Жаратылыстану пәні бойынша сабақ жопары
|
Бөлім |
Заттар және материалдар |
||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||||||||||||||
|
Күні |
|
||||||||||||||||
|
Сынып: 6ә,6б |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Заттардың жіктелуі (класификациясы) |
||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
6.3.2.3 бейтараптандыру үдерісін түсіндіру |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
- бейтараптану үрдісін тәжірибе жүзінде зерттейді - сипаттамалары мен байқауларының негізінде бейтараптану реакциясы ұғымын қалыптастырады - химиялық реакция теңдеулері бойына бейтараптану реакциясын түсінеді |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда шаттық шеңбері жүзеге асырылады. 3. Оқушыларды топтарға біріктіру. Үй тапсырмасы:
Ас содасының сұйылтылған ерітіндісіне әмбебап индикатор қағазын батырыңыз және индикатор қағазы бастапқы түріне енгенге дейін біртіндеп тамшылатып лимон шырынын қосыңыз.
|
Жағымды психологиялық ахуал қалыптасады Сұраққа жауап береді |
ауызша 2б |
Презентация Қосымша |
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 10мин 15 мин |
Бейнекөріністі көре отырып, төмендегі сұраққа жауап бер:
«Инсерт» әдісі бойынша мәтінмен танысады. Асқазан қышқылын қалай басуға болады? Оқушылар өздеріне таныс қыжылдан дәрілерін айтып кетеді. Мұғалім сабақтан бұрын сол дәрі-дәрмектердің қаптамаларын әкелуді сұрайды. Осы дәрі-дәрмектің құрамындағы жалпы затты анықтауға тапсырма береді.
Ренни және Маалокс ұнтағынын ерітіндісіне лимон шырынын тамызу қажет. Ерітінді ортасы қалай өзгергенін анықтайды. Оқушылар осы дәрі-дәрмек қышқылдың артуы немесе төмендеуі кезінде берілетіндігін бойынша қорытынды жасайды.? Нәтиже кестесі:
|
Бейнебаян бойынша сұрақтарға жауап береді Мәтін бойынша жұмыс атқарады Шағын зерттеу жұмысын жүргізеді |
Өзара 2б 2б Балл 4б |
https://twig-bilim.kz/kz/film/acids-and-alkalis-part-2 |
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Үй тапсырмасы: Бейтараптандыру үдерісіне мысалдар келтіріңіз Кері байланыс: - түсіндім.... - маған қиын болды...... - келесі сабаққа ұсынысым.... |
Қорытынды ойларын талқылайды |
|
|
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тақырыбы. Заттардың жіктелуі (класификациясы)
Тақырыбы. Заттардың жіктелуі (класификациясы)
Жаратылыстану пәні бойынша сабақ жопары
|
Бөлім |
Заттар және материалдар |
||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||||||||||||||
|
Күні |
|
||||||||||||||||
|
Сынып: 6ә,6б |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Заттардың жіктелуі (класификациясы) |
||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
6.3.2.3 бейтараптандыру үдерісін түсіндіру |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
- бейтараптану үрдісін тәжірибе жүзінде зерттейді - сипаттамалары мен байқауларының негізінде бейтараптану реакциясы ұғымын қалыптастырады - химиялық реакция теңдеулері бойына бейтараптану реакциясын түсінеді |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда шаттық шеңбері жүзеге асырылады. 3. Оқушыларды топтарға біріктіру. Үй тапсырмасы:
Ас содасының сұйылтылған ерітіндісіне әмбебап индикатор қағазын батырыңыз және индикатор қағазы бастапқы түріне енгенге дейін біртіндеп тамшылатып лимон шырынын қосыңыз.
|
Жағымды психологиялық ахуал қалыптасады Сұраққа жауап береді |
ауызша 2б |
Презентация Қосымша |
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 10мин 15 мин |
Бейнекөріністі көре отырып, төмендегі сұраққа жауап бер:
«Инсерт» әдісі бойынша мәтінмен танысады. Асқазан қышқылын қалай басуға болады? Оқушылар өздеріне таныс қыжылдан дәрілерін айтып кетеді. Мұғалім сабақтан бұрын сол дәрі-дәрмектердің қаптамаларын әкелуді сұрайды. Осы дәрі-дәрмектің құрамындағы жалпы затты анықтауға тапсырма береді.
Ренни және Маалокс ұнтағынын ерітіндісіне лимон шырынын тамызу қажет. Ерітінді ортасы қалай өзгергенін анықтайды. Оқушылар осы дәрі-дәрмек қышқылдың артуы немесе төмендеуі кезінде берілетіндігін бойынша қорытынды жасайды.? Нәтиже кестесі:
|
Бейнебаян бойынша сұрақтарға жауап береді Мәтін бойынша жұмыс атқарады Шағын зерттеу жұмысын жүргізеді |
Өзара 2б 2б Балл 4б |
https://twig-bilim.kz/kz/film/acids-and-alkalis-part-2 |
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Үй тапсырмасы: Бейтараптандыру үдерісіне мысалдар келтіріңіз Кері байланыс: - түсіндім.... - маған қиын болды...... - келесі сабаққа ұсынысым.... |
Қорытынды ойларын талқылайды |
|
|
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













