Бекітемін
мектеп
директорының
оқу ісі жөніндегі
орынбасары:_____________________
Бөлімі:
|
4-бөлім. «Python
тілінде алгоритмдерді
программалау»
|
Пәні
|
Информатика
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
Есиркеева Жанагуль
Махамбетияровна
|
Күні:
|
21.01.2025
ж
|
Сыныбы: 7
«Ә»
|
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
Тармақталған
алгоритмдерді программалау
|
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқу мақсаты
|
7.3.2.1 Python
программалау тілінде тармақталған алгоритмдерді
жазу.
|
Сабақтың
мақсаты
|
Тармақталған алгоритм туралы түсінік
қалыптасады,
Python программалау
тілінде тармақталған алгоритмдерге программа құра
алады.
|
Бағалау
критерийлері
|
|
Құндылық
|
Жасампаздық және жаңашылдық
|
Сабақтың
барысы:
Сабақ
кезеңі/Уақыты
|
Педагогтің
іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
2
мин
3
мин
|
(Ұ)Ұйымдастыру
кезеңі
1. Сәлемдесу.
2. Оқушыларды түгелдеу.
3. Психологиялық жағымды ахуал
орнату.
«Сіздер білесіздер,ал сіздер
білмейсіздер»-әдісі
4.Топқа бөлу «Randomus» программасы
5. Өткен тақырыпты
пысықтау: Educaplay.com платформасы
|
Оқушылар мұғаліммен
сәлемдесіп,
топтасады.
|
Бағалау: «ClassDojo»
программасы
|
Компьютер,
интерактивті
тақта.
https://www.educaplay.com/learning-resources/21969825-learning_resource.html
|

3
мин
|
Жаңа сабаққа кіріспе
Мұғалімнің кіріспе
сөзі
Оқушыларға жаңа білім бөлімі бойынша мұғалімнің түсіндіру
кіріспе сөзі жүргізіледі.
|
Оқушылар жаңа сабақты
тыңдайды.
|
|
7-сынып оқулығы,
дәптер,
презентация.
|
Сабақтың ортасы
10 мин

10 мин.
2
мин
10
мин
|
Топтық жұмыс:
a және b бүтін сандар берілген.Егер а саны жұп болса,онда
оны квадраттап, b санына қос.Ал сан тақ болса,онда санның өзін b
санына қосып,нәтижені экранға
шығар.
Дескриптор:
Жұптық жұмыс:
Берілген a, b сандарының үлкенін табуға арналған программа
кодына құрастырыңдар.
Дескриптор:
Сергіту сәті.
Нейрожаттығу жасату
«MOZGOTREN» сайты
Жеке жұмыс:
Нақты а саны берілген.Егер а саны оң сан болса,
квадратын,ал теріс сан болса кубын есептеп шығаратын программа
кодын жазыңдар.
Дескриптор:
|
Программа коды:
a=6
b=5
if a % 2=0:
print((a**2)+b)
else:
print (a+b)
Программа коды:
a=int (input () )
b=int (input () )
if a < b:
print(a,’-ulken’)
else:
print (b,’-ulken’)
Оқушылар нейрожаттығу жасау арқылы ойлау қабілеттерін
дамытады.
Программа коды:
a=int (input () )
if a >0:
print(a**2)
else:
print(a**3)
|
Бағалау: «ClassDojo»
программасы
Бағалау:
«ClassDojo»
программасы
Бағалау:
«ClassDojo»
программасы
|
компьютер
https://mozgotren.com/trening/trenagor/sortirovshchik-cifr
|
Сабақтың
соңы
3
мин

Рефлексия
2
мин.
|
Сабақты бекіту
Genially.com сайтында ойын арқылы
сабаққа қрытынды жасау.
Мақсаты:
Сабақты
қорытындылау.
Кері байланыс: AnswerGarden программасы.
|
Бағалау: «ClassDojo»
программасы
|
https://view.genially.com/6786b87c52fde72ef625e00a/interactive-content-tarmatalan-algoitmderdi-programmalau
|

|
Үй тапсырмасы
Оқулықтан 152-бет 7
тапсырманы орындау.
|
Анықтама
21.01.2025ж күні 7«Ә»
сыныбында «Тармақталған алгоритмдерді программалау» тақырыбында
информатика пәнінен Есиркеева Жанагуль Махамбетияровна ашық сабақ
өткізді.
Мақсаты: Тармақталған алгоритм
туралы түсінік қалыптасады,
Python программалау тілінде тармақталған
алгоритмдерге программа құра алады.
Сабаққа 12 оқушы қатысты.Сабақ
басында оқушылардың сабаққа назарын аудару мақсатында «Сіздер
білесіздер,ал сіздер білмейсіздер...» атты ойын ойнатылды.Топқа
бөлу «Рандомус» программасы арқылы іске
асырылды.Топ атаулары:1-топ «True»,2-топ
«False».Әрі қарай сабақты өткен
тақырыптарды пысықтау: «Educaplay.com»
программасы арқылы
жалғасты.
Жаңа сабақтың
тақырыбымен,мақсатымен оқушылар таныстырылды.Оқушыларға
топтық,жұптық,жеке жұмыстарға есептер беріліп,Python программасында
шығарып уақытылы бағаланып отырды.Оқушылар
«ClassDojo» сайты арқылы бағаланды.Сергіту
сәті ретінде оқушылар «Mozgotren» сайты арқылы миды
жаттықтырып,ойлау қабілетін дамытуға арналған тренажерлар
орындады.Жаңа сабақты бекіту үшін «Genially.com» сайты арқылы жүзеге
асты.
Кері байланыс:
«AnswerGarden»программасы арқылы оқушылар
өз ойларын,сабақтан алған әсерлерін жазды.Келесі сабаққа үй
тапсырмасы берілді.Сабақ өз мақсатына жетті.Оқушылар тармақталған
алгоритм туралы түсініп,есептер шығарды.