Сынып жетекші: Сраймова С.С.
Қысқамерзімді жоспар
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ибадулла Назгүл Ерболқызы |
|
Күні: |
27.02.2024 |
|
Сыныбы: |
9 «В» Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
1-наурыз алғыс айту күні. Азаматтық қорғаныс күні. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Алғыс айту күнінің маңызын түсіндіру; Азаматтық қорғаныс туралы ақпарат беру. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 10 мин. |
І.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Сергіту сәті «Жүректен жүрекке» оқушылар бір – біріне алғыс, тілектерін айтады. Сергіту сәті арқылы оқушылар жағымды көңіл күй қалыптастырады. Мақсаты: Оқушылардың көңіл-күйін игере білуге және қарым – қатынасты жақсартып, басқаруға, қадағалауға, дұрыс бағалай білуге үйренеді. |
Оқушылар жүректі жалғау арқылы бір – біріне тілектерін айтады. Барлық оқушы қатысады.
|
|
|
|
|
Сабақтың ортасы.Мағынаны ашу. 30 - минут |
Елімізде 1 наурыз - «Алғыс айту күні» болып 2016 жылдан бастап атап өтілуде. 2016 жылғы 14 қаңтарда Н.Ә.Назарбаев Қазақстан халқы Ассамблеясының құрылған күні 1 наурызды елімізде «Алғыс айту күні» деп жариялап, № 173 Жарлыққа қол қойған болатын. Бұл – тағдыр тәлкегімен Қазақстан жеріне еріксіз қоныс аударған түрлі этностардың миллиондаған өкілдерінің құтты қонысына айналған қасиетті қазақ жері мен қонақжай қазақ халқына терең тағзымның белгісі. Қазақ халқы қиын-қыстау заманда олардың басына түскен ауыртпалықты қайыспай бірге көтере білді, бұл бүгінгі таңда еліміздегі түрлі ұлт өкілдерінің арасындағы адамгершілік қарым-қатынастың өнегелі өлшеміне айналды. Әр ұлттың тілінде «Рахмет» сөзі қалай айтылатыны жайлы бейнеролик көрсетемін. Халықаралық Азаматтық қорғаныс ұйымы (ХАҚҰ) - бұл азаматтық қорғаныс пен халықты халықаралық деңгейде қорғау саласында маманданған және Еуропа, Азия мен Африканың 70-ке жуық елін біріктіретін жалғыз халықаралық үкіметаралық ұйым. «Қазақстан Республикасының Халықаралық Азаматтық қорғаныс ұйымының Жарғысына қосылуы туралы» Қазақстан Республикасының Заңы күшіне енген соң 1997 жылғы 31 қазаннан бастап Қазақстан ХАҚҰ-ның толық құқықты мүшесі болып табылады.
|
Оқушылар бейнеролик және презентация арқылы алғыс айту күнінің мәнісімен танысады.
|
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға қазақша ынталандыру стикерлері таратылады.
Оқушыларға бір біріне, ата аналарына, достарына алғыс айту керектігін түсіндіремін. |
https://youtu.be/xsIvPh785MI?si=jdJjcFffSX2JIq8R
|
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин. |
Үй тапсырмасы Білу және түсіну, талдау синтез қолданылуы. |
Оқушылар QR – кодты сканерлеу арқылы сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. |
|
|
|
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||
|
«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу». Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды. |
«Мадақтау сөзі» әдісі |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады. |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
тәрбие сағат алғыс айту күні
тәрбие сағат алғыс айту күні
Сынып жетекші: Сраймова С.С.
Қысқамерзімді жоспар
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ибадулла Назгүл Ерболқызы |
|
Күні: |
27.02.2024 |
|
Сыныбы: |
9 «В» Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
1-наурыз алғыс айту күні. Азаматтық қорғаныс күні. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Алғыс айту күнінің маңызын түсіндіру; Азаматтық қорғаныс туралы ақпарат беру. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 10 мин. |
І.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Сергіту сәті «Жүректен жүрекке» оқушылар бір – біріне алғыс, тілектерін айтады. Сергіту сәті арқылы оқушылар жағымды көңіл күй қалыптастырады. Мақсаты: Оқушылардың көңіл-күйін игере білуге және қарым – қатынасты жақсартып, басқаруға, қадағалауға, дұрыс бағалай білуге үйренеді. |
Оқушылар жүректі жалғау арқылы бір – біріне тілектерін айтады. Барлық оқушы қатысады.
|
|
|
|
|
Сабақтың ортасы.Мағынаны ашу. 30 - минут |
Елімізде 1 наурыз - «Алғыс айту күні» болып 2016 жылдан бастап атап өтілуде. 2016 жылғы 14 қаңтарда Н.Ә.Назарбаев Қазақстан халқы Ассамблеясының құрылған күні 1 наурызды елімізде «Алғыс айту күні» деп жариялап, № 173 Жарлыққа қол қойған болатын. Бұл – тағдыр тәлкегімен Қазақстан жеріне еріксіз қоныс аударған түрлі этностардың миллиондаған өкілдерінің құтты қонысына айналған қасиетті қазақ жері мен қонақжай қазақ халқына терең тағзымның белгісі. Қазақ халқы қиын-қыстау заманда олардың басына түскен ауыртпалықты қайыспай бірге көтере білді, бұл бүгінгі таңда еліміздегі түрлі ұлт өкілдерінің арасындағы адамгершілік қарым-қатынастың өнегелі өлшеміне айналды. Әр ұлттың тілінде «Рахмет» сөзі қалай айтылатыны жайлы бейнеролик көрсетемін. Халықаралық Азаматтық қорғаныс ұйымы (ХАҚҰ) - бұл азаматтық қорғаныс пен халықты халықаралық деңгейде қорғау саласында маманданған және Еуропа, Азия мен Африканың 70-ке жуық елін біріктіретін жалғыз халықаралық үкіметаралық ұйым. «Қазақстан Республикасының Халықаралық Азаматтық қорғаныс ұйымының Жарғысына қосылуы туралы» Қазақстан Республикасының Заңы күшіне енген соң 1997 жылғы 31 қазаннан бастап Қазақстан ХАҚҰ-ның толық құқықты мүшесі болып табылады.
|
Оқушылар бейнеролик және презентация арқылы алғыс айту күнінің мәнісімен танысады.
|
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға қазақша ынталандыру стикерлері таратылады.
Оқушыларға бір біріне, ата аналарына, достарына алғыс айту керектігін түсіндіремін. |
https://youtu.be/xsIvPh785MI?si=jdJjcFffSX2JIq8R
|
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин. |
Үй тапсырмасы Білу және түсіну, талдау синтез қолданылуы. |
Оқушылар QR – кодты сканерлеу арқылы сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. |
|
|
|
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||
|
«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу». Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды. |
«Мадақтау сөзі» әдісі |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады. |
|||
шағым қалдыра аласыз


















