Сұрақтар: «Қуаныш» тобы 1: Қаңқа дегеніміз не? 2:Қаңқаның қызметі қандай? 3:Адам денесін сүйексіз елестетіп көрейікші. Не байқадық? «Шаттық» тобы 4:Қаңқа дұрыс дамыса,адам қандай болып көрінеді? 5:Сүйектер бір-бірімен қалай байланысады? 6:Партада қалай отыру керек? «Бақыт» тобы 7:Қаңқа бөліктерін ата.Олар не үшін керек? 8:Дене сымбаты дегеніміз не? 9:Дене сымбатың дұрыс қалыптасу үшін не істеу керек? Дескриптор: -Топпен жұмыс жасай алады -Берілген сұрақтарға байланысты өз ойларын айта алады |
Қуаныш Шаттық Бақыт сөздері Сұрақтар жазылған парақша |
|||
|
Сабақтың ортасы Сергіту сәті |
Жаңа сабақ Мұғалімнің түсіндірме сөзі Бейне жазба, слайдтар арқылы түсіндіру Дәптермен жұмыс: Тірек сөздер: -бұлшық еттер -жиырылу Дескриптор: -Тірек сөздердің мағынасын түсінеді -Қатесіз көркем етіп жазады Әуенді қозғалыс Қимыл-қозғалыс жасату Зерттеу , саралау әдісі 1-топ -арқан мен бұлшық етті салыстырады. Дескриптор: - арқан мен бұлшық етті салыстыра алады 2-топ -сүйектің қозғалуын зерттейді. Дескриптор: -сүйектің қозғалуын зерттейді, анықтайды 3 топ Қай кезде бұлшық ет жиырылады, босаңсиды ? Дескриптор: Қай кезде бұлшық ет жиырылатынын, босаңситынын анықтайды «Қолмен белгіле», «Неге ,неге, неге» әдістері арқылы жаңа сабақты бекіту |
Бейне жазба, слайдтар |
|||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс Бағалау |
«Менің сөзім» әдісі арқылы білім алушылар сабақты қаншалықты түсінгендерін өз сөздерімен жеткізеді /түсіндіреді/, өздеріне берілген тапсырмаға постер қорғайды, сабақты қорытады . 1.Қуаныш тобы - Бұлшық еттердің маңызы мен құрылысы 2.Шаттық тобы -Неге денеге күш түсіргенде бұлшық еттер ауырады? 3.Бақыт тобы Бұлшық етке арналған жаттығулар , пайдалы кеңестер Дескриптор: -Топпен жұмыс жасай алады -Берілген сұрақтарға байланысты өз ойларын айта алады Сыр сұхбат Қызықты ақпараттар/ ГҮЛНҰР 1. Ең шаршамайтын б/ет-жүректе,себебі... 2. Ең майда б/ет құлақта, оның мөлшері,,,, 3. Денемізде 600 аса б/ет бар,олар... 4. Адам аяғында б/ет көп. 5. Ең мықты б/ет шайнау б/еті
Кері байланыс: «Бағдаршам» әдісі Қызыл – түсінбедім Жасыл- түсіндім Сары – жартылай түсіндім Смайликтер |
Суреттер, мәлімет , маркер, қағаздар |
|||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді жоспарлауда ынталандырушы сөздерді қолдану, қабілеті жоғары оқушыларға бұлшық ет туралы білетін ақпараттарымен бөлісуді тапсыру. |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеруде сұрақтарға жауап беруі, өз бетінше жұмыс жасауы ескеріледі. |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
өз денесін соғудан сақтауды ескерту, денені тік ұстауды есте
сақтау. |
|||
|
Дифференциация іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың дербес қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу Дифференциация уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген кезеңінде қолданыла алады Зертте. Өз бұлшық етін зерттеу. Мұғалімнің кері байланысы: Нені жетілдіру керек? |
Бұл бөлімде оқушы лардың сабақ бары сында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдерім сұраққа түсіне жауап беруі. Зерттеу барысында оқушылардан сұрақ: «Неге денені шынықтыру керек? Адамның сыртқы келбетін қалай зерттеуге болтынын сұрау |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Партада дұрыс отыруды ескеру. |
|||
|
Сабақ бойынша рефлекция Сабақ мақсаттары оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңы. Өз сабағыңыз туралы сол жаұ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||
|
|
|||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, ойлау туралы ойланыңыз?) 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, ойлау туралы ойланыңыз?) 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/ қиындықтары туралы не білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||









шағым қалдыра аласыз













