|
Білім беру ұйымының атауы |
А.Иманов жалпы білім беретін мектеп |
||||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
||||||
|
Бөлім: |
Буын және тасымал |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бекбаева Р |
||||||
|
Күні: |
17.02.25ж |
||||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№27 сабақ. Тасымал. Бота |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.2.1 мұғалімнің қолдауымен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау;дұрыс тасымалдауды, тасымалданбайтын сөздерді білу; көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлеңді мәнерлеп оқиды. Мұғалімнің қолдауымен өлеңде не туралы айтқанын біледі. Сөздерді дұрыс тасымалдай алады. Айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазады. |
||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Бала, бала, балапан, Кәне, қайсы алақан? Саусақтарың әйбат, Былай-былай ойнат. Өткенді пысықтау «Ыстық орындық» әдісі «Тұсау кесер жыры» өлеңін хормен айтып шығады Тұсау кесу салты туралы білетінін ортаға салады Жаңа тақырып. Тақырыпты ашу Жұмбақтар: Иір-иір денесі, Сахараның кемесі. Кезікті бір жануар, Үстінде екі тауы бар. Ащы шөптер – тамағы, Шөлге шыдап бағады. Бұл не, өзің тауып ал? »Ой қозғау» -Түйе туралы не білесіңдер? Білетіндерін ортаға салады -Суретке назар аудартып, түйе туралы білетін деректерін айтқызады. –Дұрыс, балалар, төрт түлікке жататын жануардың бірі – түйе. –Түйенің төлі қалай аталады? –Олай болса, бүгін біз бота туралы өлеңмен танысамыз. 1-жаттығу Оқулықпен жұмыс 1-жаттығу. «Бота» өлеңінің мазмұнын меңгертуге байланысты жүргізілетін жұмыстар 1.Өлеңді мәнерлеп оқиды. 2. Мазмұнын айтады 3. Бота туралы өздері білетін білімін ортаға салады Автор мен таныстыру. Жазылым 2-жаттығу Көркем жазу У У У У У У У у у у у у у у 2-жаттығуда сөйлемдерді қатесіз көшіріп жазады. Жұпта бір-бірін тексереді. Тасымалдауға болмайтын сөздерді табады.
«Ұяшықты тап» ойыны 3-жаттығу Сөздерді оқы. Бұл сөздерді тасымалдауға бола ма? Қандай сөздер тасымалданбайды? Оқушылар мысал келтіреді. Ауа,күн.ата, апа, май,шай Қорытындылап, ережемен таныстыру. ҚЖ: Тест сұрақтары 1.Түйе қалай жүреді? а) бұзау; ә) құлын; б) бота; в) қозы 2.Сүті қалай аталады? а) шұбат; ә) қымыз; б) айран; в) сүзбе 3.Түйе қалай жүреді? а) шабады; ә) маң-маң басады; б) жортады; в) секіреді 4.Шуда қай малда болады? а) ешкіде; ә) жылқыда; б) түйеде; в) қойда 5.Түйе қандай шөпті жақсы көреді? а) алабота; ә) изен; б) селеу; в) жантақ Кері байланыс»Керуен» әдісі
|
Таныстырылымда жазылған өлеңді хормен оқып, көңіл күйлерін көтереді Өткенді пысықтайды Жұмбақтарды шешеді Тақырыпты ашады Өлең мазмұнымен жұмыс жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Тасымалдауға болмайтын сөздермен танысады Тест тапсырмала рын орындайды Кері байланыс жасайды |
Тамаша! Дескриптор: Өлеңді жаттап, хорға қосылып айтады Тұсау кесу салтын біледі Дескриптор: Жұмбақтарды шешеді Тақырып мазмұнын ашады Дескриптор: Өлеңді анық,шапшаң, түсініп оқиды Тыныс белгілеріне назар аудару қажет. Тыныс белгілеріне назар аударып оқиды Мазмұнын айтады Тамаша! Дескриптор: Сөйлемдерді қатесіз көшіреді Көркем жазу емлесін сақтап жазады Дескриптор: Тасымалдауға болмайтын сөздерді атайды. Тасымал туралы білімін қолдана алады Дескриптор. Тест тапсырмаларын орындай алады Түйе туралы білімі толыққан »Керуен» әдісі |
Оқулық
Суреттер Оқулық
Суреттер Жұмыс дәптері Қимылдар
Оқулық Тест парақшала ры Кері байланыс тақтасы |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тасымал. Бота
Тасымал. Бота
|
Білім беру ұйымының атауы |
А.Иманов жалпы білім беретін мектеп |
||||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
||||||
|
Бөлім: |
Буын және тасымал |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бекбаева Р |
||||||
|
Күні: |
17.02.25ж |
||||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№27 сабақ. Тасымал. Бота |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.2.1 мұғалімнің қолдауымен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау;дұрыс тасымалдауды, тасымалданбайтын сөздерді білу; көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлеңді мәнерлеп оқиды. Мұғалімнің қолдауымен өлеңде не туралы айтқанын біледі. Сөздерді дұрыс тасымалдай алады. Айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазады. |
||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Бала, бала, балапан, Кәне, қайсы алақан? Саусақтарың әйбат, Былай-былай ойнат. Өткенді пысықтау «Ыстық орындық» әдісі «Тұсау кесер жыры» өлеңін хормен айтып шығады Тұсау кесу салты туралы білетінін ортаға салады Жаңа тақырып. Тақырыпты ашу Жұмбақтар: Иір-иір денесі, Сахараның кемесі. Кезікті бір жануар, Үстінде екі тауы бар. Ащы шөптер – тамағы, Шөлге шыдап бағады. Бұл не, өзің тауып ал? »Ой қозғау» -Түйе туралы не білесіңдер? Білетіндерін ортаға салады -Суретке назар аудартып, түйе туралы білетін деректерін айтқызады. –Дұрыс, балалар, төрт түлікке жататын жануардың бірі – түйе. –Түйенің төлі қалай аталады? –Олай болса, бүгін біз бота туралы өлеңмен танысамыз. 1-жаттығу Оқулықпен жұмыс 1-жаттығу. «Бота» өлеңінің мазмұнын меңгертуге байланысты жүргізілетін жұмыстар 1.Өлеңді мәнерлеп оқиды. 2. Мазмұнын айтады 3. Бота туралы өздері білетін білімін ортаға салады Автор мен таныстыру. Жазылым 2-жаттығу Көркем жазу У У У У У У У у у у у у у у 2-жаттығуда сөйлемдерді қатесіз көшіріп жазады. Жұпта бір-бірін тексереді. Тасымалдауға болмайтын сөздерді табады.
«Ұяшықты тап» ойыны 3-жаттығу Сөздерді оқы. Бұл сөздерді тасымалдауға бола ма? Қандай сөздер тасымалданбайды? Оқушылар мысал келтіреді. Ауа,күн.ата, апа, май,шай Қорытындылап, ережемен таныстыру. ҚЖ: Тест сұрақтары 1.Түйе қалай жүреді? а) бұзау; ә) құлын; б) бота; в) қозы 2.Сүті қалай аталады? а) шұбат; ә) қымыз; б) айран; в) сүзбе 3.Түйе қалай жүреді? а) шабады; ә) маң-маң басады; б) жортады; в) секіреді 4.Шуда қай малда болады? а) ешкіде; ә) жылқыда; б) түйеде; в) қойда 5.Түйе қандай шөпті жақсы көреді? а) алабота; ә) изен; б) селеу; в) жантақ Кері байланыс»Керуен» әдісі
|
Таныстырылымда жазылған өлеңді хормен оқып, көңіл күйлерін көтереді Өткенді пысықтайды Жұмбақтарды шешеді Тақырыпты ашады Өлең мазмұнымен жұмыс жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Тасымалдауға болмайтын сөздермен танысады Тест тапсырмала рын орындайды Кері байланыс жасайды |
Тамаша! Дескриптор: Өлеңді жаттап, хорға қосылып айтады Тұсау кесу салтын біледі Дескриптор: Жұмбақтарды шешеді Тақырып мазмұнын ашады Дескриптор: Өлеңді анық,шапшаң, түсініп оқиды Тыныс белгілеріне назар аудару қажет. Тыныс белгілеріне назар аударып оқиды Мазмұнын айтады Тамаша! Дескриптор: Сөйлемдерді қатесіз көшіреді Көркем жазу емлесін сақтап жазады Дескриптор: Тасымалдауға болмайтын сөздерді атайды. Тасымал туралы білімін қолдана алады Дескриптор. Тест тапсырмаларын орындай алады Түйе туралы білімі толыққан »Керуен» әдісі |
Оқулық
Суреттер Оқулық
Суреттер Жұмыс дәптері Қимылдар
Оқулық Тест парақшала ры Кері байланыс тақтасы |
|||
шағым қалдыра аласыз



















