|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Бөлім: |
Үйірме |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жайнар Ғалия |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
2сынып |
Қатысқан оқушы саны: Қатыспаған оқушы саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тіл және сөйлеу. Сөйлеу дегеніміз не? |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлеу туралы білетінін есіне түсіреді, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді |
||||
|
Ойлау дағдылары ның деңгейі |
Білу: сөйлеу мәдениетін біледі Түсіну: дұрыс сөйлеу не үшін қажет екенін түсінеді Қолдану: сөйлеу мәнерлерін сабақ барысында қолданады |
||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту « Амандасу» әдісі -Қайырлы күн, балалар! -Амансыз ба, ұстаз! -Қайырлы күн, достарым! Жақсы күндер тіледім! Жаңа оқу жылында, Сәттіліктер тіледім! Өткенді пысықтау 1 сыныпта өтілген тақырыптарды пысықтайды
|
Шеңбер бойына тұрып бір-бірімен амандасады, жақсы тілектер тілейді Аталған тақырыптарды еске түсіріп, сұрақтарға жауап береді |
Мақтау арқылы көңілдерін көтеру ҚБ: «Медаль» әдісі арқылы мадақтап отыру
Дескриптор: Өтілген тақырыптарды біледі-1б Сұрақтарға нақты жауап береді-1б |
Күннің суреті
Суреттер |
|
|
Сабақ тың ортасы 10 минут Сергіту сәті 5 минут |
Тақырыпты ашу 2 сыныптың «Қазақ тілі» оқулығымен таныстыру. Жаңа тақырып 1-жаттығу Мәтінді тыңда.Сұрақтарға жауап бер. Алғашқы екі сөйлемді көшіріп жаз. Ол сөйлемдерде қанша сөз бар? Сұрақтар:
Жазылым Сөйлеу-ерекше құбылыс.(3сөйлем) Ол адамдардың бір-бірімен қарым-қатынас жасауы үшін қажет.(7сөйлем) Есіңе сақта: Сөйлеу сұрақ,жауап және әңгімелеуден тұрады. 2-жаттығу Суреттерге қара.Сұрақтарға жауап бер. 1-тапсырма Олар не туралы сөйлесіп жатыр деп ойлайсың? 1- сурет: «Атасы мен немересі» 2-сурет: «Анасы мен ұлы» 3- сурет: «Қыз бен мысық» 2-тапсырма. Сұраққа жауап бер 1.Адамдардың қайсысы ауызша, қайсысы жазбаша сөйлеуді қолданып тұр? 2.Қарым-қатынас жасау үшін қимыл мен ымның көмегі бар ма? 3.Жан-жануарлар сөйлей ма? ҮТОЖ Мұғаліммен диалогке түсіп көр. Диалог тақырыбын өзің таңда. Не туралы сөйлескеніңді түсіндір ЕБҚ Үйде анаңмен не туралы сөйлесесің? Сол туралы айтып бер. Сергіту сәті «Нейрожаттығулар» әдісі арқылы жаттығу жасату Шығармашылық жұмыс 4-жаттығу Тәжірибе жаса. Басыңды партаға қойып, көзіңді жұм. Өзіңді аспан әлемінде ұшып жүрмін деп елестет.Көзіңді ашып,не көргеніңді парталасыңа айтып бер. Тәжірибе барысында ойыңды сөйлеу арқылы жеткізуге болатын байқадың |
Оқулық туралы түсінік алады Мәтінді тыңдайды. Сұрақтарға жауап береді Дәптермен жұмыс жасайды Ережені жаттайды Суреттермен жұмыс жасайды Сұраққа жауап береді Диалог құрады Өз ойын жеткізуге тырысады Жаттығулар жасайды Тәжірибе жасайды |
Жарайсыңдар! Дескриптор: Мәтінді түсініп тыңдайды, сұрақтарға жауап береді-1б Көркем жазу емлесін сақтап көшіріп жазады-1б ҚБ:
Дескриптор: Суреттерге қарап әңгімелей алады-1б Сұрақтарға жауап береді-1б
Сен мықтысың! Дескриптор: Өз қиялына ерік бере алады-1б Сөйлеу арқылы ойын еркін жеткізе алады-1б
|
Оқулық Оқулық Суреттер
Жазу дәптері Ереже жазылған плакат Оқулық Суреттер
Оқулық Музыка Баяу музыка |
|
|
5минут Кері байланыс |
Сабақты қорыту ҚЖ: «Менің демалысым» тақырыбына шағын эссе жаз Жоспары: 1.Жазғы ойындар 2.Есімде қалған оқиға Кері байланыс
|
Сабақты қорытындылайды Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Өз ойын жазба түрде жеткізе алады-1б Эссе жазу ережесін біледі, қолданады-1б «Тик Ток» әдісі арқылы сабақ туралы ойларын жеткізеді |
Кері байланыс парағы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тіл және сөйлеу. Сөйлеу дегеніміз не?
Тіл және сөйлеу. Сөйлеу дегеніміз не?
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Бөлім: |
Үйірме |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жайнар Ғалия |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
2сынып |
Қатысқан оқушы саны: Қатыспаған оқушы саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тіл және сөйлеу. Сөйлеу дегеніміз не? |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлеу туралы білетінін есіне түсіреді, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді |
||||
|
Ойлау дағдылары ның деңгейі |
Білу: сөйлеу мәдениетін біледі Түсіну: дұрыс сөйлеу не үшін қажет екенін түсінеді Қолдану: сөйлеу мәнерлерін сабақ барысында қолданады |
||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту « Амандасу» әдісі -Қайырлы күн, балалар! -Амансыз ба, ұстаз! -Қайырлы күн, достарым! Жақсы күндер тіледім! Жаңа оқу жылында, Сәттіліктер тіледім! Өткенді пысықтау 1 сыныпта өтілген тақырыптарды пысықтайды
|
Шеңбер бойына тұрып бір-бірімен амандасады, жақсы тілектер тілейді Аталған тақырыптарды еске түсіріп, сұрақтарға жауап береді |
Мақтау арқылы көңілдерін көтеру ҚБ: «Медаль» әдісі арқылы мадақтап отыру
Дескриптор: Өтілген тақырыптарды біледі-1б Сұрақтарға нақты жауап береді-1б |
Күннің суреті
Суреттер |
|
|
Сабақ тың ортасы 10 минут Сергіту сәті 5 минут |
Тақырыпты ашу 2 сыныптың «Қазақ тілі» оқулығымен таныстыру. Жаңа тақырып 1-жаттығу Мәтінді тыңда.Сұрақтарға жауап бер. Алғашқы екі сөйлемді көшіріп жаз. Ол сөйлемдерде қанша сөз бар? Сұрақтар:
Жазылым Сөйлеу-ерекше құбылыс.(3сөйлем) Ол адамдардың бір-бірімен қарым-қатынас жасауы үшін қажет.(7сөйлем) Есіңе сақта: Сөйлеу сұрақ,жауап және әңгімелеуден тұрады. 2-жаттығу Суреттерге қара.Сұрақтарға жауап бер. 1-тапсырма Олар не туралы сөйлесіп жатыр деп ойлайсың? 1- сурет: «Атасы мен немересі» 2-сурет: «Анасы мен ұлы» 3- сурет: «Қыз бен мысық» 2-тапсырма. Сұраққа жауап бер 1.Адамдардың қайсысы ауызша, қайсысы жазбаша сөйлеуді қолданып тұр? 2.Қарым-қатынас жасау үшін қимыл мен ымның көмегі бар ма? 3.Жан-жануарлар сөйлей ма? ҮТОЖ Мұғаліммен диалогке түсіп көр. Диалог тақырыбын өзің таңда. Не туралы сөйлескеніңді түсіндір ЕБҚ Үйде анаңмен не туралы сөйлесесің? Сол туралы айтып бер. Сергіту сәті «Нейрожаттығулар» әдісі арқылы жаттығу жасату Шығармашылық жұмыс 4-жаттығу Тәжірибе жаса. Басыңды партаға қойып, көзіңді жұм. Өзіңді аспан әлемінде ұшып жүрмін деп елестет.Көзіңді ашып,не көргеніңді парталасыңа айтып бер. Тәжірибе барысында ойыңды сөйлеу арқылы жеткізуге болатын байқадың |
Оқулық туралы түсінік алады Мәтінді тыңдайды. Сұрақтарға жауап береді Дәптермен жұмыс жасайды Ережені жаттайды Суреттермен жұмыс жасайды Сұраққа жауап береді Диалог құрады Өз ойын жеткізуге тырысады Жаттығулар жасайды Тәжірибе жасайды |
Жарайсыңдар! Дескриптор: Мәтінді түсініп тыңдайды, сұрақтарға жауап береді-1б Көркем жазу емлесін сақтап көшіріп жазады-1б ҚБ:
Дескриптор: Суреттерге қарап әңгімелей алады-1б Сұрақтарға жауап береді-1б
Сен мықтысың! Дескриптор: Өз қиялына ерік бере алады-1б Сөйлеу арқылы ойын еркін жеткізе алады-1б
|
Оқулық Оқулық Суреттер
Жазу дәптері Ереже жазылған плакат Оқулық Суреттер
Оқулық Музыка Баяу музыка |
|
|
5минут Кері байланыс |
Сабақты қорыту ҚЖ: «Менің демалысым» тақырыбына шағын эссе жаз Жоспары: 1.Жазғы ойындар 2.Есімде қалған оқиға Кері байланыс
|
Сабақты қорытындылайды Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Өз ойын жазба түрде жеткізе алады-1б Эссе жазу ережесін біледі, қолданады-1б «Тик Ток» әдісі арқылы сабақ туралы ойларын жеткізеді |
Кері байланыс парағы |
|
шағым қалдыра аласыз



















