Баданың аты- жөне: Советбек Бейбарыс
Диагнозы: Тірек- қозғалыс аппаратының бұзылуы: өздігінен жүріп- тұра алмайды.
Сабақтың тақырыбы: «Тепе-теңдікті сақтауды қалыптастыру»
Өткізілетін уақыты: 35- 40 минут
Сабақтың мақсаты:
1. Тепе- теңдікті қалыптастыруға бейімдеу, баланың негізгі дене бітіміндегі қимыл- қозғалыстық икемділіктер мен дағдыларды дамыту және жетілдіру.
Ұсақ моторикасы мен күрделі моторикасын, дұрыс сөйлеу тілін, дұрыс тыныс алуын дамыту.
2. Дамыту арнайы жаттығулар арқылы денсаулықты нығайту, баланың күш қуатын арттырып, көңіл- күйін көтеру. Дене бітіміндегі мәдениеті мен спортық қызығушылығын арттыру.
3. Тәрбиелік жұмыс қабілетін өсіру, өзінің денсаулығы үшін жауапкершілікті және оған қамқорлық көрсету қажеттілігін тәрбиелеу. Салауатты өмір салтын қалыптастыру.
Спорттық құрал- жабдықтар;
Гимнасткалық саты, жүгіру жолы, батут, доптар, дартс, массажды доп, баскетбол себеті, музыка, арқан, іздер, жетек арба, спортық кілемдер, велотренажор, асықтар.
Сабақтың барысы
1.Үйымдастыру кезеңі;
Сәлемдесу
Гимн орындау
Тыныштық күйде; тымыр соғуы жиілігін өлшеу
2. Дайындық бөлімі;
-
Өз еркімен басын ақырын айналдыру, еңкею, шалқаю ( 5- 6 рет )
-
Алақанды оңға, солға айналдыру ( 5- 6 рет )
-
Қолдарын шынтақтаққа дейін айналдыру ( 5-6 рет )
-
Оң, сол қолын бүгіп, жазу ( 5-6 рет )
-
Спорттық кілем үстіде табанын және башпайларын, тізесін үлкеннің көмегімен айналдыру ( 5- 6 рет )
-
Аяқтын ашып отырып, табандарын бір- біріне тигізіп, тізеден басу
( 5- 6 рет )
-
Қолын желкеге қойып алдыға қарай еңкейту, мүмкіндігінше тізесіне маңдайын тигізіп (үлкеннің көмегімен) (5- 6 рет)
3. Өткен сабақты қайталау;
Жетекарбада жұру, кілем шетімен 3- 4 рет айнала қайталау
Қалыпты жағдайда таяқшаны иыққа қойып, денені екі жаққа бұру
Қалыпты жағдайда таяқшаны белге қойып, белді екі жаққа бұру
Қалыпты жағдайда отырып, тұрып, аяқтың үшын бір- біріне тигізу
Қолын желкеге қойып алдыға қарай еңкею
4. Жаңа сабақ;
Тепе- теңдікті қалыптастыру;
Ізді жолдар үстіне басын жүру ( демеу арқылы ) 3- 4 рет
Жіңігке арқан үстімен жүру (демеу арқылы) 3- 4 рет
Гимнастикалық орындық үстімен жүру ( демеу арқылы ) 3- 4 рет
Тіректен ұстап, бір аяғын бүгіп тұру ( демеу арқылы ) 3- 4 рет
Екі қолымен бір мезгілде жоғары, алға, жан жаққа, төмен қарай қимыл жасау 3- 4 рет
Допты қолымен ұстап, кедергілер арасынан жүріп өту ( нұсқаумен )
3- 4 рет
Алақанға қойылған допты 1- 2 минут түсірмен тұру
5. Сергіту жаттығулары:
« Қаз балапандары»
( балалар өлең жолдарына сәйкес қимыл- қозғалыс жасайды)
Тізені сәл бүгеміз,
Қолды артта ұстаймыз.
Алға мойын созамыз,
Қазға және ұқсаймыз.
-
Гимнастикалық қабырғамен жоғары өрмелеу, төмен түсу 2- 3 рет
-
Кішкене велосепедті жүргізу 3- 4 минут қайталау.
-
Жүгіру жолымен жүру 3- 4 мин ( суйемелдеумен ) қайталау
-
Өз еркімен кедергілер арасымен жүріп өту 3- 4 рет
-
Батут үстінде секіру 3- 4 рет ( сүйемелдеумен ) қайталау
6. Сабақты бекіту:
Қимыл- қозғалыс ойындар: « Асық ату» ұлттық ойыны
-
Асық иіру
-
« Ханталапай»
-
Асықты дәлдеп тигізу.
-
Сабақты қорытындылау: Баланы мадақтау және бағалау
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Тепе-теңдікті сақтауды қалыптастыру»
«Тепе-теңдікті сақтауды қалыптастыру»
Баданың аты- жөне: Советбек Бейбарыс
Диагнозы: Тірек- қозғалыс аппаратының бұзылуы: өздігінен жүріп- тұра алмайды.
Сабақтың тақырыбы: «Тепе-теңдікті сақтауды қалыптастыру»
Өткізілетін уақыты: 35- 40 минут
Сабақтың мақсаты:
1. Тепе- теңдікті қалыптастыруға бейімдеу, баланың негізгі дене бітіміндегі қимыл- қозғалыстық икемділіктер мен дағдыларды дамыту және жетілдіру.
Ұсақ моторикасы мен күрделі моторикасын, дұрыс сөйлеу тілін, дұрыс тыныс алуын дамыту.
2. Дамыту арнайы жаттығулар арқылы денсаулықты нығайту, баланың күш қуатын арттырып, көңіл- күйін көтеру. Дене бітіміндегі мәдениеті мен спортық қызығушылығын арттыру.
3. Тәрбиелік жұмыс қабілетін өсіру, өзінің денсаулығы үшін жауапкершілікті және оған қамқорлық көрсету қажеттілігін тәрбиелеу. Салауатты өмір салтын қалыптастыру.
Спорттық құрал- жабдықтар;
Гимнасткалық саты, жүгіру жолы, батут, доптар, дартс, массажды доп, баскетбол себеті, музыка, арқан, іздер, жетек арба, спортық кілемдер, велотренажор, асықтар.
Сабақтың барысы
1.Үйымдастыру кезеңі;
Сәлемдесу
Гимн орындау
Тыныштық күйде; тымыр соғуы жиілігін өлшеу
2. Дайындық бөлімі;
-
Өз еркімен басын ақырын айналдыру, еңкею, шалқаю ( 5- 6 рет )
-
Алақанды оңға, солға айналдыру ( 5- 6 рет )
-
Қолдарын шынтақтаққа дейін айналдыру ( 5-6 рет )
-
Оң, сол қолын бүгіп, жазу ( 5-6 рет )
-
Спорттық кілем үстіде табанын және башпайларын, тізесін үлкеннің көмегімен айналдыру ( 5- 6 рет )
-
Аяқтын ашып отырып, табандарын бір- біріне тигізіп, тізеден басу
( 5- 6 рет )
-
Қолын желкеге қойып алдыға қарай еңкейту, мүмкіндігінше тізесіне маңдайын тигізіп (үлкеннің көмегімен) (5- 6 рет)
3. Өткен сабақты қайталау;
Жетекарбада жұру, кілем шетімен 3- 4 рет айнала қайталау
Қалыпты жағдайда таяқшаны иыққа қойып, денені екі жаққа бұру
Қалыпты жағдайда таяқшаны белге қойып, белді екі жаққа бұру
Қалыпты жағдайда отырып, тұрып, аяқтың үшын бір- біріне тигізу
Қолын желкеге қойып алдыға қарай еңкею
4. Жаңа сабақ;
Тепе- теңдікті қалыптастыру;
Ізді жолдар үстіне басын жүру ( демеу арқылы ) 3- 4 рет
Жіңігке арқан үстімен жүру (демеу арқылы) 3- 4 рет
Гимнастикалық орындық үстімен жүру ( демеу арқылы ) 3- 4 рет
Тіректен ұстап, бір аяғын бүгіп тұру ( демеу арқылы ) 3- 4 рет
Екі қолымен бір мезгілде жоғары, алға, жан жаққа, төмен қарай қимыл жасау 3- 4 рет
Допты қолымен ұстап, кедергілер арасынан жүріп өту ( нұсқаумен )
3- 4 рет
Алақанға қойылған допты 1- 2 минут түсірмен тұру
5. Сергіту жаттығулары:
« Қаз балапандары»
( балалар өлең жолдарына сәйкес қимыл- қозғалыс жасайды)
Тізені сәл бүгеміз,
Қолды артта ұстаймыз.
Алға мойын созамыз,
Қазға және ұқсаймыз.
-
Гимнастикалық қабырғамен жоғары өрмелеу, төмен түсу 2- 3 рет
-
Кішкене велосепедті жүргізу 3- 4 минут қайталау.
-
Жүгіру жолымен жүру 3- 4 мин ( суйемелдеумен ) қайталау
-
Өз еркімен кедергілер арасымен жүріп өту 3- 4 рет
-
Батут үстінде секіру 3- 4 рет ( сүйемелдеумен ) қайталау
6. Сабақты бекіту:
Қимыл- қозғалыс ойындар: « Асық ату» ұлттық ойыны
-
Асық иіру
-
« Ханталапай»
-
Асықты дәлдеп тигізу.
-
Сабақты қорытындылау: Баланы мадақтау және бағалау
шағым қалдыра аласыз













