|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мұхамедәлі Шұғыла , Ақбердиева Ләззат |
|||||
|
Күні: |
23.10.2024 ж |
|||||
|
Сынып: |
3“ә” |
Сынып жетекшісі: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Буллингтен қорған |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
“Буллинг” сөзінің мағынасын ашу, таныту; Жасөспірімдер арасындағы қорлау,мазақтау, намысқа тию жағдайларын алдын алу; |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Сынып ұжымын сыйластыққа, бір-біріне қолдау көрсете білуге тәрбилеу. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3 минут
Сабақ тың ортасы 25 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Ұйымдастырк кезеңі “Миға шабуыл” Буллинг дегеніміз не? Балалар сұраққа жауап береді, пікір алмасады. Сабақтың тақырыбымен ,мақсатымен таныстыру. Миға шабуыл (бейнеролик) Мұғалім: (бейнероликтен кейінгі жетелеуші сұрақтар) Бұл бейнеролик не туралы? Буллинг қандай жағдайларға әкеліп тіреуі мүмкін? Біреу сені қорқытып, қорлап жүрген жағдайда не істеу керек? Буллинг туралы ақпапат беру. Буллинг дегеніміз не? Буллинг әр түрлі мағынаны білдіруі мүмкін. Ол: • адамды мазақтау, қорлау, соқтырысу • оның ақшасын не басқа заттарын тартып алу, оларды бүлдіру • ренжітетін, жаман әзіл айтып, басқа адамдардың алдында ыңғайсыз жағдайына кою • ұрып-соғу, тепкілеу, итеру немесе басқаша зақым келтіру • қоқан-лоқы көрсету немесе қорқыту Буллинг онлайн немесе телефон арқылы жүзеге асырылуы мүмкін. 1-тапсырма “Айналмалы шеңбер” (колесо фортуны) арқылы Жағдаяттық сұрақтар қою
Үлгі:1-сұрақ. Егер сіз сыныптастарыңыздың біреуі басқа оқушыға үнемі тіл тигізіп, қорлап жүргенін байқасаңыз, не істер едіңіз? Мұндай жағдайда қалай әрекет ету керек? 2-тапсырма “Адасқан әріптер” Тақырыпқа байланысты термин сөздерді табу.
Сергіту сәті “Бала балапан” - Қорытындылау: буллингті тоқтату үшін әркім жауапты. - «Құрбаны болған немесе куәгер болсаң не істеу керек?» такырыбына бірнеше кеңес беру: - Сенімді үлкенге хабарлау (ата-аналар, мұғалімдер). - Өз сезімдерімен бөлісу. Кері байланыс: “Білім кубигі”
|
Оқушылар өз ойларын ортаға салады.Сұрақтарға жауап береді. Жағдаяттық сұрақтарға жауап береді. Жағдаятты барлығы бірге талқылайды. Адасқан әріптердің ішінен термин сөздерді табады. Білім кубигі арқылы оқушылар сабақтан алған әсерімен бөліседі. |
Мақтап, мадақтап отыру
Керемет!
|
Тақырыптық суреттер
Видеоролик https://youtu.be/RCA_wFW-mSo?si=wtP0bxC8CdKDswIB “Айналмалы шеңбер” Бағалау парағы Адасқан әріптер https://youtube.com/watch?v=e_i716uzZn0&feature=shared
“Білім кубигі” |
||






жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тәрбие сағаты 3-сынып. Буллингтен қорған
Тәрбие сағаты 3-сынып. Буллингтен қорған
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мұхамедәлі Шұғыла , Ақбердиева Ләззат |
|||||
|
Күні: |
23.10.2024 ж |
|||||
|
Сынып: |
3“ә” |
Сынып жетекшісі: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Буллингтен қорған |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
“Буллинг” сөзінің мағынасын ашу, таныту; Жасөспірімдер арасындағы қорлау,мазақтау, намысқа тию жағдайларын алдын алу; |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Сынып ұжымын сыйластыққа, бір-біріне қолдау көрсете білуге тәрбилеу. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3 минут
Сабақ тың ортасы 25 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Ұйымдастырк кезеңі “Миға шабуыл” Буллинг дегеніміз не? Балалар сұраққа жауап береді, пікір алмасады. Сабақтың тақырыбымен ,мақсатымен таныстыру. Миға шабуыл (бейнеролик) Мұғалім: (бейнероликтен кейінгі жетелеуші сұрақтар) Бұл бейнеролик не туралы? Буллинг қандай жағдайларға әкеліп тіреуі мүмкін? Біреу сені қорқытып, қорлап жүрген жағдайда не істеу керек? Буллинг туралы ақпапат беру. Буллинг дегеніміз не? Буллинг әр түрлі мағынаны білдіруі мүмкін. Ол: • адамды мазақтау, қорлау, соқтырысу • оның ақшасын не басқа заттарын тартып алу, оларды бүлдіру • ренжітетін, жаман әзіл айтып, басқа адамдардың алдында ыңғайсыз жағдайына кою • ұрып-соғу, тепкілеу, итеру немесе басқаша зақым келтіру • қоқан-лоқы көрсету немесе қорқыту Буллинг онлайн немесе телефон арқылы жүзеге асырылуы мүмкін. 1-тапсырма “Айналмалы шеңбер” (колесо фортуны) арқылы Жағдаяттық сұрақтар қою
Үлгі:1-сұрақ. Егер сіз сыныптастарыңыздың біреуі басқа оқушыға үнемі тіл тигізіп, қорлап жүргенін байқасаңыз, не істер едіңіз? Мұндай жағдайда қалай әрекет ету керек? 2-тапсырма “Адасқан әріптер” Тақырыпқа байланысты термин сөздерді табу.
Сергіту сәті “Бала балапан” - Қорытындылау: буллингті тоқтату үшін әркім жауапты. - «Құрбаны болған немесе куәгер болсаң не істеу керек?» такырыбына бірнеше кеңес беру: - Сенімді үлкенге хабарлау (ата-аналар, мұғалімдер). - Өз сезімдерімен бөлісу. Кері байланыс: “Білім кубигі”
|
Оқушылар өз ойларын ортаға салады.Сұрақтарға жауап береді. Жағдаяттық сұрақтарға жауап береді. Жағдаятты барлығы бірге талқылайды. Адасқан әріптердің ішінен термин сөздерді табады. Білім кубигі арқылы оқушылар сабақтан алған әсерімен бөліседі. |
Мақтап, мадақтап отыру
Керемет!
|
Тақырыптық суреттер
Видеоролик https://youtu.be/RCA_wFW-mSo?si=wtP0bxC8CdKDswIB “Айналмалы шеңбер” Бағалау парағы Адасқан әріптер https://youtube.com/watch?v=e_i716uzZn0&feature=shared
“Білім кубигі” |
||






шағым қалдыра аласыз




















