|
Білім беру ұйымының атауы |
Шошанай орта мектебі |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Тәрбие сағаты |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мамажанова Жанна |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
10.03.23 жыл |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тәрбиелі – тәртіптің құлы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бауыржан Момышұлының нақыл сөздері мен шығармашылығына сүйене отырып, болашақ ұрпақты отансүйгіштікке, ұлттық құндылықтарды бойына сіңдіріп, парасаттылыққа, оқуға, білімге шақыру. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру 2 минут Өткен білімді еске түсіру 3-минут Жаңа білім 20 минут Бекіту 5 Кері байланыс |
-Амандасу -Түгендеу Қызығушылықтарын ояту Бауыржан туралы бейнебаян (Бүгінгі тақырыбымызда Отан үшін от кешкен, сол Ұлы Отан соғысында өзінің әскери әдістерімен батальон двизияны жаудың шебінен аман шығарған, батылда, батыр халық қаһарманымыз Бауыржан Момышұлы туралы болмақ оқушылар. ) «Сөз маржан» әдісі «Оқуға құштар мектеп» жобасының аясында мектеп болып Бауыржан Момышұлының кітаптарын талдаған болтынбыз. Бауыржан Момышұлының «Ұшқан ұя» мен Александр Бектің (Бауыржанның соғыс кезіндегі жасаған ерліктері, нақыл сөздері осы кітаптан алынған)«Арпалыс» кітабынан қандай үлгі- өнеге алдық балалар? Топқа бөлу «Мазайка» әдісі Үкімет «Жалын»
оппозиция «Қыран»
Қарар: Қазіргі заман жастарының тәрбиесіне көңіліңіз тола ма? Жалын тобы: Райымбек пен Жансая Қыран тобы: Арман мен Мәншүк Төрешілер: Бекнұр мен Нұрғиса Төрешілердің бақылау шкаласы
Оқушылардың Бауыржан Момышұлының өлеңдерін мәнерлеп оқу.
Осы сабақтағы өз рөлдеріңізге ене отырып кері байланыс жасайық оқушылыр. «Жапондық бағалау» әдісі
Қорытынды сөз: «Тәрбиесіз берілген білім – адамзаттық қас жауы» - деп ұлы филосф Әбу Насыр Әл – Фараби айтқандай, болашақта мектеп табалдырығынан алған білімдеріңді, келешекте дұрыс қолдана білітін ұл – қыздардан болатындарыңа мен сенемін шәкірттерім! |
Оқушылардың алған білімдерін еске түсіру, ойлануға, ой қозғайға жағдай туғызады.
Оқушылардың «Оқуға құштар мектеп» жобасы аясында талдаған Бауыржан Момышұлының кітаптарын есіне түсіру және сыни ойлау қабілеттерін арттыру.
Оқушыларды топқа бөлу арқылы қызығушылығын ояту 1-Топ «Жалын» 2-Топ «Қыран» 3-Топ «Төрешілер»
Оқушыларды төрешілік етуге, нақты жұмысты көрсете білуге және бағалауға үйрету
Оқушыларды тиімді кері байланыс жасауға үйрету |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында «Жарайсың!» «Тамаша!»
Дескриптор
Төрешілерге дескриптор -Уақытты тиімді бағалау -Бауыржан Момышұлының нақыл сөздерін қолдану - статистикаға сүйену -Аргументтерді (дәйектер) пайдалану - Өз кейістерін ұсынады - Спикерлер мен лидерлердің сөз жүйелігін сақтауы
Жеңіске жеткен топты бақылаушылардың марапаттауы
Оқушыларды ынталандыру мақсатында «Жарайсың!» «Тамаша!»
|
Бейнебаян
Бауыржан Момышұлы «Ұшқан ұя» Александр Бек «Арпалыс» кітаптары
қима қағаздар, дәйексөздер, марапаттау
Қима қағаздар «Жапондық бағалау» әдісі
|
||||||||||||||||||||||||
|
Төрешілерге дескриптор |
Бағалау |
|
-Уақытты тиімді бағалау |
1 |
|
-Бауыржан Момышұлының нақыл сөздерін қолдану |
3 |
|
- статистикаға сүйену |
2 |
|
-Аргументтерді (дәйектер) пайдалану |
3 |
|
- Өз кейістерін ұсынады |
2 |
|
- Спикерлер мен лидерлердің сөз жүйелігін сақтауы |
2 |
|
Барлығы |
15 |
Кері байланыс «Жапондық бағалау» әдісі
|
Дұрыс келісемін |
Толықтырамын басқа көзқарасым бар |
Менің сұрағым бар |
|
|
|
|
Үкімет
оппозиция
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тәрбиелі тәртіптің құлы
Тәрбиелі тәртіптің құлы
|
Білім беру ұйымының атауы |
Шошанай орта мектебі |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Тәрбие сағаты |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мамажанова Жанна |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
10.03.23 жыл |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тәрбиелі – тәртіптің құлы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бауыржан Момышұлының нақыл сөздері мен шығармашылығына сүйене отырып, болашақ ұрпақты отансүйгіштікке, ұлттық құндылықтарды бойына сіңдіріп, парасаттылыққа, оқуға, білімге шақыру. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру 2 минут Өткен білімді еске түсіру 3-минут Жаңа білім 20 минут Бекіту 5 Кері байланыс |
-Амандасу -Түгендеу Қызығушылықтарын ояту Бауыржан туралы бейнебаян (Бүгінгі тақырыбымызда Отан үшін от кешкен, сол Ұлы Отан соғысында өзінің әскери әдістерімен батальон двизияны жаудың шебінен аман шығарған, батылда, батыр халық қаһарманымыз Бауыржан Момышұлы туралы болмақ оқушылар. ) «Сөз маржан» әдісі «Оқуға құштар мектеп» жобасының аясында мектеп болып Бауыржан Момышұлының кітаптарын талдаған болтынбыз. Бауыржан Момышұлының «Ұшқан ұя» мен Александр Бектің (Бауыржанның соғыс кезіндегі жасаған ерліктері, нақыл сөздері осы кітаптан алынған)«Арпалыс» кітабынан қандай үлгі- өнеге алдық балалар? Топқа бөлу «Мазайка» әдісі Үкімет «Жалын»
оппозиция «Қыран»
Қарар: Қазіргі заман жастарының тәрбиесіне көңіліңіз тола ма? Жалын тобы: Райымбек пен Жансая Қыран тобы: Арман мен Мәншүк Төрешілер: Бекнұр мен Нұрғиса Төрешілердің бақылау шкаласы
Оқушылардың Бауыржан Момышұлының өлеңдерін мәнерлеп оқу.
Осы сабақтағы өз рөлдеріңізге ене отырып кері байланыс жасайық оқушылыр. «Жапондық бағалау» әдісі
Қорытынды сөз: «Тәрбиесіз берілген білім – адамзаттық қас жауы» - деп ұлы филосф Әбу Насыр Әл – Фараби айтқандай, болашақта мектеп табалдырығынан алған білімдеріңді, келешекте дұрыс қолдана білітін ұл – қыздардан болатындарыңа мен сенемін шәкірттерім! |
Оқушылардың алған білімдерін еске түсіру, ойлануға, ой қозғайға жағдай туғызады.
Оқушылардың «Оқуға құштар мектеп» жобасы аясында талдаған Бауыржан Момышұлының кітаптарын есіне түсіру және сыни ойлау қабілеттерін арттыру.
Оқушыларды топқа бөлу арқылы қызығушылығын ояту 1-Топ «Жалын» 2-Топ «Қыран» 3-Топ «Төрешілер»
Оқушыларды төрешілік етуге, нақты жұмысты көрсете білуге және бағалауға үйрету
Оқушыларды тиімді кері байланыс жасауға үйрету |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында «Жарайсың!» «Тамаша!»
Дескриптор
Төрешілерге дескриптор -Уақытты тиімді бағалау -Бауыржан Момышұлының нақыл сөздерін қолдану - статистикаға сүйену -Аргументтерді (дәйектер) пайдалану - Өз кейістерін ұсынады - Спикерлер мен лидерлердің сөз жүйелігін сақтауы
Жеңіске жеткен топты бақылаушылардың марапаттауы
Оқушыларды ынталандыру мақсатында «Жарайсың!» «Тамаша!»
|
Бейнебаян
Бауыржан Момышұлы «Ұшқан ұя» Александр Бек «Арпалыс» кітаптары
қима қағаздар, дәйексөздер, марапаттау
Қима қағаздар «Жапондық бағалау» әдісі
|
||||||||||||||||||||||||
|
Төрешілерге дескриптор |
Бағалау |
|
-Уақытты тиімді бағалау |
1 |
|
-Бауыржан Момышұлының нақыл сөздерін қолдану |
3 |
|
- статистикаға сүйену |
2 |
|
-Аргументтерді (дәйектер) пайдалану |
3 |
|
- Өз кейістерін ұсынады |
2 |
|
- Спикерлер мен лидерлердің сөз жүйелігін сақтауы |
2 |
|
Барлығы |
15 |
Кері байланыс «Жапондық бағалау» әдісі
|
Дұрыс келісемін |
Толықтырамын басқа көзқарасым бар |
Менің сұрағым бар |
|
|
|
|
Үкімет
оппозиция
шағым қалдыра аласыз


















