|
Бөлім |
Уақыт |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
26.11.2024ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н. |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тікбұрышты үшбұрыштың ауданын табу |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.3.1 заттың беткі ауданын өлшеуге арналған өлшемдер мен құралдарды таңдап алу, палеткамен өлшеу 3.3.1.3 тік бұрышты үшбұрыш, шаршы, тік төртбұрыш ауданы формуласын: S= (a·b):2, S=a2,S=a·b шығарып алу және қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тіктөртбұрыштың және шаршының ауданын табу |
||||
|
Құндылық |
Әр ісіне, қадамына жауапкершілікпен қарайды, әдепті және мейірімді, сөзіне берік, ісіне адал, кішіге ізет, үлкенге құрмет көрсетеді, ар-ұятты жоғары бағалайды |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Қуанамын менде Қуанасың сен де Қуанайық достарым Арайлап атқан таңға |
Өзін көрсетеді Көршісін көрсетеді Қолдарынан ұстайды Қолдарын көтереді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақ тың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру №7(а), 38 – бет Ұз. – 7 м Ені – 7м S = 7 * 7 = 49 м² Ұз = 5 м Ені = 3 м S = 5 * 3 = 15 м² 49 – 15 = 34
«Ой қозғау» әдісі Тікбұрышты үшбұрыштың ауданын қалай табуға болады? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Төртбұрыш пен тікбұрышты үшбұрыштың ауданын тап. S S S S S S ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тікбұрышты үшбұрыштың ауданын қалай табады? |
Қай алаңның ауданы артық және нешеге артық екенін табады
Тікбұрышты үшбұрыштың ауданын табады
1.бірінші суреттегі төртбұрыш пен тікбұрышты үшбұрыштың ауданын табады 2.екінші суреттегі төртбұрыш пен тікбұрышты үшбұрыштың ауданын табады 3.үшінші суреттегі төртбұрыш пен тікбұрышты үшбұрыштың ауданын табады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -аудандарды салыстырады(1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Құмсағат «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -бірінші суреттегі төртбұрыш пен тікбұрышты үшбұрыштың ауданын табады(1б) -екінші суреттегі төртбұрыш пен тікбұрышты үшбұрыштың ауданын табады(1б) -үшінші суреттегі төртбұрыш пен тікбұрышты үшбұрыштың ауданын табады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Таратпа Қаламсап |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Қоршаудың барлық ұзындығын және әр саяжай жерінің ауданын тап. 1) ұз. -10 м ені- 6 м S = 10* 6 = 60 бақша ұз. – 6м ені – 3м S = 6* 3 = 18 60 + 18 = 78 2) ұз. -10 м ені- 5 м S = 10* 5 = 50 бақша ұз. – 6м ені – 5м S = 6* 5 = 30 50 + 30 = 80 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Тікбұрышты үшбұрыштың ауданын қалай табады? «Бұзылған телефон» ойыны |
1. формуланы жазады( 2. бірінші саяжайдың ауданын табады 3.екінші саяжайдың ауданын табады Сұраққа жауап береді Бастаушы келесі оқушының құлағына бір сөз сыбырлайды. Ол келесі оқушыға сыбырлайды.Соңында бастаушыға қайта келгенде сол сөз жету керек.Кейін сөзді ауыстырып жіберген адам анықталады. |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -формуланы жазады(1б) -бірінші саяжайдың ауданын табады(1б) -екінші саяжайдың ауданын табады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық№3, 40-бет дәптер қаламсап |
|
|
8 мин |
3 –тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан,жұптас, бөліс» әдісі Фигуралардың қай бөлігі боялған? Бөлшек түрінде жаз. Симметриялы фигураларды ата. 7/3; 12/6; 12/5; 9/4; 8/4 |
1. фигуралардың боялған бөлігін атайды 2.бөлшек түрінде жазады 3.симметриялы фигураларды атайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар -фигуралардың боялған бөлігін атайды(1б) -бөлшек түрінде жазады(1б) -симметриялы фигураларды атайды(1б) |
Оқулық №4,40-бет дәптер қаламсап |
|
|
7 мин |
Рефлексия «Құмсағат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 теңге) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 теңге ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 теңге ) Үйге тапсырма №2, 40 -бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай құмсағаттың құм таяқшасын жылжыту арқылы анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Құмсағат жылжы малы құм таяқшасы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тікбұрышты үшбұрыштың ауданын табу ҚМЖ көрнекілігімен
Тікбұрышты үшбұрыштың ауданын табу ҚМЖ көрнекілігімен
|
Бөлім |
Уақыт |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
26.11.2024ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н. |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тікбұрышты үшбұрыштың ауданын табу |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.3.1 заттың беткі ауданын өлшеуге арналған өлшемдер мен құралдарды таңдап алу, палеткамен өлшеу 3.3.1.3 тік бұрышты үшбұрыш, шаршы, тік төртбұрыш ауданы формуласын: S= (a·b):2, S=a2,S=a·b шығарып алу және қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тіктөртбұрыштың және шаршының ауданын табу |
||||
|
Құндылық |
Әр ісіне, қадамына жауапкершілікпен қарайды, әдепті және мейірімді, сөзіне берік, ісіне адал, кішіге ізет, үлкенге құрмет көрсетеді, ар-ұятты жоғары бағалайды |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Қуанамын менде Қуанасың сен де Қуанайық достарым Арайлап атқан таңға |
Өзін көрсетеді Көршісін көрсетеді Қолдарынан ұстайды Қолдарын көтереді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақ тың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру №7(а), 38 – бет Ұз. – 7 м Ені – 7м S = 7 * 7 = 49 м² Ұз = 5 м Ені = 3 м S = 5 * 3 = 15 м² 49 – 15 = 34
«Ой қозғау» әдісі Тікбұрышты үшбұрыштың ауданын қалай табуға болады? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Төртбұрыш пен тікбұрышты үшбұрыштың ауданын тап. S S S S S S ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тікбұрышты үшбұрыштың ауданын қалай табады? |
Қай алаңның ауданы артық және нешеге артық екенін табады
Тікбұрышты үшбұрыштың ауданын табады
1.бірінші суреттегі төртбұрыш пен тікбұрышты үшбұрыштың ауданын табады 2.екінші суреттегі төртбұрыш пен тікбұрышты үшбұрыштың ауданын табады 3.үшінші суреттегі төртбұрыш пен тікбұрышты үшбұрыштың ауданын табады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -аудандарды салыстырады(1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Құмсағат «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -бірінші суреттегі төртбұрыш пен тікбұрышты үшбұрыштың ауданын табады(1б) -екінші суреттегі төртбұрыш пен тікбұрышты үшбұрыштың ауданын табады(1б) -үшінші суреттегі төртбұрыш пен тікбұрышты үшбұрыштың ауданын табады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Таратпа Қаламсап |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Қоршаудың барлық ұзындығын және әр саяжай жерінің ауданын тап. 1) ұз. -10 м ені- 6 м S = 10* 6 = 60 бақша ұз. – 6м ені – 3м S = 6* 3 = 18 60 + 18 = 78 2) ұз. -10 м ені- 5 м S = 10* 5 = 50 бақша ұз. – 6м ені – 5м S = 6* 5 = 30 50 + 30 = 80 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Тікбұрышты үшбұрыштың ауданын қалай табады? «Бұзылған телефон» ойыны |
1. формуланы жазады( 2. бірінші саяжайдың ауданын табады 3.екінші саяжайдың ауданын табады Сұраққа жауап береді Бастаушы келесі оқушының құлағына бір сөз сыбырлайды. Ол келесі оқушыға сыбырлайды.Соңында бастаушыға қайта келгенде сол сөз жету керек.Кейін сөзді ауыстырып жіберген адам анықталады. |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -формуланы жазады(1б) -бірінші саяжайдың ауданын табады(1б) -екінші саяжайдың ауданын табады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық№3, 40-бет дәптер қаламсап |
|
|
8 мин |
3 –тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан,жұптас, бөліс» әдісі Фигуралардың қай бөлігі боялған? Бөлшек түрінде жаз. Симметриялы фигураларды ата. 7/3; 12/6; 12/5; 9/4; 8/4 |
1. фигуралардың боялған бөлігін атайды 2.бөлшек түрінде жазады 3.симметриялы фигураларды атайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар -фигуралардың боялған бөлігін атайды(1б) -бөлшек түрінде жазады(1б) -симметриялы фигураларды атайды(1б) |
Оқулық №4,40-бет дәптер қаламсап |
|
|
7 мин |
Рефлексия «Құмсағат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 теңге) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 теңге ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 теңге ) Үйге тапсырма №2, 40 -бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай құмсағаттың құм таяқшасын жылжыту арқылы анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Құмсағат жылжы малы құм таяқшасы |
|
шағым қалдыра аласыз













