|
Мекеме атауы |
БҚО әкімдігі білім басқармасының Бәйтерек ауданы білім беру бөлімінің «Қасым Аманжолов атындағы жалпы орта білім беретін мектебі» КММ |
||
|
Сынып жетекші аты-жөні |
Хайруллина Зульфия Нурболатовна |
||
|
Тақырыбы: |
Қауіпсіздік сабағы. «Жетістігімді еліме арнаймын» |
||
|
Дәйексөз |
Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
||
|
Құндылық: |
Тәуелсіздік және Отаншылдық. Бірлік және ынтымақ. |
||
|
Мақсаты: |
Қауіпсіздік сабағы: мектеп оқушыларының серуендеу кезінде болуы мүмкін қауіптер туралы хабардарлығын арттыру және қауіпті жағдайлардан аулақ болуға үйрету. |
||
|
Күтілетін нәтиже: |
Серуендеу кезінде жиі кездесетін қауіпті хоббиді талқылау; Қауіпті хоббидің салдарын түсінеді; Көшеде қауіпсіз мінез-құлықты үйренеді. |
||
|
Уақыты Бөлімі |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ынтымақтастық ахуал қалыптастыру. Шеңберге тұрып оқушылар бір-біріне сәттілік тілейді. Қауіпсіздік сабағы. «Қауіпті хобби» Талқылау сұрақтары: 1. Бос уақытыңызда немен шұғылданасыз? хобби 2. Ол қауіпті ме? 3. Серуендеу кезінде қандай әдеттерін бар 4. Неліктен кейбір хобби қауіпті болуы мүмкін. |
Мұғалімді мұқият тыңдайды. Сұрақтарға жауап беріп , өз ойларын ортаға салады. «Микрофон» әдісі Бас тарту және оның себептерін түсіндіру, қауіпсіз балама ұсыну, сенімді ересек адамның көмегіне жүгіну, сенімдерін ұстану, қысымға берілмеу, салдары туралы ойлау. |
Презентация
Жазба дәптері |
|
Сабақтың ортасы |
Топпен жұмыс 1-топ: «Еркін микрофон» әдісі (Егер мен әкім болсам....) 2-топ: «Спираль» әдісі (Отан туралы мақал-мәтелдер) 3-топ: «Пазл» әдісі (құрастыру)
«Жарнамалау шеберігі» Ортаға әр топтан бір оқушыдан шығады. Ортадағы оқушыға желке тұсынан көрсетпей белгісіз заттың (деректі, жартылай деректі) суреті беріледі. Сол суреттегі затты қатысушы ешкімнің көмегінсіз, жарнамалап, көрермендерге сатуы тиіс.
«Кім тапқыр» айдары 1 - ші топқа сұрақ: 1. Шаңырақтың күлдіреуіш деген бөлігін табыңыз? 2. Алдарыңыздағы шаңырақтың тоғын деген бөлігін табыңыз? Тоғын - шеңбері 2 - ші топқа сұрақтар: 1. Алдарыңыздағы қамшының тұтам деген бөлігін тауып беріңдер? Тұтам - өлшем бірлігі, қамшының сабындағы ұстайтын бөлшегі. Тұтам 14 - 15 см тең. 2. Алдарыңызда таяқ, су, бидай. Осы заттардың қайсысы уыспен өлшенеді? Уыс дегеніміз не - уысты алақанмен өлшейміз. 2 - ші белесте тапсырмалар салт - дәстүр, тыйым сөздерге қатысты. 1 - ші топтың сұрақтары: 1. Ұйқыашар - 2. Аққа қатысты тыйым сөздер: 2 - ші топтың сұрақтары: 1. Сүндетке отырғызу - мұсылман халықтарында ұл баланы сүндетке отырғызу. 2. Тыйым сөздерді айту |
Оқушы ортаға шығып Тәуелсіз елміздің атын әлемге танытқан тұлғаларды жарнамалайды, алайда атын айтпайды. Жетістктері арқылы табуы қажет
|
Презентация
Стикерлер
|
|
Сабақтың соңы |
«Оқушы үні» әдісі арқылы кері байланыс «Болашақта қандай үлес қосамын?» – Оқушылар сіздерге кішігірім ұшақтар таратамын, ал сіздер сол ұшаққа өз арман-тілектеріңізді, болашақта қандай мамандық иесі болғыңыз келетін туралы өз ойларыңызды жазыңыздар. – Біз – тәуелсіз қазақ елінің ең жас жеткіншектеріміз. Сондықтан өз жерімізді, өз елімізді, әкелеріміз бен аталарымыз сияқты қадірлеуге, сүюге, қорғауға тиісті екенімізді естен шығармайық дегім келеді. Feedback: «Карта» әдісі Еліміздің картасына сай әр облыстың пайдалы қазбаларына байланысты кері байланыс беру. |
Тиімді кері байланыс береді Оқушыларға уйлестірме парақтарын жалғастырып, толтырады |
Стикер, жапсырма қағаз |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тәрбие сағаты " Жетістігімді еліме арнаймын"
Тәрбие сағаты " Жетістігімді еліме арнаймын"
|
Мекеме атауы |
БҚО әкімдігі білім басқармасының Бәйтерек ауданы білім беру бөлімінің «Қасым Аманжолов атындағы жалпы орта білім беретін мектебі» КММ |
||
|
Сынып жетекші аты-жөні |
Хайруллина Зульфия Нурболатовна |
||
|
Тақырыбы: |
Қауіпсіздік сабағы. «Жетістігімді еліме арнаймын» |
||
|
Дәйексөз |
Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
||
|
Құндылық: |
Тәуелсіздік және Отаншылдық. Бірлік және ынтымақ. |
||
|
Мақсаты: |
Қауіпсіздік сабағы: мектеп оқушыларының серуендеу кезінде болуы мүмкін қауіптер туралы хабардарлығын арттыру және қауіпті жағдайлардан аулақ болуға үйрету. |
||
|
Күтілетін нәтиже: |
Серуендеу кезінде жиі кездесетін қауіпті хоббиді талқылау; Қауіпті хоббидің салдарын түсінеді; Көшеде қауіпсіз мінез-құлықты үйренеді. |
||
|
Уақыты Бөлімі |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ынтымақтастық ахуал қалыптастыру. Шеңберге тұрып оқушылар бір-біріне сәттілік тілейді. Қауіпсіздік сабағы. «Қауіпті хобби» Талқылау сұрақтары: 1. Бос уақытыңызда немен шұғылданасыз? хобби 2. Ол қауіпті ме? 3. Серуендеу кезінде қандай әдеттерін бар 4. Неліктен кейбір хобби қауіпті болуы мүмкін. |
Мұғалімді мұқият тыңдайды. Сұрақтарға жауап беріп , өз ойларын ортаға салады. «Микрофон» әдісі Бас тарту және оның себептерін түсіндіру, қауіпсіз балама ұсыну, сенімді ересек адамның көмегіне жүгіну, сенімдерін ұстану, қысымға берілмеу, салдары туралы ойлау. |
Презентация
Жазба дәптері |
|
Сабақтың ортасы |
Топпен жұмыс 1-топ: «Еркін микрофон» әдісі (Егер мен әкім болсам....) 2-топ: «Спираль» әдісі (Отан туралы мақал-мәтелдер) 3-топ: «Пазл» әдісі (құрастыру)
«Жарнамалау шеберігі» Ортаға әр топтан бір оқушыдан шығады. Ортадағы оқушыға желке тұсынан көрсетпей белгісіз заттың (деректі, жартылай деректі) суреті беріледі. Сол суреттегі затты қатысушы ешкімнің көмегінсіз, жарнамалап, көрермендерге сатуы тиіс.
«Кім тапқыр» айдары 1 - ші топқа сұрақ: 1. Шаңырақтың күлдіреуіш деген бөлігін табыңыз? 2. Алдарыңыздағы шаңырақтың тоғын деген бөлігін табыңыз? Тоғын - шеңбері 2 - ші топқа сұрақтар: 1. Алдарыңыздағы қамшының тұтам деген бөлігін тауып беріңдер? Тұтам - өлшем бірлігі, қамшының сабындағы ұстайтын бөлшегі. Тұтам 14 - 15 см тең. 2. Алдарыңызда таяқ, су, бидай. Осы заттардың қайсысы уыспен өлшенеді? Уыс дегеніміз не - уысты алақанмен өлшейміз. 2 - ші белесте тапсырмалар салт - дәстүр, тыйым сөздерге қатысты. 1 - ші топтың сұрақтары: 1. Ұйқыашар - 2. Аққа қатысты тыйым сөздер: 2 - ші топтың сұрақтары: 1. Сүндетке отырғызу - мұсылман халықтарында ұл баланы сүндетке отырғызу. 2. Тыйым сөздерді айту |
Оқушы ортаға шығып Тәуелсіз елміздің атын әлемге танытқан тұлғаларды жарнамалайды, алайда атын айтпайды. Жетістктері арқылы табуы қажет
|
Презентация
Стикерлер
|
|
Сабақтың соңы |
«Оқушы үні» әдісі арқылы кері байланыс «Болашақта қандай үлес қосамын?» – Оқушылар сіздерге кішігірім ұшақтар таратамын, ал сіздер сол ұшаққа өз арман-тілектеріңізді, болашақта қандай мамандық иесі болғыңыз келетін туралы өз ойларыңызды жазыңыздар. – Біз – тәуелсіз қазақ елінің ең жас жеткіншектеріміз. Сондықтан өз жерімізді, өз елімізді, әкелеріміз бен аталарымыз сияқты қадірлеуге, сүюге, қорғауға тиісті екенімізді естен шығармайық дегім келеді. Feedback: «Карта» әдісі Еліміздің картасына сай әр облыстың пайдалы қазбаларына байланысты кері байланыс беру. |
Тиімді кері байланыс береді Оқушыларға уйлестірме парақтарын жалғастырып, толтырады |
Стикер, жапсырма қағаз |
шағым қалдыра аласыз













