Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Терінің маңызы, құрылысы мен қызметі. Тер бөлінудің реттелуі.
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Мектеп |
«Баяндай негізгі орта мектебі» КММ |
Бөлім |
8.3 А Бөліп шығару |
Педагогтің аты-жөні |
Рахимова Айдам Абликимовна |
Күні |
19.01.2024. |
Сыныбы 8 «А» |
Қатысушылар саны-19 Қатыспағандар саны-0 |
Сабақтың тақырыбы |
Терінің маңызы, құрылысы мен қызметі. Тер бөлінудің реттелуі. |
Оқу мақсаты |
8.1.5.3 терінің құрылысы мен оның бөліп шығарудағы маңызын сипаттау |
Бағалау критериі |
Терінің маңызын сипаттайды Терінің құрылысын түсіндіреді Тері қандай маңызды қызметтер атқаратынын талдайды |
Сабақ барысы:
С.кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту Миға шабуыл Ой қозғау |
І.Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу.Оқушыларды түгелдеу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Қоқыс жәшігі» Оқушылар бойындағы жаман қасиеттен құтылғаннан соң, жақсы көңіл күймен отырады. Топқа бөлу: карточкалар арқалы «Whatsapp» «Instagram» «Tik-Tok» «Вконтакте» Топ басшыны тағайындау. Үй тапсырмасы: «Кезбе тілші» әдісі арқылы пысықтаймын. Эпидермис топи
Дерма топи
Гиподерма топи
Меланин топи
|
Қағаз бетіне оқушылар бойындағы жаман қасиеттерін жазады,сонан соң оны мыжып қоқыс жәшігіне тастайды. Карточкалар арқылы 4 топқа бөлінеді Телефонға әр бір дұрыс жауапқа стикерлерді жабыстырады |
Сабақ барысында оқушыларды қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру Стикер-1 балл |
. Стикерлер, телефон |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы Жаңа тақырып |
Таныстырылым: Терінің құрылысы туралы бейнефильм көрсетіледі 1,5 мин. Әр топқа ыдысқа салынған кішкентай мұздар қойылады. Алдыларында тұрған мұзды қолға алып, 2-3 секунд алақанда ұстаңдар. Не сездіңдер? Сабақтың тақырыбы ашылып, мақсаты анықталады. |
Оқушылармен бірлесе бейнефильм және эксперимент арқылы сабақ тақырыбын және мақсатын ашады. |
|
Ыдысқа салынған мұздар бейнефильм дәптер, оқулықтармен жұмыс |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3-тапсырма БжС технологиясы 1.Тірек сөздермен жұмыс: 2.Эпидермис 3.Териниң мүңгүзлүк қәвити 4.Меланин 5.Дерма 6.Терәасти май клетчаткиси 7.Амортизатор 8.Иссиқизоляция 9.Озуқлуқ маддилар запаси
Үлгерімі төмен оқушыларға жеке тапсырма беру, бақылауға алу, бағалау.
|
Топпен жұмыс
кесте бойынша дұрыс жауабын белгілейді.
Жаттайды, есіне сақтайды, жазады |
Жиынтық бағалау
Жиынтық бағалау
Қолдау |
А4 формат Бояулар Карточкалар Оқулық Сүреттер
Проектор, слайд Сайкестендіру кестесі
Карточка жеке
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы
Рефлексия
|
Үй тапсырма ЭССЕ «Тәр бәзлириниң роли»
|
Күнделіктеріне үй тапсырмасын тіркеп алады. Оқушылар сабақта алған жағымды әсерлерін алдарындағы жүрек стикерлеріне жазып тақтадағы жүрекке жабыстырады
|
Қолдау |
Күнделік, қалам
|