|
Бөлім |
Өнер |
||||
|
Пәні |
Дүниетану |
||||
|
Күні: |
04.02.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н. |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.1.2 тарих пен мәдениет ескерткіштерін сақтау маңыздылығын түсіндіру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
ескерткіштерді қорғаудың жадынамасын жасауды үйрену |
||||
|
Құндылықтар |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге,абыройлы болуға,ар-ұждан,намыс,жауапкершілік,мейірімділік,қамқорлық, пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру. Жасампаздық пен жаңашылдық.Жасампаздық бәрімізге өнеге |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 8 минут
|
Раппорт «Үш шапалақ» әдісі 1.Көңіл күйіміз қандай? (1шапалақ) 2.Сабаққа дайынбыз ба?(2 шапалақ) 3.Сабақты сәтті аяқтаймыз ба?(3 шапалақ) Себеттен жалаушалар таңдау арқылы топқа бөлу 1-топ «Бақыт жалаулары» 2-топ «Арман жалаулары» 3-топ «Қуаныш жалаулары» Үй тапсырмасын тексеру Суреттегі түркілердің өнертабысын анықта. Бұл жаңалықтар адам өмірін қалай жеңілдетті? Сұрақтарға жауап беру үшін суреттерді салыстыр. Ой қозғау Ескерткіштер не үшін керек? «Естелік», «ескерткіш» сөздеріне қатысты сөйлем құра. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты жарияланады Тарихи және мәдени ескерткіштердің маңызы туралы білетін боласың. Ескерткіштерді қорғаудың жадынамасын жасауды үйренесің. Бейнефиль ұсынылады |
Балалардың назарын сабаққа аудару «Естелік», «ескерткіш» сөздеріне қатысты сөйлем құрайды Сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады Бейнекөрініс тамашалайды |
|
Оқулық 54 –55 бет Себет Түрлі-түсті жалаушалардың суреті https://www.youtube.com/watch?v=wkVvKaJQoOo |
|
|
Сабақ тың ортасы 10 минут 10 минут 10 минут |
1-тапсырма Жұптық жұмыс «Көршіңмен әңгімелес» әдісі Суреттерге қара. Тарихи мәдени ескерткіштердің түрлерін ата.
2 тапсырма Топтық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Суретте Түркістан, Алматы, Орал, Семей қалалары мен облыстарындағы тарихи-мәдени ескерткіштер бейнеленген. Саған таныс ескерткіштерді атап көр. 3 тапсырма Жеке жұмыс «Өткенімді білемін» әдісі Кестені толтыр. Өзіңді экскурсия жүргізушісімін деп ойлап көр. Сыныптастарыңа өз қалаң, ауылың жайлы экскурсия жүргіз. Төмендегі сұрақтарға әңгіме құрастыр – Қалаңның (ауылыңның) құрылғанына қанша жыл болды? – Қалаңда (ауылыңда) қандай тарихи-мәдени ескерткіштер бар? – Ол ненің құрметіне немесе қандай оқиғаға байланысты қойылған? |
|
Дескриптор: ескерткіштердің түрлерін атайды-1балл ескерткіштердің түрлерін ажыратады-1балл тарихын айтады-1балл Дескриптор: ескерткіштердің орналасқан жерін атайды-1балл ескерткіш туралы мағлұмат береді-1балл ескерткіштердің маңыздылығына пікір білдіреді-1балл Дескриптор: ауылының құрылған жылын анықтайды-1балл ауылындағы тарихи-мәдени ескерткішті атайды-1балл ескерткіш туралы мағлұмат береді-1балл әңгіме құрастырады-1балл |
Таратпа Ламинат маркер Таратпа Ламинат маркер Таратпа |
|
|
Сабақтың аяғы 7 минут |
«Күннің шуағы» әдісі Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жаз.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратыңды жаз және оқы. Үйге тапсырма Жоба құрастыр. 76 -79 бет түсініп оқу |
Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жазады.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратты жазады,оқиды |
«Коментарий» арқылы |
Күннің суреті
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тарихи және мәдени ескерткіштерді қорғаудың маңызы неде ҚМЖ Дүниетану 3 сын
Тарихи және мәдени ескерткіштерді қорғаудың маңызы неде ҚМЖ Дүниетану 3 сын
|
Бөлім |
Өнер |
||||
|
Пәні |
Дүниетану |
||||
|
Күні: |
04.02.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н. |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.1.2 тарих пен мәдениет ескерткіштерін сақтау маңыздылығын түсіндіру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
ескерткіштерді қорғаудың жадынамасын жасауды үйрену |
||||
|
Құндылықтар |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге,абыройлы болуға,ар-ұждан,намыс,жауапкершілік,мейірімділік,қамқорлық, пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру. Жасампаздық пен жаңашылдық.Жасампаздық бәрімізге өнеге |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 8 минут
|
Раппорт «Үш шапалақ» әдісі 1.Көңіл күйіміз қандай? (1шапалақ) 2.Сабаққа дайынбыз ба?(2 шапалақ) 3.Сабақты сәтті аяқтаймыз ба?(3 шапалақ) Себеттен жалаушалар таңдау арқылы топқа бөлу 1-топ «Бақыт жалаулары» 2-топ «Арман жалаулары» 3-топ «Қуаныш жалаулары» Үй тапсырмасын тексеру Суреттегі түркілердің өнертабысын анықта. Бұл жаңалықтар адам өмірін қалай жеңілдетті? Сұрақтарға жауап беру үшін суреттерді салыстыр. Ой қозғау Ескерткіштер не үшін керек? «Естелік», «ескерткіш» сөздеріне қатысты сөйлем құра. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты жарияланады Тарихи және мәдени ескерткіштердің маңызы туралы білетін боласың. Ескерткіштерді қорғаудың жадынамасын жасауды үйренесің. Бейнефиль ұсынылады |
Балалардың назарын сабаққа аудару «Естелік», «ескерткіш» сөздеріне қатысты сөйлем құрайды Сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады Бейнекөрініс тамашалайды |
|
Оқулық 54 –55 бет Себет Түрлі-түсті жалаушалардың суреті https://www.youtube.com/watch?v=wkVvKaJQoOo |
|
|
Сабақ тың ортасы 10 минут 10 минут 10 минут |
1-тапсырма Жұптық жұмыс «Көршіңмен әңгімелес» әдісі Суреттерге қара. Тарихи мәдени ескерткіштердің түрлерін ата.
2 тапсырма Топтық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Суретте Түркістан, Алматы, Орал, Семей қалалары мен облыстарындағы тарихи-мәдени ескерткіштер бейнеленген. Саған таныс ескерткіштерді атап көр. 3 тапсырма Жеке жұмыс «Өткенімді білемін» әдісі Кестені толтыр. Өзіңді экскурсия жүргізушісімін деп ойлап көр. Сыныптастарыңа өз қалаң, ауылың жайлы экскурсия жүргіз. Төмендегі сұрақтарға әңгіме құрастыр – Қалаңның (ауылыңның) құрылғанына қанша жыл болды? – Қалаңда (ауылыңда) қандай тарихи-мәдени ескерткіштер бар? – Ол ненің құрметіне немесе қандай оқиғаға байланысты қойылған? |
|
Дескриптор: ескерткіштердің түрлерін атайды-1балл ескерткіштердің түрлерін ажыратады-1балл тарихын айтады-1балл Дескриптор: ескерткіштердің орналасқан жерін атайды-1балл ескерткіш туралы мағлұмат береді-1балл ескерткіштердің маңыздылығына пікір білдіреді-1балл Дескриптор: ауылының құрылған жылын анықтайды-1балл ауылындағы тарихи-мәдени ескерткішті атайды-1балл ескерткіш туралы мағлұмат береді-1балл әңгіме құрастырады-1балл |
Таратпа Ламинат маркер Таратпа Ламинат маркер Таратпа |
|
|
Сабақтың аяғы 7 минут |
«Күннің шуағы» әдісі Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жаз.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратыңды жаз және оқы. Үйге тапсырма Жоба құрастыр. 76 -79 бет түсініп оқу |
Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жазады.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратты жазады,оқиды |
«Коментарий» арқылы |
Күннің суреті
|
|
шағым қалдыра аласыз














