Темір мемлекеті
|
Пәні: Қазақстан тарихы |
Сынып: 7 |
Мерзімі: 23.12.15. |
|||
|
Тақырыбы: |
Темір мемлекеті |
||||
|
Мақсаты: |
Әмір Темірдің шыққан тегі және оның Орта Азияны билеген тұсында жасаған шапқыншылық жорықтары мен оның зардаптары туралы толық түсінікті қалыптастыру;
|
||||
|
Күтілетін нәтиже: |
Әмір Темірдің ұрыстарының нәтижелері мен оның зардаптары туралы айта отырып, оқушылар талдау жасауға,өз көзқарастарын білдіруге, қорытынды жасауға дағдыланады. |
||||
|
Бағалау критерийлері: |
Теорияны түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау |
||||
|
Әдіс-тәсілдер: |
Тест сұрақтары, топтық жұмыс, уақыт сызығы, 2 жұлдыз 1 тілек. |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Кезеңі |
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Кіріспе |
2минут |
Сәлемдесу Түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару |
Оқушылар оқу құралдарын дайындайды Оқушы қызығушылық танытып, белсенділігі артады |
Ауызша мадақтау |
АКТ, оқулық. |
|
3 минут |
Үй жұмысын тексеру |
Бір бірінің жұмыстарын тексереді. |
Бағдаршам әдісі арқылы бағалау. |
Таныстырылым. |
|
|
Таныстырылым |
4 минут |
Темір мемлекеті жайлы түсінік беру |
Оқушылар тыңдай біледі, әңгімеге қосылады |
Стикерлер арқылы ынталандыру |
АКТ |
|
Негізгі бөлім |
10 минут |
«Уақыт сызығы» |
Оқушы орындау керек Мәтінмен жұмыс Тақтаға шығып қорғау |
Бағалау критерийлері арқылы бағалайды |
Темір мемлекетінің картасы Постер АКТ |
|
10 минут |
Мәтінді оқиды Постер қорғайды |
Оқулықпен жұмыс |
Бағалау критерийлері арқылы бағалайды. |
АКТ, оқулық, постер. |
|
|
3 минут |
Жаңа сабақты қорытындылау тест сұрақтары арқылы |
Оқушылар тыңдайды, жауап береді |
Тест сұрақтары |
АКТ, |
|
|
Қорытынды |
8 минут |
Суммативті бағалау Рефлексия жасау Үйге тапсырма |
Оқушы өзін-өзі бағалайды Рефлексия Үйге берілген тапсырманы күнделікке жазу |
Бағалау Рефлексия |
Стикерлер, бағалау парағы. |
Ресей және Орта Азия мемлекеттері
|
Пәні: Қазақстан тарихы |
Сынып: 8 |
Мерзімі: 23.12.15. |
|||
|
Тақырыбы: |
Ресей және Орта Азия мемлекеттері |
||||
|
Мақсаты: |
Орта Азия мемлекеттер билігінде жүрген қазақтардың жағдайы туралы әңгімелеп, көтерілістердің тарихына, жеңілуінің себептері мен маңызына тоқталу. |
||||
|
Күтілетін нәтиже: |
Оқушылар Орта азиялық хандықтар мен Ресеймен қарым-қатынастарымен танысады. жұппен жұмыс істеп үйренеді. |
||||
|
Бағалау критерийлері: |
Теорияны түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау |
||||
|
Әдіс-тәсілдер: |
Тест сұрақтары, жұппен жұмыс, мозайка, уақыт сызығы, 2 жұлдыз 1 тілек, |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Кезеңі |
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Кіріспе |
2минут |
Сәлемдесу Түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару |
Оқушылар оқу құралдарын дайындайды Оқушы қызығушылық танытып, белсенділігі артады |
Ауызша мадақтау. |
АКТ |
|
4минут |
Үй жұмысын тексеру |
Тест сұрақтарын тақтадағы жауаптар бойынша тексереді. |
Критерийлер арқылы бағалау. |
Таныстырылым. |
|
|
Таныстырылым |
3 минут |
Ресей және Орта Азия мемлекеттері жайлы түсінік беру |
Оқушылар тыңдайды, жаттығу тапсырмасын орындайды. |
Стикерлер арқылы ынталандыру |
АКТ, карта, постер. |
|
Негізгі бөлім |
10 минут |
Мәтінмен жұмыс істейді, Мозайка әдісі. |
Жұппен жұмыс. Мәтінмен жұмыс Қазақстанның тарихи картасымен жұмыс |
«Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау. |
Қазақстанның тарихи картасы Постер АКТ |
|
10 минут |
Атласпен жұмыс |
Топпен жұмыс |
Бағалау критерийлері арқылы бағалау |
АКТ, постер. |
|
|
3 минут |
Жаңа сабақты қорытындылау «дұрыс, бұрыс» кестесі арқылы. |
Оқушылар тыңдайды, кесте толтырады. |
Бағалау критерийлері арқылы бағалау |
АКТ |
|
|
Қорытынды |
8 минут |
Суммативті бағалау Рефлексия жасау Үйге тапсырма |
Оқушы өзін-өзі бағалайды Рефлексия Үйге берілген тапсырманы күнделікке жазу |
Бағалау Рефлексия |
2 жұлдыз, 1 тілек |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Темір мемлекеті
Темір мемлекеті
Темір мемлекеті
|
Пәні: Қазақстан тарихы |
Сынып: 7 |
Мерзімі: 23.12.15. |
|||
|
Тақырыбы: |
Темір мемлекеті |
||||
|
Мақсаты: |
Әмір Темірдің шыққан тегі және оның Орта Азияны билеген тұсында жасаған шапқыншылық жорықтары мен оның зардаптары туралы толық түсінікті қалыптастыру;
|
||||
|
Күтілетін нәтиже: |
Әмір Темірдің ұрыстарының нәтижелері мен оның зардаптары туралы айта отырып, оқушылар талдау жасауға,өз көзқарастарын білдіруге, қорытынды жасауға дағдыланады. |
||||
|
Бағалау критерийлері: |
Теорияны түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау |
||||
|
Әдіс-тәсілдер: |
Тест сұрақтары, топтық жұмыс, уақыт сызығы, 2 жұлдыз 1 тілек. |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Кезеңі |
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Кіріспе |
2минут |
Сәлемдесу Түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару |
Оқушылар оқу құралдарын дайындайды Оқушы қызығушылық танытып, белсенділігі артады |
Ауызша мадақтау |
АКТ, оқулық. |
|
3 минут |
Үй жұмысын тексеру |
Бір бірінің жұмыстарын тексереді. |
Бағдаршам әдісі арқылы бағалау. |
Таныстырылым. |
|
|
Таныстырылым |
4 минут |
Темір мемлекеті жайлы түсінік беру |
Оқушылар тыңдай біледі, әңгімеге қосылады |
Стикерлер арқылы ынталандыру |
АКТ |
|
Негізгі бөлім |
10 минут |
«Уақыт сызығы» |
Оқушы орындау керек Мәтінмен жұмыс Тақтаға шығып қорғау |
Бағалау критерийлері арқылы бағалайды |
Темір мемлекетінің картасы Постер АКТ |
|
10 минут |
Мәтінді оқиды Постер қорғайды |
Оқулықпен жұмыс |
Бағалау критерийлері арқылы бағалайды. |
АКТ, оқулық, постер. |
|
|
3 минут |
Жаңа сабақты қорытындылау тест сұрақтары арқылы |
Оқушылар тыңдайды, жауап береді |
Тест сұрақтары |
АКТ, |
|
|
Қорытынды |
8 минут |
Суммативті бағалау Рефлексия жасау Үйге тапсырма |
Оқушы өзін-өзі бағалайды Рефлексия Үйге берілген тапсырманы күнделікке жазу |
Бағалау Рефлексия |
Стикерлер, бағалау парағы. |
Ресей және Орта Азия мемлекеттері
|
Пәні: Қазақстан тарихы |
Сынып: 8 |
Мерзімі: 23.12.15. |
|||
|
Тақырыбы: |
Ресей және Орта Азия мемлекеттері |
||||
|
Мақсаты: |
Орта Азия мемлекеттер билігінде жүрген қазақтардың жағдайы туралы әңгімелеп, көтерілістердің тарихына, жеңілуінің себептері мен маңызына тоқталу. |
||||
|
Күтілетін нәтиже: |
Оқушылар Орта азиялық хандықтар мен Ресеймен қарым-қатынастарымен танысады. жұппен жұмыс істеп үйренеді. |
||||
|
Бағалау критерийлері: |
Теорияны түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау |
||||
|
Әдіс-тәсілдер: |
Тест сұрақтары, жұппен жұмыс, мозайка, уақыт сызығы, 2 жұлдыз 1 тілек, |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Кезеңі |
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Кіріспе |
2минут |
Сәлемдесу Түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару |
Оқушылар оқу құралдарын дайындайды Оқушы қызығушылық танытып, белсенділігі артады |
Ауызша мадақтау. |
АКТ |
|
4минут |
Үй жұмысын тексеру |
Тест сұрақтарын тақтадағы жауаптар бойынша тексереді. |
Критерийлер арқылы бағалау. |
Таныстырылым. |
|
|
Таныстырылым |
3 минут |
Ресей және Орта Азия мемлекеттері жайлы түсінік беру |
Оқушылар тыңдайды, жаттығу тапсырмасын орындайды. |
Стикерлер арқылы ынталандыру |
АКТ, карта, постер. |
|
Негізгі бөлім |
10 минут |
Мәтінмен жұмыс істейді, Мозайка әдісі. |
Жұппен жұмыс. Мәтінмен жұмыс Қазақстанның тарихи картасымен жұмыс |
«Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау. |
Қазақстанның тарихи картасы Постер АКТ |
|
10 минут |
Атласпен жұмыс |
Топпен жұмыс |
Бағалау критерийлері арқылы бағалау |
АКТ, постер. |
|
|
3 минут |
Жаңа сабақты қорытындылау «дұрыс, бұрыс» кестесі арқылы. |
Оқушылар тыңдайды, кесте толтырады. |
Бағалау критерийлері арқылы бағалау |
АКТ |
|
|
Қорытынды |
8 минут |
Суммативті бағалау Рефлексия жасау Үйге тапсырма |
Оқушы өзін-өзі бағалайды Рефлексия Үйге берілген тапсырманы күнделікке жазу |
Бағалау Рефлексия |
2 жұлдыз, 1 тілек |
шағым қалдыра аласыз













