|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы Мектеп №25 Б.Момышұлы атындағы 6 тарау «Ежелгі Қытай» орта мектеп
Күні 30.06 Мұғалімнің аты-жөні:Курманиязов Асылбек Жалгасович Сынып 5 Қатысқандар Қатыспағандар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Терракот әскері Ежелгі Қытай туралы қандай ақпарат береді? |
||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.3.1.1.Ежелгі мемлекеттердің саяси құрылымының ерекшеліктерін сипаттау
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты
|
Барлық оқушылар Цинь империясының құрылуын және саяси құрылымын сипаттайды Оқушылардың басым бөлігі Цинь Шихуанди императордың қызметін әңгімелейді Кейбір оқушылар Терракота әскерлерінің жасалу себептерін болжайды |
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі
|
-Цинь империясының құрылуын және саяси құрылымының ерекшеліктерін түсіндіреді -Цинь Шихуанди императордың қызметін әңгімелейді -Терракота әскерлерінің жасалу себептеріне мысалдар келтіріп болжам жасайды |
||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Диалогқа арналған тармақ: - Цинь империясының құрылуын және саяси құрылымын сипаттай алады; - Цинь Шихуанди императордың қызметін әңгімелей алады; - Терракота әскерлерінің жасалу себептерін болжап біледі; Жазылымға арналған тіркестер: -Мүмкін бірінші императордың моласы осындай болған … -Моланың құрылысы осындай жолмен құрылыған … - Себебі, келесі куәгерліктерге сүйене отырасақ …. -Менің ойымша Ежелгі Қытай көптеген жетістіктерге жетті … Терминология:Император, Цинь Шихуанди,Ұлы Қытай қорғаны,Конфуций,терракотта, терракотты әскер. |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Осы тақырыптарды оқыта отырып,Қытайдың саяси өміріндегі жауынгерлердің елді қорғаудағы маңызын зерттей отыра,оқушыларды өз елінің қауіпсіздігін қорғай білуге,отанды сүйе білуге баулу |
||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Ортағасыр дүние жүзі тарихы 7 сынып Ортағасырлардағы Қытай География 7 сынып Шығыс Азия елдері |
||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Оқушылар Ежелгі Қытайдың ойшылдары туралы біледі |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ширату жаттығуы: «Кім жылдам» әдісі Оқушылар қарама-қарсы сөздердің мағынасын табады. Соғыс-бейбітшілік Саясат- экономика Бай-құл Топқа бөлу(Хандар,батырлар,билердің суреттері бойынша) |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 2 минут 15 минут 3 минут 5 минут 2минут 5минут 3 минут |
Қызығушылықты ояту. «Карта,патша,қорған» -суреттері арқылы оқушылар бүгінгі тақырыптың қандай екенін іздеп, өз ойларын айтады,ортаға салады.
1 тапсырма. Мәтінмен толықтай танысып, мәліметтерді топтастырады. Әр топтан бір елші келесі топқа баяндайды. Жүзеге асыру әдістері: «Топтастыру», «Елші» Өткізу формасы: Топтық жұмыс ҚБ: Оқушылардың мәтін бойынша мағлұматтарды түсіну деңгейін анықтау үшін «Шеңбер бойынша жазу» әдісі жүргізіледі.
2 тапсырма: Мәтінмен танысып Цинь Шихуандидің қызметі жөнінде тармақтарды таңдайды, өз пікірін айтады. Суретке қарап Цинь Шихуандиге 3 сөзбен мінездеме береді.
Әдісі: «Әңгіме» кестесі
1.__________________________ 2.__________________________ 3.__________________________
ҚБ: Оқушылар мәтін бойынша тармақтар таңдап және тармаққа сай өз ойын айту үшін «Плюс,минус,ұсыныс» әдісі жүргізіледі.
3 тапсырма: Терракота әскерлерінің жасалу себептеріне мысалдар келтіріп болжам жасайды 1-қадам: Бейнебаяндағы оқиғаға өз пікірлерін білдіреді (Жеке). 2-қадам: Мұғалім алдын-ала тақтаға қажеттілікке қарай жұптарды анықтап қояды. 3-қадам: Терракота әскерінің жасалу себептеріне 3 болжам жасайды: 1 болжам: 2 болжам: 3 болжам: 4-қадам: Оқушылар мәтінмен танысып, терракота әскерінің жасалу себептерін анықтап болжамдарымен салыстырады (Жұптық жұмыс). 5 қадам: Сурет арқылы шағын топтарға бірігеді.
6-қадам: Жинаған ақпараттар бойынша мысалдар келтіреді (Топтық жұмыс).
ҚБ: Оқушылар мәтінмен танысып, терракота әскерінің жасалу себептерін анықтап, болжамдарымен салыстыру үшін «Щеңбердегі доп» әдісі жүргізіледі.
|
http://www.openlesson.ru/?p=661
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5минут |
Оқушыларға кері байланыс: «Соңғы бес минут»әдісі |
|
|||||||||||||||||||||
|
Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз?Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?
|
Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Терракот әскері ежелгі Қытай туралы қандай ақпарат береді 5 сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы Мектеп №25 Б.Момышұлы атындағы 6 тарау «Ежелгі Қытай» орта мектеп
Күні 30.06 Мұғалімнің аты-жөні:Курманиязов Асылбек Жалгасович Сынып 5 Қатысқандар Қатыспағандар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Терракот әскері Ежелгі Қытай туралы қандай ақпарат береді? |
||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.3.1.1.Ежелгі мемлекеттердің саяси құрылымының ерекшеліктерін сипаттау
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты
|
Барлық оқушылар Цинь империясының құрылуын және саяси құрылымын сипаттайды Оқушылардың басым бөлігі Цинь Шихуанди императордың қызметін әңгімелейді Кейбір оқушылар Терракота әскерлерінің жасалу себептерін болжайды |
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі
|
-Цинь империясының құрылуын және саяси құрылымының ерекшеліктерін түсіндіреді -Цинь Шихуанди императордың қызметін әңгімелейді -Терракота әскерлерінің жасалу себептеріне мысалдар келтіріп болжам жасайды |
||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Диалогқа арналған тармақ: - Цинь империясының құрылуын және саяси құрылымын сипаттай алады; - Цинь Шихуанди императордың қызметін әңгімелей алады; - Терракота әскерлерінің жасалу себептерін болжап біледі; Жазылымға арналған тіркестер: -Мүмкін бірінші императордың моласы осындай болған … -Моланың құрылысы осындай жолмен құрылыған … - Себебі, келесі куәгерліктерге сүйене отырасақ …. -Менің ойымша Ежелгі Қытай көптеген жетістіктерге жетті … Терминология:Император, Цинь Шихуанди,Ұлы Қытай қорғаны,Конфуций,терракотта, терракотты әскер. |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Осы тақырыптарды оқыта отырып,Қытайдың саяси өміріндегі жауынгерлердің елді қорғаудағы маңызын зерттей отыра,оқушыларды өз елінің қауіпсіздігін қорғай білуге,отанды сүйе білуге баулу |
||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Ортағасыр дүние жүзі тарихы 7 сынып Ортағасырлардағы Қытай География 7 сынып Шығыс Азия елдері |
||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Оқушылар Ежелгі Қытайдың ойшылдары туралы біледі |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ширату жаттығуы: «Кім жылдам» әдісі Оқушылар қарама-қарсы сөздердің мағынасын табады. Соғыс-бейбітшілік Саясат- экономика Бай-құл Топқа бөлу(Хандар,батырлар,билердің суреттері бойынша) |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 2 минут 15 минут 3 минут 5 минут 2минут 5минут 3 минут |
Қызығушылықты ояту. «Карта,патша,қорған» -суреттері арқылы оқушылар бүгінгі тақырыптың қандай екенін іздеп, өз ойларын айтады,ортаға салады.
1 тапсырма. Мәтінмен толықтай танысып, мәліметтерді топтастырады. Әр топтан бір елші келесі топқа баяндайды. Жүзеге асыру әдістері: «Топтастыру», «Елші» Өткізу формасы: Топтық жұмыс ҚБ: Оқушылардың мәтін бойынша мағлұматтарды түсіну деңгейін анықтау үшін «Шеңбер бойынша жазу» әдісі жүргізіледі.
2 тапсырма: Мәтінмен танысып Цинь Шихуандидің қызметі жөнінде тармақтарды таңдайды, өз пікірін айтады. Суретке қарап Цинь Шихуандиге 3 сөзбен мінездеме береді.
Әдісі: «Әңгіме» кестесі
1.__________________________ 2.__________________________ 3.__________________________
ҚБ: Оқушылар мәтін бойынша тармақтар таңдап және тармаққа сай өз ойын айту үшін «Плюс,минус,ұсыныс» әдісі жүргізіледі.
3 тапсырма: Терракота әскерлерінің жасалу себептеріне мысалдар келтіріп болжам жасайды 1-қадам: Бейнебаяндағы оқиғаға өз пікірлерін білдіреді (Жеке). 2-қадам: Мұғалім алдын-ала тақтаға қажеттілікке қарай жұптарды анықтап қояды. 3-қадам: Терракота әскерінің жасалу себептеріне 3 болжам жасайды: 1 болжам: 2 болжам: 3 болжам: 4-қадам: Оқушылар мәтінмен танысып, терракота әскерінің жасалу себептерін анықтап болжамдарымен салыстырады (Жұптық жұмыс). 5 қадам: Сурет арқылы шағын топтарға бірігеді.
6-қадам: Жинаған ақпараттар бойынша мысалдар келтіреді (Топтық жұмыс).
ҚБ: Оқушылар мәтінмен танысып, терракота әскерінің жасалу себептерін анықтап, болжамдарымен салыстыру үшін «Щеңбердегі доп» әдісі жүргізіледі.
|
http://www.openlesson.ru/?p=661
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5минут |
Оқушыларға кері байланыс: «Соңғы бес минут»әдісі |
|
|||||||||||||||||||||
|
Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз?Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?
|
Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















