|
Білім беру ұйымының атауы |
«TURAN mektebi» ЖШС |
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сарманова К.А |
|||||
|
Күні: |
25.02.2025ж |
|||||
|
Сынып: |
1 «Ә» сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№21 сабақ. Тәуелсіз Қазақстан |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.3.5.2 – тәуелсіз мемлекеттің негізгі белгілері туралы әңгімелеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тәуелсіз мемлекеттің белгілерін біледі,Тәуелсіз Қазақстан туралы коллаж жасауды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жасампаздық – бәрімізге өнеге |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау «Кофе таяқшалары» әдісі «Саяхат» бөлімін пысықтау сұрақтарына жауап береді Құндылық мақсаты: Туған елінің тарихын білуге үйрету. Жаңа тақырып «Болжам жасау» тәсілі. Ұлан-байтақ жері бар, Пайдалы қазба кені бар, Тәуелсіз ел – Қазақстан Көркіне көркі жарасқан. Тәуелсіз азат елім, Туып, өскен байтақ жерім. Мәңгі жайнап тұра берер Қазақстаным менің! Бүгін сабақта не туралы айтатынымызды түсінген шығарсыңдар? Бүгін біз «Тәуелсіз Қазақстан» тақырыбын қарастырамыз. 2-тапсырма «Цифрлар сөйлейді» әдісі Тәуелсіз Қазақстан туралы цифрлық мәліметтер айтады 1991ж.16 желтоқсан-тәуелсіз мемлекет болды 1992ж.4 маусым-мемлекеттік рәміздері бекітілді 1993ж. 15 қараша-ұлттық ваютамыз-теңге болып бекітілді 1995ж. 30тамыз-Ата заңымыз қабылданды ЕБҚ Қазақстан Республикасының рәміздерін жаз ЕҚБ Қазақстанның жетістіктерін ата. (Астана қаласының тұрғызылуы, заводтар салынуы.....) Сергіту сәті. Біз қазір бірге тұрамыз. (тұру) Аздап демаламыз. (созылу) Оңға-солға бұрылыңдар. (оңға- солға бұрылу) Төмен-төмен иіліңдер. (иілу) Қолды жоғары, қолды жанымызға (қолдармен қозғалыс). 3-тапсырма «Кластер» әдісі Суреттер мен мәліметтерден кластер құрастыр Параққа суреттерді жабыстырып, қасына мәліметтерді жазады 4-тапсырма «Мақал жина» тәсілі. Ел іші – (алтын бесік). Өз елің – (алтын бесік). Отан – (оттанда ыстық). Отансыз адам, (ормансыз бұлбұл). Егемен елдің (еңсесі биік) Жері байдың (елі бай). ҚЖ: «Коллаж» әдісі Қазақстан туралы өздері салған суреттерді өз қиялдарымен әсемдеп жапсырады Плакатқа суреттерден коллаж жасайды Қорытынды: Менің Отаным-Қазақстан. Ол өте әдемі, дамыған мемлекет. Кері байланыс
|
Психология лық тренинг өткізеді Өткенді пысықтайды Өлеңді тыңдайды Тақырыпты болжайды Мәліметтерді мұғалімнің көмегімен толықтырып отырады Жеке жұмыстар жасайды Жаттығу жасайды Кластер құрастырады Мақалдың жалғасын табады Коллаж жасайды Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін сұрау
Дескриптор: Өтілген тақырыптарды меңгерген Алған білімдерін қолдана алады Дескриптор: Тақырыпты болжай алады «Тәуелсіз Қазақстан» тақырыбына ойларын айтады
ДескриптоР: Тәуелсіз Қазақстан туралы цифрлық мәліметтер айтады Мәліметтерді есте сақтайды Керемет!
Сен мықтысың!
Дескриптор: Қазақстан туралы кластер құрастырады Білетін мәліметтерін қолдана алады Дескриптор: Отан туралы мақалдарды біледі Оларды оқып, жалғасын табады ДескриптоР: Қазақстан туралы суреттерді өз қиялдарымен әсемдеп жапсырады Өтілген тақырыптан қорытынды жасайды «Жұлдыздар шеруі» әдісі |
Қимылдар Таяқша сияқты оралған сұрақтар парақшала ры Қазақстан туралы суреттер
Суреттер
Оқулық Қимыл-қозғалыс Плакат Оқулық
Коллаж Кері байланыс тақтасы |
||
Ресурстар:







жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тәуелсіз Қазақстан
|
Білім беру ұйымының атауы |
«TURAN mektebi» ЖШС |
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сарманова К.А |
|||||
|
Күні: |
25.02.2025ж |
|||||
|
Сынып: |
1 «Ә» сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№21 сабақ. Тәуелсіз Қазақстан |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.3.5.2 – тәуелсіз мемлекеттің негізгі белгілері туралы әңгімелеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тәуелсіз мемлекеттің белгілерін біледі,Тәуелсіз Қазақстан туралы коллаж жасауды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жасампаздық – бәрімізге өнеге |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау «Кофе таяқшалары» әдісі «Саяхат» бөлімін пысықтау сұрақтарына жауап береді Құндылық мақсаты: Туған елінің тарихын білуге үйрету. Жаңа тақырып «Болжам жасау» тәсілі. Ұлан-байтақ жері бар, Пайдалы қазба кені бар, Тәуелсіз ел – Қазақстан Көркіне көркі жарасқан. Тәуелсіз азат елім, Туып, өскен байтақ жерім. Мәңгі жайнап тұра берер Қазақстаным менің! Бүгін сабақта не туралы айтатынымызды түсінген шығарсыңдар? Бүгін біз «Тәуелсіз Қазақстан» тақырыбын қарастырамыз. 2-тапсырма «Цифрлар сөйлейді» әдісі Тәуелсіз Қазақстан туралы цифрлық мәліметтер айтады 1991ж.16 желтоқсан-тәуелсіз мемлекет болды 1992ж.4 маусым-мемлекеттік рәміздері бекітілді 1993ж. 15 қараша-ұлттық ваютамыз-теңге болып бекітілді 1995ж. 30тамыз-Ата заңымыз қабылданды ЕБҚ Қазақстан Республикасының рәміздерін жаз ЕҚБ Қазақстанның жетістіктерін ата. (Астана қаласының тұрғызылуы, заводтар салынуы.....) Сергіту сәті. Біз қазір бірге тұрамыз. (тұру) Аздап демаламыз. (созылу) Оңға-солға бұрылыңдар. (оңға- солға бұрылу) Төмен-төмен иіліңдер. (иілу) Қолды жоғары, қолды жанымызға (қолдармен қозғалыс). 3-тапсырма «Кластер» әдісі Суреттер мен мәліметтерден кластер құрастыр Параққа суреттерді жабыстырып, қасына мәліметтерді жазады 4-тапсырма «Мақал жина» тәсілі. Ел іші – (алтын бесік). Өз елің – (алтын бесік). Отан – (оттанда ыстық). Отансыз адам, (ормансыз бұлбұл). Егемен елдің (еңсесі биік) Жері байдың (елі бай). ҚЖ: «Коллаж» әдісі Қазақстан туралы өздері салған суреттерді өз қиялдарымен әсемдеп жапсырады Плакатқа суреттерден коллаж жасайды Қорытынды: Менің Отаным-Қазақстан. Ол өте әдемі, дамыған мемлекет. Кері байланыс
|
Психология лық тренинг өткізеді Өткенді пысықтайды Өлеңді тыңдайды Тақырыпты болжайды Мәліметтерді мұғалімнің көмегімен толықтырып отырады Жеке жұмыстар жасайды Жаттығу жасайды Кластер құрастырады Мақалдың жалғасын табады Коллаж жасайды Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін сұрау
Дескриптор: Өтілген тақырыптарды меңгерген Алған білімдерін қолдана алады Дескриптор: Тақырыпты болжай алады «Тәуелсіз Қазақстан» тақырыбына ойларын айтады
ДескриптоР: Тәуелсіз Қазақстан туралы цифрлық мәліметтер айтады Мәліметтерді есте сақтайды Керемет!
Сен мықтысың!
Дескриптор: Қазақстан туралы кластер құрастырады Білетін мәліметтерін қолдана алады Дескриптор: Отан туралы мақалдарды біледі Оларды оқып, жалғасын табады ДескриптоР: Қазақстан туралы суреттерді өз қиялдарымен әсемдеп жапсырады Өтілген тақырыптан қорытынды жасайды «Жұлдыздар шеруі» әдісі |
Қимылдар Таяқша сияқты оралған сұрақтар парақшала ры Қазақстан туралы суреттер
Суреттер
Оқулық Қимыл-қозғалыс Плакат Оқулық
Коллаж Кері байланыс тақтасы |
||
Ресурстар:







шағым қалдыра аласыз









