Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
2-бөлім: Тарихи шындық пен көркемдік шешім |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Махметова А.С. |
|||||
|
Күні: |
27.11.2024ж. |
|||||
|
Сынып: 9 Б |
Қатысушылар саны: 24 |
Қатыспағандар саны: 3 |
||||
|
Пән |
Қазақ әдебиеті |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Махамбет Өтемісұлы «Махамбеттің Баймағамбетке айтқаны» |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.1.1.1 әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасай алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басталуы 5 минут 8 минут 12 минут Сабақтың ортасы 8 минут 7 минут Сабақтың соңы 5 минут |
1.Оқушылармен амандасу. Сабаққа қатысуын түгендеу. Психологиялық ахуал «Өзіңізге тілегенді басқаларға тілеңіз!» 2.Сабақ тақырыбы мен мақсаты, бағалау критерийі таныстырылады Ойтүрткі 1) «Кім мықты?» ойыны сұрақтарға жауап береді. 1.Махамбет Өтемісұлы туралы не
білдіңдер? 1-тапсырма «ЖИГСО-2» әдісі «Махамбеттің Баймағанбет сұлтанға айтқаны » өлеңінің мазмұнына талдау жасаңдар. Негізгі ой мен көтерілген мәселені анықтап, үзінділер арқылы мысал келтіріңдер. І Топ Әдебиетшілер ІІ Топ Тарихшылар ІІI Топ Зерттеушілер 2-тапсырма «Махамбеттің Баймағанбет сұлтанға айтқаны » өлеңін тыңдату 3-тапсырма Сандар сөйлейді 1803-1824-1828-1829-1931-1834-1836-1838-1846 4-тапсырма (оқулықтан)Жұптық жұмыс
Жазға бір ай
қалғанда,
|
Психологиялық ахуал «Өзіңізге тілегенді басқаларға тілеңіз!» Әр оқушыға 10-15 секунд уақыт аралығында ішінде өзіне бір немесе бірнеше ізгі тілек тілеу тапсырылады. Содан кейін қатысушылар жұпқа бөлініп, бір-бірінің қолынан алып, жаңағы өзіне тілегенді жұптасына айту керек. Мұғалімнің да бұл іске қатысқаны дұрыс. Тілектерді бір-біріне топ ішінде де айтуға болады. «ЖИГСО-2» әдісі бойынша «Махамбеттің Баймағанбет сұлтанға айтқаны » өлеңінің мазмұнына талдау жасайды.
Сандар сөйлейді 1803- Батыс Қазақстан облысының Жәнібек ауданында Бекетай құмында дүниеге келген 1824-1828 жылдары Махамбет Өтемісұлы Орынборда оқып жатқан Жәңгір ханның ұлы Зұлқарнайынның тәрбиешісі ретінде осы аталған қалада өмір сүрді 1829- Махамбет Ішкі Ордаға Жайықтан жасырын өтті деген айыппен ұсталып, Калмыков бекетіндегі абақтыға 2 жылдай қамалды. 1831 жылы түрмеден қашып шықты, бірақ артынша ақталды. 1834- Исатай батырмен бірігеді. Сол жылы 9 маусымда Жәңгір хан Махамбетті өз жағына тарту мақсатында старшын лауазымын ұсынды 1836-1838 - Махамбет Өтемісұлының өмірі көп жағдайда жылдардағы Бөкей Ордасындағы азаттық қозғалыспен тығыз байланысты. 1846 жылы Қарой деген жерде қайтыс болды. Сұрақтарға жауап береді. «Мұғалімге хат» тақырыбында эссе жазады. Түсінбеген сұрақтарын мұғалімге хат арқылы жолдайды. Бүгінгі сабақ туралы эссе жазады «Білім пошта» әдісі. Рефлексия жасайды. Бүгінгі сабақта не үйренгендерін, топта қалай жұмыс жасағандарын, қандай білім алғандарын таразылайды. |
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау Әр тапсырмаға жіті көңіл бөліп орындаған оқушыларды мадақтап, бағалау Дескритор Білім алушы -өлеңнің мазмұнын талдайды, -көтерілген мәселені анықтайды, -негізгі ойды анықтады, -үзінділер арқылы дәлел келтіреді. Дескритор Білім алушы -өлеңді жатқа айтады, -сұрақтарға жауап береді, -өз ойларын жеткізеді. Дескритор Білім алушы -сұрақтарға жауап береді, -жылдарға байланысты өмір деректерін анықтайды. Дескритор Білім алушы -сұрақтарға жауап береді, -мұғалімге хат жазады, -хаттың құрылымын сақтайды. Бағалау. «Микрофон» әдісі. Мұғалім жеке оқушыларға микрафон ұсыну арқылы топтарды бағалау критерийі арқылы бағалатады және ұсыныстар айтқызады.
|
Оқулық 9-сынып «Мектеп» баспасы 2019жыл |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тарихи шындық пен көркемдік шешім
Тарихи шындық пен көркемдік шешім
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
2-бөлім: Тарихи шындық пен көркемдік шешім |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Махметова А.С. |
|||||
|
Күні: |
27.11.2024ж. |
|||||
|
Сынып: 9 Б |
Қатысушылар саны: 24 |
Қатыспағандар саны: 3 |
||||
|
Пән |
Қазақ әдебиеті |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Махамбет Өтемісұлы «Махамбеттің Баймағамбетке айтқаны» |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.1.1.1 әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасай алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басталуы 5 минут 8 минут 12 минут Сабақтың ортасы 8 минут 7 минут Сабақтың соңы 5 минут |
1.Оқушылармен амандасу. Сабаққа қатысуын түгендеу. Психологиялық ахуал «Өзіңізге тілегенді басқаларға тілеңіз!» 2.Сабақ тақырыбы мен мақсаты, бағалау критерийі таныстырылады Ойтүрткі 1) «Кім мықты?» ойыны сұрақтарға жауап береді. 1.Махамбет Өтемісұлы туралы не
білдіңдер? 1-тапсырма «ЖИГСО-2» әдісі «Махамбеттің Баймағанбет сұлтанға айтқаны » өлеңінің мазмұнына талдау жасаңдар. Негізгі ой мен көтерілген мәселені анықтап, үзінділер арқылы мысал келтіріңдер. І Топ Әдебиетшілер ІІ Топ Тарихшылар ІІI Топ Зерттеушілер 2-тапсырма «Махамбеттің Баймағанбет сұлтанға айтқаны » өлеңін тыңдату 3-тапсырма Сандар сөйлейді 1803-1824-1828-1829-1931-1834-1836-1838-1846 4-тапсырма (оқулықтан)Жұптық жұмыс
Жазға бір ай
қалғанда,
|
Психологиялық ахуал «Өзіңізге тілегенді басқаларға тілеңіз!» Әр оқушыға 10-15 секунд уақыт аралығында ішінде өзіне бір немесе бірнеше ізгі тілек тілеу тапсырылады. Содан кейін қатысушылар жұпқа бөлініп, бір-бірінің қолынан алып, жаңағы өзіне тілегенді жұптасына айту керек. Мұғалімнің да бұл іске қатысқаны дұрыс. Тілектерді бір-біріне топ ішінде де айтуға болады. «ЖИГСО-2» әдісі бойынша «Махамбеттің Баймағанбет сұлтанға айтқаны » өлеңінің мазмұнына талдау жасайды.
Сандар сөйлейді 1803- Батыс Қазақстан облысының Жәнібек ауданында Бекетай құмында дүниеге келген 1824-1828 жылдары Махамбет Өтемісұлы Орынборда оқып жатқан Жәңгір ханның ұлы Зұлқарнайынның тәрбиешісі ретінде осы аталған қалада өмір сүрді 1829- Махамбет Ішкі Ордаға Жайықтан жасырын өтті деген айыппен ұсталып, Калмыков бекетіндегі абақтыға 2 жылдай қамалды. 1831 жылы түрмеден қашып шықты, бірақ артынша ақталды. 1834- Исатай батырмен бірігеді. Сол жылы 9 маусымда Жәңгір хан Махамбетті өз жағына тарту мақсатында старшын лауазымын ұсынды 1836-1838 - Махамбет Өтемісұлының өмірі көп жағдайда жылдардағы Бөкей Ордасындағы азаттық қозғалыспен тығыз байланысты. 1846 жылы Қарой деген жерде қайтыс болды. Сұрақтарға жауап береді. «Мұғалімге хат» тақырыбында эссе жазады. Түсінбеген сұрақтарын мұғалімге хат арқылы жолдайды. Бүгінгі сабақ туралы эссе жазады «Білім пошта» әдісі. Рефлексия жасайды. Бүгінгі сабақта не үйренгендерін, топта қалай жұмыс жасағандарын, қандай білім алғандарын таразылайды. |
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау Әр тапсырмаға жіті көңіл бөліп орындаған оқушыларды мадақтап, бағалау Дескритор Білім алушы -өлеңнің мазмұнын талдайды, -көтерілген мәселені анықтайды, -негізгі ойды анықтады, -үзінділер арқылы дәлел келтіреді. Дескритор Білім алушы -өлеңді жатқа айтады, -сұрақтарға жауап береді, -өз ойларын жеткізеді. Дескритор Білім алушы -сұрақтарға жауап береді, -жылдарға байланысты өмір деректерін анықтайды. Дескритор Білім алушы -сұрақтарға жауап береді, -мұғалімге хат жазады, -хаттың құрылымын сақтайды. Бағалау. «Микрофон» әдісі. Мұғалім жеке оқушыларға микрафон ұсыну арқылы топтарды бағалау критерийі арқылы бағалатады және ұсыныстар айтқызады.
|
Оқулық 9-сынып «Мектеп» баспасы 2019жыл |
||
шағым қалдыра аласыз

















