|
Күні: 14 сәуір.2017ж Сынып: 1 «Б» Пәні:Сауат ашу |
Барлық оқушы саны: 22 Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Біздің кафеде.Тасымал. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.3.3.1Мұғалімнің көмегімен мәтінге суреттер ,сызбалар арқылы жоспар құрып,оған ат(тақырып) қою. 1.3.9.2Мұғалімнің көмегімен сөздерді дұрыс тасмалдау, тасымал- дауға болмайтын сөздерді ажырату. 1.1.4.1Мәтіннң мазмұнын тақырыбы не оның иллюстрациясы б/ша болжау. 1.3.4.1 Мұғалімнің көмегімен оқыған/тыңдаған мәтіндеріндегі ақпаратты сурет, сызба белгілер қолданып жеткізу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жетістік критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Өнер, ана тілі сабағы |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Слайд,көгеністер. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік құзыреттілік |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ынтымақтас тық атмосферасын қалыптастыру 5 минут |
Шаттық шеңбері: Күн жарығын алақанға саламын Жүрегіме басып ұстап қаламын. Ізгі әрі нәзік,жарық мейірімді, Болып кетер сонда дереу жан-жағым. Көгеністер:қызанақ,асқабақ,қияр болып үш топқа бөлінді. Сынып 3 топқа бөлініп отырды. |
Шаттық шеңбері |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (20 минут) 4 минут 2 минут 2 минут |
Топпен жұмыс. 1-жаттығу. Әр топ сурет бойынша мәтін құрастырып оған тақырып қою білігін бағалау.Сюжетті суреттер желісімен ертегі құрау.Құраған ерте гіге ат қойғызу.Ертегі мазмұны бойынша бір-біріне сұрақ қою. Оқулықта берілген жаттығуды дәптерге орындату. Орамжапырақ,ертегі сөздерін тасымалдату. Оқушыларға «Менің сөзім» әдісі арқылы рефлексия жасату. Жеке жұмыс 2-жаттығу. Оқулықта берілген жаттығуды дәптерге орындату.Сөйлемді көркемдеп жазуын қадағалау.Сөйлемдердің мағынасына талдау жасату.Дәрумендер сөзіне тасымалдану жолдарын жазғызу. «Микрофон» әдісі арқылы бағалайды. 3-жаттығу. Кестеге назар аудартып ,кестеге сәйкес тасымал туралы ой қорыту жасату. |
Мәтінмен Жұмыс. Таныстыры лым, оқулықпен жұмыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 минут |
Сергіту сәті Көңілді әуенмен жаттығу жасау. |
үнтаспа |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы 3 минут Қызықты тапсырма |
4-жаттығу. Тақтамен жұмыс. Дәптермен жұмыс ұйымдастыру.Сөздерді оқытып,буын санын анықтату.Тасымалдауға болмайтын сөздерді көшіріп жазу. Дәптердің 22-бетіндегі тапсырманы орындату.Сюжетті суреттің мазмұнына сүйеніп,қандай тыйым сөз шығаруға болатынын болжатып,дәптерге жазғызу. |
Оқулық, дәптерлер. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
5-жаттығу. Ой ұшқырлығын иллюстрация бойынша болжай алу білігін бағалауды ұйымдастыру.Сөзжұмбақтан жасырынып тұрған тағам атауларын тапқызу.Тапқан сөздерінің тасымалдану үлгісін дәптерге жазғызу.
|
Кесте |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
4 минут |
6-жаттығу. «Буындар сыйлығы» тақырыбында пікірталас ұйымдастыру. Мәтінді түсініп оқып ,болжап ,дәлелдеулер жасау. |
Оқулық. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
6 минут |
Мұғалімнің сыйы: «Аспаз мектебі » бағдарламасынан үзінді.Көгеністерден әзірленетін тағам түрінің рецебін жасатып,тағамға ат қойғызу. 3 –топқа көгеністер суреттері беріледі. Суреттер бойынша постер құрастырады. Бір-бірін бағалайды. |
Көгеністер суреттері |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
4 минут |
Топпен жұмыс. «Көгеніс алу» ойыны.Топ басшы себеттен бір көгеністі алады.Сол көгеніске бес жолды өлең құрастырады. Себетте қияр.асқабақ, қызанақ,сәбіз,орамжапырақ картоп бар. Бес жолды өлең құрастыру. Зат есім (1) Сын есім (2) Етістік (3) Cезімді білдіретін тіркес(4) Синоним(1) «Бағдаршам»әдісі арқылы бағалайды. |
Себет, көгеністер. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут
|
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ саалынған суреттер арқылы бағалау.
|
Бас бармақтар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау : Оқушылар «Менің сөзім», «Микрофон» , «Бағдаршам»әдістері арқылы ,бір-бірін бағалады
|
Пәнаралық байланыс
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)
|
Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тақырыбы:Тасымал
|
Күні: 14 сәуір.2017ж Сынып: 1 «Б» Пәні:Сауат ашу |
Барлық оқушы саны: 22 Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Біздің кафеде.Тасымал. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.3.3.1Мұғалімнің көмегімен мәтінге суреттер ,сызбалар арқылы жоспар құрып,оған ат(тақырып) қою. 1.3.9.2Мұғалімнің көмегімен сөздерді дұрыс тасмалдау, тасымал- дауға болмайтын сөздерді ажырату. 1.1.4.1Мәтіннң мазмұнын тақырыбы не оның иллюстрациясы б/ша болжау. 1.3.4.1 Мұғалімнің көмегімен оқыған/тыңдаған мәтіндеріндегі ақпаратты сурет, сызба белгілер қолданып жеткізу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жетістік критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Өнер, ана тілі сабағы |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Слайд,көгеністер. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік құзыреттілік |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ынтымақтас тық атмосферасын қалыптастыру 5 минут |
Шаттық шеңбері: Күн жарығын алақанға саламын Жүрегіме басып ұстап қаламын. Ізгі әрі нәзік,жарық мейірімді, Болып кетер сонда дереу жан-жағым. Көгеністер:қызанақ,асқабақ,қияр болып үш топқа бөлінді. Сынып 3 топқа бөлініп отырды. |
Шаттық шеңбері |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (20 минут) 4 минут 2 минут 2 минут |
Топпен жұмыс. 1-жаттығу. Әр топ сурет бойынша мәтін құрастырып оған тақырып қою білігін бағалау.Сюжетті суреттер желісімен ертегі құрау.Құраған ерте гіге ат қойғызу.Ертегі мазмұны бойынша бір-біріне сұрақ қою. Оқулықта берілген жаттығуды дәптерге орындату. Орамжапырақ,ертегі сөздерін тасымалдату. Оқушыларға «Менің сөзім» әдісі арқылы рефлексия жасату. Жеке жұмыс 2-жаттығу. Оқулықта берілген жаттығуды дәптерге орындату.Сөйлемді көркемдеп жазуын қадағалау.Сөйлемдердің мағынасына талдау жасату.Дәрумендер сөзіне тасымалдану жолдарын жазғызу. «Микрофон» әдісі арқылы бағалайды. 3-жаттығу. Кестеге назар аудартып ,кестеге сәйкес тасымал туралы ой қорыту жасату. |
Мәтінмен Жұмыс. Таныстыры лым, оқулықпен жұмыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 минут |
Сергіту сәті Көңілді әуенмен жаттығу жасау. |
үнтаспа |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы 3 минут Қызықты тапсырма |
4-жаттығу. Тақтамен жұмыс. Дәптермен жұмыс ұйымдастыру.Сөздерді оқытып,буын санын анықтату.Тасымалдауға болмайтын сөздерді көшіріп жазу. Дәптердің 22-бетіндегі тапсырманы орындату.Сюжетті суреттің мазмұнына сүйеніп,қандай тыйым сөз шығаруға болатынын болжатып,дәптерге жазғызу. |
Оқулық, дәптерлер. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
5-жаттығу. Ой ұшқырлығын иллюстрация бойынша болжай алу білігін бағалауды ұйымдастыру.Сөзжұмбақтан жасырынып тұрған тағам атауларын тапқызу.Тапқан сөздерінің тасымалдану үлгісін дәптерге жазғызу.
|
Кесте |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
4 минут |
6-жаттығу. «Буындар сыйлығы» тақырыбында пікірталас ұйымдастыру. Мәтінді түсініп оқып ,болжап ,дәлелдеулер жасау. |
Оқулық. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
6 минут |
Мұғалімнің сыйы: «Аспаз мектебі » бағдарламасынан үзінді.Көгеністерден әзірленетін тағам түрінің рецебін жасатып,тағамға ат қойғызу. 3 –топқа көгеністер суреттері беріледі. Суреттер бойынша постер құрастырады. Бір-бірін бағалайды. |
Көгеністер суреттері |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
4 минут |
Топпен жұмыс. «Көгеніс алу» ойыны.Топ басшы себеттен бір көгеністі алады.Сол көгеніске бес жолды өлең құрастырады. Себетте қияр.асқабақ, қызанақ,сәбіз,орамжапырақ картоп бар. Бес жолды өлең құрастыру. Зат есім (1) Сын есім (2) Етістік (3) Cезімді білдіретін тіркес(4) Синоним(1) «Бағдаршам»әдісі арқылы бағалайды. |
Себет, көгеністер. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут
|
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ саалынған суреттер арқылы бағалау.
|
Бас бармақтар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау : Оқушылар «Менің сөзім», «Микрофон» , «Бағдаршам»әдістері арқылы ,бір-бірін бағалады
|
Пәнаралық байланыс
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)
|
Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



