2024-2025 оқу жылына арналған
Қысқа мерзімді сабақ жоспарларын жүктеп алғыңыз келеді ме?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен жасалған
Материалдар / "Тәртіп-тәрбие бастауы" сынып сағаты жоспары

"Тәртіп-тәрбие бастауы" сынып сағаты жоспары

Материал туралы қысқаша түсінік
"Тәртіп-тәрбие бастауы" сынып сағаты жоспарын ұсынамын.Ойын арқылы бала ойын жеткізуге болады.
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар (ҚМЖ)

Сынып: 2
Тақырыбы: Тәртіп – тәрбие бастауы
Мақсаты:

  • Оқушыларға тәртіптің маңыздылығын түсіндіру;

  • Тәртіпті болудың ережелері мен тиімділігін анықтау;

  • Оқушыларды жауапкершілікке, сыйластыққа, әдептілікке баулу.

Күтілетін әсер:

  • Оқушылардың тәртібінің маңызын түсінеді;

  • өз ойларын ашық жеткізе алады;

  • Тәртіп сақтау ережелерін жалпы және оның күнделікті өмірде көмектеседі.

Shape1

Сабақтың барысы:

1. Ұйымдастыру кезеңі (5 мин)

  • Оқушылармен амандасу, сыныптың тазалығын тексеру.

  • Психологиялық ахуалды қалыптастыру («Жақсы сөз – жарым ырыс» әдісі: әр оқушы бір-біріне жақсы тілектер айтады).

2. Кіріспе бөлім (5 мин)

  • «Тәртіп» дегеніміз не? Оқушылардың ойыны.

Ойын нұсқаулығы:

1. Топқа бөлу (2 мин)
Оқушыларды 3-4 топқа бөлу. Әр топ парақ пен маркер беріледі.

2. Талқылау (5 мин)
Әр топқа «Тәртіп дегеніміз не?» деген сұрақ қойылады. Топ мүшелері бірге ақылдасып, өз ойларын қағазға жазады немесе сурет арқылы бейнелейді.

3. Жауаптарды таныстыру (7 мин)
Әр топ өз сыныпқа таныстырды. Оқушылар бір-бірінің жауабын тыңдап, пікір білдіреді.

4. Талқылау және толықтыру (6 мин)
Мұғалімдердің жауаптарын қорытындылап, тәртіптің маңыздылығы туралы тұжырымды. «Тәртіп» ұғымына қатысты мақал-мәтелдер, өмірден алынған мысалдар айтылады.

5. Қорытындылау (5 мин)

  • Әр оқушы «Мен үшін тәртіп – бұл...» деген сөйлемді аяқтайды.

  • Мұғалім ойын қорытындылап, белсенді оқушыларды мадақтайды.



  • «Тәртіп болмаса не болады?» деген сұраққа жауап алу.

3. Негізгі бөлім (20 мин)

  • Ой шақыру: «Тәртіпті бала – бақытты бала» деген.Мағынасын ашу.

  • Ойын: «Дұрыс па, бұрыс па?» (Мұғалім түрлі жағдайларды айтып, оқушылар дұрыс немесе бұрыс екенін анықтайды).

  • Жағдаяттық тапсырма: Оқушыларға әртүрлі тәртіпке байланысты жағдай беріп, оларды шешуге көмектесу.

4. Қорытынды бөлім (10 мин)

  • «Тәртіп сақтау үшін не істеу керек?» деген сұраққа оқушылардан жауап алу.

  • «Менің тәртіп ережесім» атты шағын шығармашылық жұмыс (оқушылар өздерін сақтау керек 3-5 тәртіп ережесін жазады).

  • Рефлексия («Баспалдақ» әдісі – оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін білдіреді).

Бағалау:

  • Сабақ барысында белсенділік танытқан оқушыларды мадақтау.

  • «Бас бармақ» әдісі арқылы өзара бағалау.

Үй тапсырмасы:

  • «Тәртіп – менің өмірімде» тақырыбына сурет салу немесе әңгіме жазу.



24 Ақпан 2025
73
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі