Бекітемін:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №201 мектеп-лицей |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
9.3Қазақстан мемлекеттілігінің қайта жаңғыруы (1991 – 1996 жылдар) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айғалиев Е. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
13.02.2025 ж. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 «Г», «Д» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тәуелсіздіктің алғашқы жылдарындағы мемлекеттілікті қалыптастырудағы іс-шаралар. Зерттеу сұрағы: 1995 жылғы жаңа Конституцияны қабылдаудың тарихи маңызы неде? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.3.1.8 Тәуелсіз Қазақстанның қоғамдық – саяси дамуын талдау; 9.3.1.6 Қазақстанның тәуелсіздік жолындағы алғашқы қадамдарын анықтап, қорытындылау; 9.3.1.3 Қазақстан Республикасы Конституциясын мемлекеттің тұрақты дамуның кепілі ретінде бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстанның тәуелсіздік жолындағы
алғашқы қадамдарын анықтап, қорытынды жасайды; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі: |
Қазақстанның тәуелсіздік жолындағы алғашқы қадамдарын анықтап, Қазақстан Республикасының Конституциясы мемлекеттің тұрақты дамуының кепілі ретінде баға береді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Тәуелсіздік және Отаншылдық Заң және тәртіп |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру
5 минут
Өткен білімді еске түсіру |
Үй тапсырмасын сұрау 1)Нұрсұлтан Әбішұлы
Назарбаев Алматы облысы, Қаскелең
ауданы, Шамалған
ауылында қай жылы дүниеге
келген ? (6 шілде 1940 жыл ) Жаңа тақырыпқа өту. «Миға
шабуыл» әдісі. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттары хабарланады |
Сұрақтарға жауап береді. Жаңа тақырыпқа болжам жасайды. Ата Заңның мемлекеттің қоғамдық-саяси өміріне ықпалын , маңызын ашады |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
Суреттер https://www.youtube.com/watch?v=yyO2BryRF74ҚР Конституциясы туралы ролик |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім
15 минут 5 минут 7 минут 5 минут 4 минут |
Жаңа
тақырып. 1) Мемлекеттік егемендіктің және президенттік институттың нығаюы 2) ҚР әкімшілік-аумақтық
құрылымы 1-тапсырма.Термин сөздермен жұмыс Әкімшілік- 2-тапсырма .Венн диаграммасы
3 Президент
Заң шығарушы билік
Сот билігі
Атқарушы билік
4-тапсырма.Ақиқат/жалған кестесі
|
Дескриптор:
Мәтінмен өз бетімен
танысып, талқылауға
қатысады
Дескриптор:
Дескриптор: Оқушылар 1993 және 1995 жылғы
Конституциялардың 3 ұқсастығы мен 3
айырмашылығын анықтайды;
Дескриптор:
Дескриптор: |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
Өзін-өзі бағалау
10 балл
7 балл
6 балл
Өзін-өзі бағалау
|
Мектеп оқулығы
тық ақпараттық мәтіндер
« ҚР Конституциясы 1995 ж. https://online.zakon.kz/Document/?doc_id=51005029
Дидактикалық материал https://e-history.kz/kz/news/show/2677/
Венн диаграммасы
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту |
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма. «Ата заң - мемлекеттің тірегі» тақырыбына 150 сөзден тұратын, 3 аргументі бар эссе жазу. |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тәуелсіздіктің алғашқы жылдарындағы мемлекеттілікті қалыптастырудағы іс-шаралар. 1-сабақ
Тәуелсіздіктің алғашқы жылдарындағы мемлекеттілікті қалыптастырудағы іс-шаралар. 1-сабақ
Бекітемін:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №201 мектеп-лицей |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
9.3Қазақстан мемлекеттілігінің қайта жаңғыруы (1991 – 1996 жылдар) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айғалиев Е. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
13.02.2025 ж. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 «Г», «Д» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тәуелсіздіктің алғашқы жылдарындағы мемлекеттілікті қалыптастырудағы іс-шаралар. Зерттеу сұрағы: 1995 жылғы жаңа Конституцияны қабылдаудың тарихи маңызы неде? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.3.1.8 Тәуелсіз Қазақстанның қоғамдық – саяси дамуын талдау; 9.3.1.6 Қазақстанның тәуелсіздік жолындағы алғашқы қадамдарын анықтап, қорытындылау; 9.3.1.3 Қазақстан Республикасы Конституциясын мемлекеттің тұрақты дамуның кепілі ретінде бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстанның тәуелсіздік жолындағы
алғашқы қадамдарын анықтап, қорытынды жасайды; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі: |
Қазақстанның тәуелсіздік жолындағы алғашқы қадамдарын анықтап, Қазақстан Республикасының Конституциясы мемлекеттің тұрақты дамуының кепілі ретінде баға береді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Тәуелсіздік және Отаншылдық Заң және тәртіп |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру
5 минут
Өткен білімді еске түсіру |
Үй тапсырмасын сұрау 1)Нұрсұлтан Әбішұлы
Назарбаев Алматы облысы, Қаскелең
ауданы, Шамалған
ауылында қай жылы дүниеге
келген ? (6 шілде 1940 жыл ) Жаңа тақырыпқа өту. «Миға
шабуыл» әдісі. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттары хабарланады |
Сұрақтарға жауап береді. Жаңа тақырыпқа болжам жасайды. Ата Заңның мемлекеттің қоғамдық-саяси өміріне ықпалын , маңызын ашады |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
Суреттер https://www.youtube.com/watch?v=yyO2BryRF74ҚР Конституциясы туралы ролик |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім
15 минут 5 минут 7 минут 5 минут 4 минут |
Жаңа
тақырып. 1) Мемлекеттік егемендіктің және президенттік институттың нығаюы 2) ҚР әкімшілік-аумақтық
құрылымы 1-тапсырма.Термин сөздермен жұмыс Әкімшілік- 2-тапсырма .Венн диаграммасы
3 Президент
Заң шығарушы билік
Сот билігі
Атқарушы билік
4-тапсырма.Ақиқат/жалған кестесі
|
Дескриптор:
Мәтінмен өз бетімен
танысып, талқылауға
қатысады
Дескриптор:
Дескриптор: Оқушылар 1993 және 1995 жылғы
Конституциялардың 3 ұқсастығы мен 3
айырмашылығын анықтайды;
Дескриптор:
Дескриптор: |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
Өзін-өзі бағалау
10 балл
7 балл
6 балл
Өзін-өзі бағалау
|
Мектеп оқулығы
тық ақпараттық мәтіндер
« ҚР Конституциясы 1995 ж. https://online.zakon.kz/Document/?doc_id=51005029
Дидактикалық материал https://e-history.kz/kz/news/show/2677/
Венн диаграммасы
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту |
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма. «Ата заң - мемлекеттің тірегі» тақырыбына 150 сөзден тұратын, 3 аргументі бар эссе жазу. |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















