|
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Қысқа мерзімді жоспар «Мектепке дейінгі шағын орталығы бар Д.Қонаев атындағы орта мектеп» КММ Сабақтың тақырыбы: Тәуелсіздік нышандары |
||||||
|
Бөлім Пән |
8. Менің тәуелсіз Қазақстаным Қазақ тілі Т2 |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні Күні |
29.01.2025ж |
|||||
|
Сынып: 5 « » |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Тәуелсіздік нышандары |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.2.6.1 тірек сөздерді дұрыс қолданып иллюстрацияларды сипаттау 5.3.5.1 қосымша ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді ала білу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
тірек сөздерді дұрыс қолданып иллюстрацияларды сипаттайды қосымша ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Гүлмен тілек» әдісі арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастырады. Үй жұмысын тексеру «Конверт-сұрақ» әдісі Оқушыларға конверт таратылады. Өткен тақырып бойынша конверттің ішіне бір-бір сұрақтан жазылған. Оқушылар үйге берілген «Тәуелсіздік» күніне жазылған құттықтау ашық хаттарын оқып, конвертке салып,почтаға тастайды.
Сабақ басында әр оқушыға бағалау парағы таратылады. Әр оқушы дескриптор бойынша тапсырма орындаса, сол әр тапсырма баллын оқушы белгілеп отырады. Соңында оқушының жалпы баллы шығарылады. |
«Мадақтау сөздері»
«Бағалау парағы» |
|
|||
|
Сабақтың ортасы 37 минут |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. .«Сөздік қор қапшығы» Жаңа сөздермен жұмыс. * жаңа сөздермен таныстыру; * жаңа сөздердің жазылуын есте сақтай отырып, сөздік дәптерлеріне жаздырту; * қазақ тіліне тән дыбыстарға мән бере отырып, ауызша қайталату . 2.Тақтадағы суреттер арқылы сабақтың тақырыбын болжайды. Мәтіналды жұмыс 1-тапсырма.Жазылым Сұрақтарға жауап жаз 1.16 желтоқсан-қандай мереке? 2.Не себепті Тәуелсіздік күнін осы күні тойлаймыз? 3.Қазақстан тәуелсіздігін қай мемлекет бірінші болып мойындады? Айтылым. 2-тапсырма. Суреттерде не бейнеленген? Бұл символдар туралы не білесің? Оқылым.3-тапсырма. Мәтінді оқы. Тірек сөздерді пайдаланып мемлекеттік рәміздерге сипаттама бер. Жазылым. Тақтамен жұмыс. Айтылым Жұптық жұмыс Сурет бойынша диалог құру |
Тыңдалым,айтылым. Тәуелсіздік нышаны- символ независимости Бейнеленген-изображен Келешек-будущее Құрмет-почет Уық-изогнутая палка, которая соединяет купол юрты с решеткой кереге Қыран-орел Қанатты тұлпар-крылатый конь
Оқушылар сұраққа жауап жазады Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Қосымша ақпарат көздеріне сүйене отырып жауаптарын толықтырады.
Оқушылар Flippity.net платформасындағы орны ауысқан тірек сөздерді дұрыс қойып,сөйлем құрайды.
|
-жаңа сөздерді дұрыс оқиды,айтады Дескриптор:1 балл -сұрақтарға жауап жазады
Дескриптор: 2 балл -сұрақтарға жауап береді - қосымша ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді алады
Дескриптор: 2 балл -мәтінді мұқият оқиды - тірек сөздерді пайдаланып мемлекеттік рәміздерге сипаттама береді
Дескриптор: 3 балл -тірек сөздерді дұрыс қойып,сөйлем құрайды -тыныс белгілерін қояды -сын есімді табады
Дескриптор:2 балл - суретті сипаттай отырып, жұбымен диалог құрады -сөз әдебін сақтайды |
Оқулық сөздік суреттер суреттер ME QR
Оқулық Flippity.net платформасы Festisite сайт Flippity.net платформасы |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 5- тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс |
Өз деңгейлерін анықтайды.
|
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды |
|||||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тәуелсіздік нышандары
Тәуелсіздік нышандары
|
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Қысқа мерзімді жоспар «Мектепке дейінгі шағын орталығы бар Д.Қонаев атындағы орта мектеп» КММ Сабақтың тақырыбы: Тәуелсіздік нышандары |
||||||
|
Бөлім Пән |
8. Менің тәуелсіз Қазақстаным Қазақ тілі Т2 |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні Күні |
29.01.2025ж |
|||||
|
Сынып: 5 « » |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Тәуелсіздік нышандары |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.2.6.1 тірек сөздерді дұрыс қолданып иллюстрацияларды сипаттау 5.3.5.1 қосымша ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді ала білу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
тірек сөздерді дұрыс қолданып иллюстрацияларды сипаттайды қосымша ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Гүлмен тілек» әдісі арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастырады. Үй жұмысын тексеру «Конверт-сұрақ» әдісі Оқушыларға конверт таратылады. Өткен тақырып бойынша конверттің ішіне бір-бір сұрақтан жазылған. Оқушылар үйге берілген «Тәуелсіздік» күніне жазылған құттықтау ашық хаттарын оқып, конвертке салып,почтаға тастайды.
Сабақ басында әр оқушыға бағалау парағы таратылады. Әр оқушы дескриптор бойынша тапсырма орындаса, сол әр тапсырма баллын оқушы белгілеп отырады. Соңында оқушының жалпы баллы шығарылады. |
«Мадақтау сөздері»
«Бағалау парағы» |
|
|||
|
Сабақтың ортасы 37 минут |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. .«Сөздік қор қапшығы» Жаңа сөздермен жұмыс. * жаңа сөздермен таныстыру; * жаңа сөздердің жазылуын есте сақтай отырып, сөздік дәптерлеріне жаздырту; * қазақ тіліне тән дыбыстарға мән бере отырып, ауызша қайталату . 2.Тақтадағы суреттер арқылы сабақтың тақырыбын болжайды. Мәтіналды жұмыс 1-тапсырма.Жазылым Сұрақтарға жауап жаз 1.16 желтоқсан-қандай мереке? 2.Не себепті Тәуелсіздік күнін осы күні тойлаймыз? 3.Қазақстан тәуелсіздігін қай мемлекет бірінші болып мойындады? Айтылым. 2-тапсырма. Суреттерде не бейнеленген? Бұл символдар туралы не білесің? Оқылым.3-тапсырма. Мәтінді оқы. Тірек сөздерді пайдаланып мемлекеттік рәміздерге сипаттама бер. Жазылым. Тақтамен жұмыс. Айтылым Жұптық жұмыс Сурет бойынша диалог құру |
Тыңдалым,айтылым. Тәуелсіздік нышаны- символ независимости Бейнеленген-изображен Келешек-будущее Құрмет-почет Уық-изогнутая палка, которая соединяет купол юрты с решеткой кереге Қыран-орел Қанатты тұлпар-крылатый конь
Оқушылар сұраққа жауап жазады Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Қосымша ақпарат көздеріне сүйене отырып жауаптарын толықтырады.
Оқушылар Flippity.net платформасындағы орны ауысқан тірек сөздерді дұрыс қойып,сөйлем құрайды.
|
-жаңа сөздерді дұрыс оқиды,айтады Дескриптор:1 балл -сұрақтарға жауап жазады
Дескриптор: 2 балл -сұрақтарға жауап береді - қосымша ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді алады
Дескриптор: 2 балл -мәтінді мұқият оқиды - тірек сөздерді пайдаланып мемлекеттік рәміздерге сипаттама береді
Дескриптор: 3 балл -тірек сөздерді дұрыс қойып,сөйлем құрайды -тыныс белгілерін қояды -сын есімді табады
Дескриптор:2 балл - суретті сипаттай отырып, жұбымен диалог құрады -сөз әдебін сақтайды |
Оқулық сөздік суреттер суреттер ME QR
Оқулық Flippity.net платформасы Festisite сайт Flippity.net платформасы |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 5- тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс |
Өз деңгейлерін анықтайды.
|
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды |
|||||

шағым қалдыра аласыз



















