Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Күні |
03.02.25ж |
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: |
9-сыныбы |
|
|
Сабақтыңтақырыбы |
«Дүниежүзілік қауіпсіз интернет күні» және «Цифрлік әлемде қауіпсіз қадам» Қауіпсіздік сабағы (10 минут)
№ 20-САБАҚ 9- сыныптар:«Кәмелетке толмаған бала заңды жауапкершілікке тартылуы мүмкінбе?» |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларға интернеттегі қауіпсіздік ережелерін түсіндіру, жеке мәліметтерді қорғау қажеттілігі туралы ақпарат беру. |
|
|
Қауіпсіздік мақсаты |
Интернеттегі фишинг, вирус, алаяқтық сияқты қауіптерден қорғану жолдарын үйрету. Оқушыларға жеке мәліметтерін (пароль, мекенжай, банк картасы деректері) құпия сақтаудың маңыздылығын түсіндіру. |
|
|
Дәйексөз |
«Цифрлық әлемде қауіпсіздік – сенің қолыңда!» |
|
|
Құндылық |
Сыни ойлау,ынтымақтастық,адалдық,қауіпсіздік,жауапкершілік |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтыңкезеңі |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (3мин) |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, көңіл-күйін сұрау. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді. Психологиялық ахуал |
Компьютер
|
|
Сабақтың басы (10мин)
|
ҚАУІПСІЗДІК САБАҒЫ Сұрақ: «Интернетте қандай қауіптер бар деп ойлайсыңдар?» сөздері сіздердің ойларыңызша қандай ұғымды білдіреді?
Мақсат қою: «Оқушылардың интернеттегі қауіпсіздік туралы білімдерін кеңейту» туралы анықтамасын беріп, оның қалай керек екендігін түсіндіру. Сұрақтар:
Оқушыларға «Мен интернетте қауіпсіз болу үшін...» сөйлемін аяқтау ұсынылады. Жалпы сыныптық талқылау: «Цифрлық әлемде өзімізді қалай қорғаймыз?» |
Оқушылар өз ойларын айтып, түсініктерін ортаға салады.
|
Пайдалы сілтеме:
|
|
Ортасы (25мин) |
Жағымсыз сөздер мен сынның түрлері:
Жауап беру стратегиялары:
III. Практикалық бөлім (10-15 минут) 1-тапсырма:
2-тапсырма:Рөлдік ойын: «Талқылау» Бір оқушы жағымсыз пікір айтады (мысалы, "Сен ештеңені дұрыс істей алмайсың"), екіншісі тиімді жауап беру стратегиясын қолданады. Сынып дұрыс және дұрыс емес жауаптарды талдайды.
|
«Жеке шекараны құрметтеу – өзара сыйластықтың негізі» тақырыбында шағын пікірталас
|
Мақалалар немесе қысқаша бейнемазмұн Блокнот немесе парақ, қалам
|
|
Соңы (7минут )
|
Сабақ барысында талқыланған маңызды аспектілер бойынша қысқаша қорытынды жасалады. Үй тапсырмасы: «Жағымсыз сөздерге дұрыс жауап беру» тақырыбында шағын эссе немесе бейнеролик дайындау |
Рефлексия («Мен бүгін не үйрендім?») |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
тәрбие сағаты, 9 сынып
тәрбие сағаты, 9 сынып
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Күні |
03.02.25ж |
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: |
9-сыныбы |
|
|
Сабақтыңтақырыбы |
«Дүниежүзілік қауіпсіз интернет күні» және «Цифрлік әлемде қауіпсіз қадам» Қауіпсіздік сабағы (10 минут)
№ 20-САБАҚ 9- сыныптар:«Кәмелетке толмаған бала заңды жауапкершілікке тартылуы мүмкінбе?» |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларға интернеттегі қауіпсіздік ережелерін түсіндіру, жеке мәліметтерді қорғау қажеттілігі туралы ақпарат беру. |
|
|
Қауіпсіздік мақсаты |
Интернеттегі фишинг, вирус, алаяқтық сияқты қауіптерден қорғану жолдарын үйрету. Оқушыларға жеке мәліметтерін (пароль, мекенжай, банк картасы деректері) құпия сақтаудың маңыздылығын түсіндіру. |
|
|
Дәйексөз |
«Цифрлық әлемде қауіпсіздік – сенің қолыңда!» |
|
|
Құндылық |
Сыни ойлау,ынтымақтастық,адалдық,қауіпсіздік,жауапкершілік |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтыңкезеңі |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (3мин) |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, көңіл-күйін сұрау. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді. Психологиялық ахуал |
Компьютер
|
|
Сабақтың басы (10мин)
|
ҚАУІПСІЗДІК САБАҒЫ Сұрақ: «Интернетте қандай қауіптер бар деп ойлайсыңдар?» сөздері сіздердің ойларыңызша қандай ұғымды білдіреді?
Мақсат қою: «Оқушылардың интернеттегі қауіпсіздік туралы білімдерін кеңейту» туралы анықтамасын беріп, оның қалай керек екендігін түсіндіру. Сұрақтар:
Оқушыларға «Мен интернетте қауіпсіз болу үшін...» сөйлемін аяқтау ұсынылады. Жалпы сыныптық талқылау: «Цифрлық әлемде өзімізді қалай қорғаймыз?» |
Оқушылар өз ойларын айтып, түсініктерін ортаға салады.
|
Пайдалы сілтеме:
|
|
Ортасы (25мин) |
Жағымсыз сөздер мен сынның түрлері:
Жауап беру стратегиялары:
III. Практикалық бөлім (10-15 минут) 1-тапсырма:
2-тапсырма:Рөлдік ойын: «Талқылау» Бір оқушы жағымсыз пікір айтады (мысалы, "Сен ештеңені дұрыс істей алмайсың"), екіншісі тиімді жауап беру стратегиясын қолданады. Сынып дұрыс және дұрыс емес жауаптарды талдайды.
|
«Жеке шекараны құрметтеу – өзара сыйластықтың негізі» тақырыбында шағын пікірталас
|
Мақалалар немесе қысқаша бейнемазмұн Блокнот немесе парақ, қалам
|
|
Соңы (7минут )
|
Сабақ барысында талқыланған маңызды аспектілер бойынша қысқаша қорытынды жасалады. Үй тапсырмасы: «Жағымсыз сөздерге дұрыс жауап беру» тақырыбында шағын эссе немесе бейнеролик дайындау |
Рефлексия («Мен бүгін не үйрендім?») |
шағым қалдыра аласыз













