Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
| Мектеп: №44 «Жаңа дала» ЖОМ |
Күні: | Мұғалімніңаты-жөні: Байбосынов Кажымухан Абдихалыкович
|
Сынып: 6 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы | Теңдеулер және теңсіздіктер |
Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) | 6.2.2.8 Сан аралықтарды кескіндеу6.2.2.9 Сан аралықтардың бірігуін және қиылысуын табу |
Сабақмақсаттары | Сан аралықтарды кескіндей аладыҚос теңсіздіктердің шешімдерінің жиынынын координаталық сәуледе кескіндеп, сан аралығын белгілеп көрсетеді |
Бағалаукритерийі | Сан аралықтарды кескіндейдіСан аралықтардың бірігуін және қиылысуын ажыратады |
Тілдікмақсаттар | Пәнге тән лексика мен терминология Сан аралығын кескіндеу Координаталық сәуле көмегімен есептеуді түсіндіре алады. Математикалық тілде сауатты сөйлеу дағдыларын қалыптастырады.Сыныптағы диалог (жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер)Талқылауға арналған тармақтар:1) Координаталық сәуле деп нені айтады?2) Сан аралықтардың бірігуін және қиылысуын кескіндеу, сан аралығының бірігуін және қиылысуын қатесіз жазуға мән беру |
Құндылықтардыдамыту
| Оқушыларды топтық жұмыстар арқылы, топ ішіндегі бірін-бірі бағалау арқылы бір-біріне деген құрметті дарыту. Жақсы қарым-қатынас орнату,ынтымақтастық дағдысын қалыптастыру.Зайырлы қоғамның белсенді азаматтары болуға баулу. |
Пәнаралықбайланыстар | Геометрия |
Бастапқы білім
| Сан аралығын жазу үшін белгілеулерін пайдалана алады, сан аралығы |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
| Ресурстар |
Сабақтың басы8 мин | Ұйымдастыру:Сыныппен амандасамын, сынып тазалығына көңіл бөлемін, оқушыларды түгелдеймін.Топқа бөлу. «Жұбыңды тап» әдісіСан аралығына байланысты берілген есептерді кеспе қағаздарға бөліп жазып қоямын, өзінің жұбын тауып, сәйкес координаталарға қарай өз орнына қояды. 5X< 5 => ()Үй тапсырмасы. №989Дұрыс жауап жазылған парақшаны алдын ала алдарында тұрған заттарының ішіне жасырып қоямын, тауып бірін бірі тексереді.(бұл бөлімде оқушылардың ойларын жинақтау,алғырлыққа,жылдамдыққа ширату). |
|
Сабақтың ортасы25 мин | Оқушылар топтасып жаңа тақырып аясында ойларынбөлісіп болғаннан кейін, өздеріне жаңа топ табады және оған алдыңғы топпен талқылағандарын қысқаша айтып беретін «Топтас-Бөліс-Қайтала» әдісін қолданамын.Жаңа сабақты түсіндіру әр топқа тақырыпты бөліп беремін.Әр топқа бір сұрақ беріледі.Координаталық сәуле деп нені айтады?Сан аралығының бірігуін және қиылысуы дегеніміз не?
Топтық жұмыс «Ойланда тап» (жұлдызшаның орнына дұрыс өрнек қой№1005a) 2 ≤x≤*b) -9 ≤x<*Дескриптор -Теңсіздіктердің қатаң немесе қатаң емес екенін ажыратады-х-тің мәнін тексереді №1000Топтық жұмысты интербелсенді тақта бойынша жауаптарын тексеріп, өзін-өзі бағалау жүргізеді.Дескриптор-Сан аралықтарының атауларын біледі- Теңсіздіктердің қатаң немесе қатаң емес екенін ажыратады- Теңсіздіктердің белгіленуін біледі- Теңсіздіктердің оқылуын біледі- Жұлдызшаның орнына дұрыс өрнекті қойып тексередіСергіту сәті (геометриялық фигуралар)
Жеке жұмыс. «Цифрлы диктант»1-Ия ; 0-Жоқ
Өзара бағалау жүргізіледі.
|
|
Сабақтың соңы7 мин | Үй тапсырмасы.№1006Кері байланыс беріп болған соң, оқушылар рефлексия парағын толтырады. |
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? | Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы |
Дарынды оқушыларға жеке тапсырма беремін.Көшбасшылықты ұйымдастырамын. Топтық және жұптық тапсырмаларды дайындап қоямын. | Өздерін бағалау, бірін-бірі бағалау. | Өзін-өзі ұстау этикетін қалыптастыру, сергіту сәті арқылы көңіл күйді көтереді.Слайдтар көрсетіледі. |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
|
| Сан аралығын кескіндеуді, сан аралықтардың бірігуін және қиылысуын табуды үйренді. |