Текше, тікбұрышты параллелепипед 100сабақ ҚМЖ 3 сынып

Тақырып бойынша 21 материал табылды

Текше, тікбұрышты параллелепипед 100сабақ ҚМЖ 3 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Текше, тікбұрышты параллелепипед 100сабақ ҚМЖ 3 сынып
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлім

Өнер

Пәні:

Математика

Күні:

05.02.2025ж

Педагогтің аты-жөні:

Дусбаева Н.Н.

Сынып: 3 «Ә»

Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Текше, тікбұрышты параллелепипед

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.3.2.3 кеңістіктік геометриялық фигуралардың (тікбұрышты параллепипед, куб) жазбасын дайындау және олардың моделін құрастыру.

3.3.2.4 солға және оңға бұрғанда, үстінен және жанынан қарағанда кеңістіктік фигуралардың қалпындағы өзгерістерді түсіндіру.

Сабақтың мақсаты

Кеңістік фигуралардың орналасуындағы өзгерістерді анықтайды

Кестеден тыс көбейту және бөлуді орындайды

Құндылықтар

Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге,абыройлы болуға,ар-ұждан,намыс,жауапкершілік,мейірімділік,қамқорлық, пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру.

Жасампаздық пен жаңашылдық.Жасампаздық бәрімізге өнеге

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Қал қалай?» ойыны

1.Қалдарың қалай?

2.Жүріс қалай?

3.Жүгіріс қалай?

4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю)

5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату)

6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады)

7.Ойнағанда қалай?

8.Ұрысқанда қалай?

9.Көңіл –күй қалай?

Оқушылар сабаққа назар аударады.






Сабақтың ортасы

(5 мин)














10 мин

Үй тапсырмасын тексеру

7, 44 –бет

Әр фигурада неше текшеден бар?

Фигура құрастыр.

Орындық -27 текше

Тұғыр - 27

«Ой қозғау» әдісі

Фотосуретші көрген текшеде әріптер берілген

Әріптер текшенің қай жағында орналасқанын анықта.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

1-тапсырм

Ұжымдық жұмыс

«Біліміңді қолдан» әдісі

Текшені сағат тілімен айналдырды

Үшінші рет айналдырғанда қай сурет сәйкес келеді?

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

Текшенің сәйкес жағын табу қиын болды ма?

Тапсырманы тексертеді








Әріптер текшенің қай жағында орналасқанын анықтайды





Текшені үшінші рет айналдырғанда қай сурет сәйкес келетінін анықтайды









Мадақтау

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!


Жұлдызшалар

Дескриптор:

-сәйкес суретті анықтайды-1б

-себебін дәлелдейді-1б









Оқулық

1,

45-бет





Оқулық

2

45-бет

8 мин



















Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жеке жұмыс

«Із кесуші» әдісі

Қораптың жазбасында бірдей қанша фигура шыққанын анықта.

Тікбұрышты параллелепипед қабырғаларының ұзындығын жаз.

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

Тапсырмадан не үйрендің?

«Кадр» ойыны

Әртүрлі түсте жасалған қимыл –қозғалысты бейнелейтін суреттерді кезек – кезек көрсету.

Қораптың жазбасында бірдей қанша фигура шыққанын анықтайды

Тікбұрышты параллелепипед қабырғаларының ұзындығын жазады












Көрсетілген суреттегі қимыл –қозғалысты жасайды

«Комментарий» арқылы

Дескриптор:

-бірдей фигуралар санын анықтайды-1б

-пікірін тұжырымдайды-1б

-тікбұрышты параллелепипедтің қабырғаларының ұзындығын жазады-1б

-


Оқулық

3

45-бет

Дәптер

қаламсап













Әртүрлі түстегі суреттер

10 мин




3 – тапсырма

Жұптық жұмыс

«Бинокль» әдісі

Есепті шығар

Барды -5 рет

Әр барғанда -30 сурет

4 аптада - ? сурет

Шешуі

5 * 30 = 150

150 * 4 = 600

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

Тапсырмадан не үйрендің?

Есепті шығарады



«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау

Дескриптор:

-қысқаша шартын жазады-1б

-сұрағын анықтайды-1б

-амал таңбасын таңдайды-1б

-өрнек құрады-1б

-өрнектің мәнін табады-1б

-жауабын жазады-1б

Оқулық

5(а),

46-бет

дәптер

қаламсап

Сабақтың соңы

Рефлек

сия

7 мин

«Білім банкасы» әдісі

Бүгінгі сабақта не үйрендің?

Сен үшін не қиын болды?

Саған қандай тапсырма қызықты болды?

Сұрақтардың жауабын стикерге жаз.Жауабыңды оқы және білім банкасына сал.

Үйге тапсырма

5, 46-бет

Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді








Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Тапын!

Банка стикер






Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
02.02.2025
133
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі