|
Пән: дүниетану. Сынып: 1 |
|
|||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Айсагулова Д.А. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Біз қалай тамақтанамыз. |
Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары ( оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.4.2 Тамақтану режимін сақтау қажеттілігін түсіндіру
|
|||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Барлығы: тамақтану қажеттілігін түсінеді. Көптеген оқушы: үйдегі тамақтану режимін айта алады. Кейбір оқушылар: тамақтану гигиенасын сақтауды біледі. |
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Жеке бас гигиенасын сақтаудың маңыздылығын түсінеді. тамақтану ережесін біледі. |
|||||||||||||||
|
Тілдік мақсаты: |
1. Тағам дегеніміз не? 2. Сусын деген не? |
|||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
5. Мәңгілік Ел, бұл – Жалпыға Ортақ Еңбек Қоғамы. |
|||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Жаратылыстану, көркем еңбек. |
|||||||||||||||
|
АКТ қолданудағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз) |
|
|||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Тамақ туралы біледі |
|||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланғанкезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин |
Оқушыларды шаттық шеңберіне тұрғызып өлең шумағын айтқызу. Нан ұсағын шашпаңдар, Жерде жатса баспаңдар. Теріп алып қастерлеп, Торғайларға тастаңдар. «Мозайка» әдісі арқылы топқа бөлу. Сусындар , тағам, жемістер, көкөністер.
ТВ- шоу әдісі «Кезбе тілшілер» сұрақтар береді. 1.Мемлекет басшысы кім? 2.Бәйтерек қай қалада орналасқан? 3.Бәйтеректің ұзындығы қанша? 4. Алтын жұмыртқаны қай құс басып шығарған? 5. Жұмыртқаны қандай жыртқыш аң не жеп қояды? |
Сусындар, тағам, жемістер, көкеністер дің суреттердің қималары Микрафон
|
||||||||||||||
|
Сабақ ортасы 20 мин 8 мин 1 мин 2 мин 2 мин |
1.«Ой қозғау» стратегиясы Жұмбақ. 1.Сылдыр сұйық, ағады, Ақ болса да қар емес, Шешуін кім табады? (сүт) 2. Үсті тас, асты тас, Ортасында піскен ас. (нан) 3. Көк лағым көгенде тұрып семірген. ( қарбыз) 4. Аспай піскен , Қайнамай түскен. (жемістер) 2.(Ө.Ж) Тағам сусын туралы , мақал – мәтел, тақпақ, өлең шумағын айтады. Оқушылар жауаптарына пікір білдіремін және оларды сыныппен талқылаймыз. 3. «Суреттер сөйлейді» әдісі бойынша суреттер арқылы түсіндіру Әр топқа тапсырмалар беру.
1 топ.
2.топ
3. топ
4. топ
Постер арқылы қорғау. (тыңдалым, айтылым). Тағам және сусын. ( тыңдалым ,айтылым). (Т.Ж) «Суреттерді салыстыр» әдісі бойынша тапсырмасы. (әр топ 1 сөйлемнен ойласып айтады). Жалпы қауіпсіздік ережелерін сақтау, тұрып қалған тағамдарды пайдаланбауды түсіндіру. жеке бас гигиенасын сақтаудың маңыздылығын түсінеді.
Сергіту сәті Ағаштардан жемістерді жинау арқылы қимылмен көрсету.
(Ж.Ж). (оқылым) Сен білесің бе?
Сен айран сүттің шипалы екенін білесің бе? Бие сүтінен шипалы сусын қымыз алынады. Қымыздың Отаны – Қазақстан. Оқушылар жауаптарына пікір білдіремін және оларды сыныппен талқылаймыз. Жазылым (дәптермен жұмыс) Берілген тапсырманы орындау.
|
АКТ көрсету арқылы суреттер |
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Сабақ соңында оқушылар сабақтың соңында күтілетін нәтижеге рефлексия жүргізеді: «Бас бармақ» әдісі бойынша кері байланыс жүргізу.
|
|
||||||||||||||
|
Саралау- оқушыларға қалай көбірек қолдану көрсетуді жоспарлау. Қабілетті жоғары оқушыларға қандай міндет қою 1 мин |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? 1 мин |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
||||||||||||||
|
«Зерттеу» әдісі бойынша Түскі ас мәзірін дайында. Дастарқан жасап, достарыңды қонаққа шақыр. |
Бағдаршам арқылы бағалау.
|
Тамақтану ережесін сақтайды. Гигиенаны сақтауды айтылады. |
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тәрбие сағаты: Біз қалай тамақтанамыз.
|
Пән: дүниетану. Сынып: 1 |
|
|||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Айсагулова Д.А. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Біз қалай тамақтанамыз. |
Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары ( оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.4.2 Тамақтану режимін сақтау қажеттілігін түсіндіру
|
|||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Барлығы: тамақтану қажеттілігін түсінеді. Көптеген оқушы: үйдегі тамақтану режимін айта алады. Кейбір оқушылар: тамақтану гигиенасын сақтауды біледі. |
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Жеке бас гигиенасын сақтаудың маңыздылығын түсінеді. тамақтану ережесін біледі. |
|||||||||||||||
|
Тілдік мақсаты: |
1. Тағам дегеніміз не? 2. Сусын деген не? |
|||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
5. Мәңгілік Ел, бұл – Жалпыға Ортақ Еңбек Қоғамы. |
|||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Жаратылыстану, көркем еңбек. |
|||||||||||||||
|
АКТ қолданудағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз) |
|
|||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Тамақ туралы біледі |
|||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланғанкезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин |
Оқушыларды шаттық шеңберіне тұрғызып өлең шумағын айтқызу. Нан ұсағын шашпаңдар, Жерде жатса баспаңдар. Теріп алып қастерлеп, Торғайларға тастаңдар. «Мозайка» әдісі арқылы топқа бөлу. Сусындар , тағам, жемістер, көкөністер.
ТВ- шоу әдісі «Кезбе тілшілер» сұрақтар береді. 1.Мемлекет басшысы кім? 2.Бәйтерек қай қалада орналасқан? 3.Бәйтеректің ұзындығы қанша? 4. Алтын жұмыртқаны қай құс басып шығарған? 5. Жұмыртқаны қандай жыртқыш аң не жеп қояды? |
Сусындар, тағам, жемістер, көкеністер дің суреттердің қималары Микрафон
|
||||||||||||||
|
Сабақ ортасы 20 мин 8 мин 1 мин 2 мин 2 мин |
1.«Ой қозғау» стратегиясы Жұмбақ. 1.Сылдыр сұйық, ағады, Ақ болса да қар емес, Шешуін кім табады? (сүт) 2. Үсті тас, асты тас, Ортасында піскен ас. (нан) 3. Көк лағым көгенде тұрып семірген. ( қарбыз) 4. Аспай піскен , Қайнамай түскен. (жемістер) 2.(Ө.Ж) Тағам сусын туралы , мақал – мәтел, тақпақ, өлең шумағын айтады. Оқушылар жауаптарына пікір білдіремін және оларды сыныппен талқылаймыз. 3. «Суреттер сөйлейді» әдісі бойынша суреттер арқылы түсіндіру Әр топқа тапсырмалар беру.
1 топ.
2.топ
3. топ
4. топ
Постер арқылы қорғау. (тыңдалым, айтылым). Тағам және сусын. ( тыңдалым ,айтылым). (Т.Ж) «Суреттерді салыстыр» әдісі бойынша тапсырмасы. (әр топ 1 сөйлемнен ойласып айтады). Жалпы қауіпсіздік ережелерін сақтау, тұрып қалған тағамдарды пайдаланбауды түсіндіру. жеке бас гигиенасын сақтаудың маңыздылығын түсінеді.
Сергіту сәті Ағаштардан жемістерді жинау арқылы қимылмен көрсету.
(Ж.Ж). (оқылым) Сен білесің бе?
Сен айран сүттің шипалы екенін білесің бе? Бие сүтінен шипалы сусын қымыз алынады. Қымыздың Отаны – Қазақстан. Оқушылар жауаптарына пікір білдіремін және оларды сыныппен талқылаймыз. Жазылым (дәптермен жұмыс) Берілген тапсырманы орындау.
|
АКТ көрсету арқылы суреттер |
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Сабақ соңында оқушылар сабақтың соңында күтілетін нәтижеге рефлексия жүргізеді: «Бас бармақ» әдісі бойынша кері байланыс жүргізу.
|
|
||||||||||||||
|
Саралау- оқушыларға қалай көбірек қолдану көрсетуді жоспарлау. Қабілетті жоғары оқушыларға қандай міндет қою 1 мин |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? 1 мин |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
||||||||||||||
|
«Зерттеу» әдісі бойынша Түскі ас мәзірін дайында. Дастарқан жасап, достарыңды қонаққа шақыр. |
Бағдаршам арқылы бағалау.
|
Тамақтану ережесін сақтайды. Гигиенаны сақтауды айтылады. |
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














