|
Бөлім: Су – тіршілік көзі. |
МЕКТЕП: |
|||||
|
КҮНІ: 20.01.2025ж |
Мұғалім: Айбекова Ж |
|||||
|
СЫНЫП: 6 |
Қатысқандар : Қатыспағандар: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Таулардан өзен ағар сарқыраған. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.4.1. Ауызекі және ресми стильдегі мәтіндердің тақырыбын, мазмұнын, тілдік ерекшелігін салыстыру. 6.3.4.1 эссе тақырыбынан ауытқымай, абзац түрлерін жүйелі құрастырып, көтерілген мәселе бойынша келісу-келіспеу себептерін айқын көрсетіп жазу ("келісу, келіспеу" эссесі). 6.4.4.1. Сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдану. |
|||||
|
Сабақ мақсаты |
Мәтіннің негізгі ойын анықтау,стилін ажырату, тақырыпқа байланысты эссе жазу, есімдіктердің қолданыс аясын түсіну;
|
|||||
|
Жоспар: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10 минут Сабақтың ортасы 25 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал. Оқушыларды «Жылулық шеңберіне» тұрғызып, бір біріне бүгінгі күні тілейтін тілектерін бір-бір сөзбен жеткізу. «Серпілген сауал» әдісі арқылы оқушыларға үй тапсырмасы бойынша сұрақтар қойылып, сұралады.Әр топтан бір оқушыдан шығып сұрақтарға жауап береді.
4-тапсырма. Қазақстан өзендерінің орналасу картасын жасаңдар.
Дескриптор:
ҚБ Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Мағынаны тану. Өлеңді мәнерлеп оқыңдар. Алдыңғы тақырыптағы мәтінмен салыстырып, мазмұндық және тілдік ерекшеліктерін анықтаңдар. 1-мәтін
2-мәтін
Тапсырма. Кестеге сүйене отырып, мәтіндерді салыстырыңыз.
ӘТН.
2-тапсырма. Есімдіктерді қатыстырып, Ы.Алтынсариннің «Өзен» өлеңін қарасөзбен жазып шығыңдар. Дескриптор:
дәлелдейді;
ҚБ ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. «5 минуттық эссе» әдісі. 3-тапсырма. «Қазақ даласы табиғи суларға бай емес» деген пікірге келісу-келіспеу себептеріңді көрсетіп, эссе жазыңдар. Белгісіздік есімдіктерін кірістіріңдер. Дескриптор:
ҚБ «Автор орындығы». Оқушылар эсселерін «Автор орындығында» оқиды. |
Оқушылар түгенделіп, сабаққа назары аударылады. Оқушылар мәтінмен танысып, ой тұжырымдайды; Қазақстан өзендерінің орналасу картасын жасайды; Ойларын дәлелдейді. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. Өлеңді мәнерлеп оқыңдар. Алдыңғы тақырыптағы мәтінмен салыстырып, мазмұндық және тілдік ерекшеліктерін анықтаңдар. Кестеге сүйене отырып, мәтіндерді салыстырыңыз. Оқушылар грамматикалық тақырыппен танысады. Есімдіктерді қатыстырып, Ы.Алтынсариннің «Өзен» өлеңін қарасөзбен жазып шығыңдар. «Қазақ даласы табиғи суларға бай емес» деген пікірге келісу-келіспеу себептеріңді көрсетіп, эссе жазыңдар. Белгісіздік есімдіктерін кірістіріңдер. |
«Смайлик»
Өте жақсы Жақсы Орташа
Қалыптастырушы бағалау «Нысана»
Қалыптастырушы бағалау «Нысана»
|
6-сынып «Қазақ тілі» оқулығы («Ана тілі» газетінен) (Ыбырай Алтынсарин) («Қазақстанның физикалық географиясынан») |
||
|
Рефлексия 10 минут |
Кері байланыс:
|
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Таулардан өзен ағар сарқыраған
Таулардан өзен ағар сарқыраған
|
Бөлім: Су – тіршілік көзі. |
МЕКТЕП: |
|||||
|
КҮНІ: 20.01.2025ж |
Мұғалім: Айбекова Ж |
|||||
|
СЫНЫП: 6 |
Қатысқандар : Қатыспағандар: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Таулардан өзен ағар сарқыраған. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.4.1. Ауызекі және ресми стильдегі мәтіндердің тақырыбын, мазмұнын, тілдік ерекшелігін салыстыру. 6.3.4.1 эссе тақырыбынан ауытқымай, абзац түрлерін жүйелі құрастырып, көтерілген мәселе бойынша келісу-келіспеу себептерін айқын көрсетіп жазу ("келісу, келіспеу" эссесі). 6.4.4.1. Сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдану. |
|||||
|
Сабақ мақсаты |
Мәтіннің негізгі ойын анықтау,стилін ажырату, тақырыпқа байланысты эссе жазу, есімдіктердің қолданыс аясын түсіну;
|
|||||
|
Жоспар: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10 минут Сабақтың ортасы 25 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал. Оқушыларды «Жылулық шеңберіне» тұрғызып, бір біріне бүгінгі күні тілейтін тілектерін бір-бір сөзбен жеткізу. «Серпілген сауал» әдісі арқылы оқушыларға үй тапсырмасы бойынша сұрақтар қойылып, сұралады.Әр топтан бір оқушыдан шығып сұрақтарға жауап береді.
4-тапсырма. Қазақстан өзендерінің орналасу картасын жасаңдар.
Дескриптор:
ҚБ Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Мағынаны тану. Өлеңді мәнерлеп оқыңдар. Алдыңғы тақырыптағы мәтінмен салыстырып, мазмұндық және тілдік ерекшеліктерін анықтаңдар. 1-мәтін
2-мәтін
Тапсырма. Кестеге сүйене отырып, мәтіндерді салыстырыңыз.
ӘТН.
2-тапсырма. Есімдіктерді қатыстырып, Ы.Алтынсариннің «Өзен» өлеңін қарасөзбен жазып шығыңдар. Дескриптор:
дәлелдейді;
ҚБ ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. «5 минуттық эссе» әдісі. 3-тапсырма. «Қазақ даласы табиғи суларға бай емес» деген пікірге келісу-келіспеу себептеріңді көрсетіп, эссе жазыңдар. Белгісіздік есімдіктерін кірістіріңдер. Дескриптор:
ҚБ «Автор орындығы». Оқушылар эсселерін «Автор орындығында» оқиды. |
Оқушылар түгенделіп, сабаққа назары аударылады. Оқушылар мәтінмен танысып, ой тұжырымдайды; Қазақстан өзендерінің орналасу картасын жасайды; Ойларын дәлелдейді. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. Өлеңді мәнерлеп оқыңдар. Алдыңғы тақырыптағы мәтінмен салыстырып, мазмұндық және тілдік ерекшеліктерін анықтаңдар. Кестеге сүйене отырып, мәтіндерді салыстырыңыз. Оқушылар грамматикалық тақырыппен танысады. Есімдіктерді қатыстырып, Ы.Алтынсариннің «Өзен» өлеңін қарасөзбен жазып шығыңдар. «Қазақ даласы табиғи суларға бай емес» деген пікірге келісу-келіспеу себептеріңді көрсетіп, эссе жазыңдар. Белгісіздік есімдіктерін кірістіріңдер. |
«Смайлик»
Өте жақсы Жақсы Орташа
Қалыптастырушы бағалау «Нысана»
Қалыптастырушы бағалау «Нысана»
|
6-сынып «Қазақ тілі» оқулығы («Ана тілі» газетінен) (Ыбырай Алтынсарин) («Қазақстанның физикалық географиясынан») |
||
|
Рефлексия 10 минут |
Кері байланыс:
|
|
||||
шағым қалдыра аласыз




















