|
Күні |
27.11.23ж |
||
|
Класы, жетекші |
4 «Ә» Сарсенова Г.А |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Тоғызқұмалақ-day» |
||
|
Мақсаты |
Балалардың ұлттық ойындар туралы құндылықтарын, түсініктерін кеңейту. Қозғалмалы ойындар туралы түсініктерін кеңейту, ұлттық ойын туралы білімін жаңғырту және өз ұлтын сүюге, құрмететуге тәрбиелеу. |
||
|
Күтілетін нәтижелер |
Топ ішінде жұмыс істеу барысында қажет мәліметті алады; Тоғызқұмалақ туралы толық біледі. Өмірмен байланыстыра алады. |
||
|
Керекті жабдықтар |
Интерактивті тақта, тоғызқұмалақ,слайд |
||
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: |
Топтық жұмыс: жаңа білімді меңгерту, ой бөлісу. Тоғызқұмалақ ойыны |
||
|
Құндылықтар |
«Ұлттық мектеп лигасы» жобасы Салауатты өмір салтын ұстану; |
||
|
Сабақ барысы: |
|||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|
|
Кіріспе (5мин) Тұсаукесер (10мин.) |
Жағымды орта қалыптастыру. Образға кіру арқылы білім алушылар зейінін өзіңе аудару.. Шаттық шеңберін құру. Бой жазу жаттығулары (Б) 1. «Дауыл». Білім алушылар шеңберде қолдарын белге ұстап тұрады. «Жел» ырғағымен денелерін оңға – солға айналдыра бастайды. 2. «Самолет». Екі қолды жанына қарай созып бұрылған самолеттің қимылын қайталайды, яғни оңға – солға денесін жантайтады 3. «Ағаш жару». Білім алушылар екі қолын біріктіре ұстап алға қарай, ағаш жарушының қимылдарын жасайды 4. «Шегіртке». Алға - артқа қос аяқпен секіреді. ҚБ) «Тоғызқұмалақ» ойынындағы негізгі ережелерді қарастырыңыз. Ойынның мақсаты – ойыншы өз серіктесіндегі 81 тастан көбірек жеңу екендігін түсіндіріңіз. Ойыннан кейін олар пайдаланылған тактиканы және ойынды жақсарту бойынша стратегияларды талқылайды. |
Мұғаліммен амандасады. Оқушылар мұғалімнің қойған сұрағына бой жазу жаттығулары арқылы жауап береді. Әр топ біріге отырып,берілген тапсырманы өзара талқылап, топ алдында баяндайды(диалог немесе көрініс көрсетуге болады. |
|
|
Негізгі бөлім (15мин) |
(Т, ҚБ) Сынып 4-5 оқушыдан тұратын бірнеше топқа бөлінеді де, топпен тоғызқұмалақ ойынын ойнайды. Екі топқа бір тақта. Әр жүрістің алдында, команданың ойыншылары, жүретін жүрістерінің дұрыс екендіктері туралы бір-бірімен талқылайды |
Топта өзара талқылап,ойын ойнайды |
|
|
Қорытынды (10мин.) |
Сұрақ-жауап айдары Рефлексия Рефлексия «Бағдаршам» әдісі Бағдаршам – оқушылардың өздерінің қаншалықты түсінгенін көрсетудің жылдам тәсілі. Оқушыларға қызыл, сары және жасыл түсті карточкалар беріледі. Оқушылар:
Мұғалім «бағдаршамды» сабақтын басында тақырып туралы бастапқы білімдерін анықтау, сабақ барысында жаттығуды орындау жолдарын түсінгендігін анықтау, сабақтың соңында алған білімінің деңгейін анықтау үшін қолдана алады. Сау
болыңыздар! |
Тақырып бойынша алған білімдерін қорытындылайды.
Бағдаршам әдісі
. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Тоғызқұмалақ day" сынып сағаты
"Тоғызқұмалақ day" сынып сағаты
|
Күні |
27.11.23ж |
||
|
Класы, жетекші |
4 «Ә» Сарсенова Г.А |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Тоғызқұмалақ-day» |
||
|
Мақсаты |
Балалардың ұлттық ойындар туралы құндылықтарын, түсініктерін кеңейту. Қозғалмалы ойындар туралы түсініктерін кеңейту, ұлттық ойын туралы білімін жаңғырту және өз ұлтын сүюге, құрмететуге тәрбиелеу. |
||
|
Күтілетін нәтижелер |
Топ ішінде жұмыс істеу барысында қажет мәліметті алады; Тоғызқұмалақ туралы толық біледі. Өмірмен байланыстыра алады. |
||
|
Керекті жабдықтар |
Интерактивті тақта, тоғызқұмалақ,слайд |
||
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: |
Топтық жұмыс: жаңа білімді меңгерту, ой бөлісу. Тоғызқұмалақ ойыны |
||
|
Құндылықтар |
«Ұлттық мектеп лигасы» жобасы Салауатты өмір салтын ұстану; |
||
|
Сабақ барысы: |
|||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|
|
Кіріспе (5мин) Тұсаукесер (10мин.) |
Жағымды орта қалыптастыру. Образға кіру арқылы білім алушылар зейінін өзіңе аудару.. Шаттық шеңберін құру. Бой жазу жаттығулары (Б) 1. «Дауыл». Білім алушылар шеңберде қолдарын белге ұстап тұрады. «Жел» ырғағымен денелерін оңға – солға айналдыра бастайды. 2. «Самолет». Екі қолды жанына қарай созып бұрылған самолеттің қимылын қайталайды, яғни оңға – солға денесін жантайтады 3. «Ағаш жару». Білім алушылар екі қолын біріктіре ұстап алға қарай, ағаш жарушының қимылдарын жасайды 4. «Шегіртке». Алға - артқа қос аяқпен секіреді. ҚБ) «Тоғызқұмалақ» ойынындағы негізгі ережелерді қарастырыңыз. Ойынның мақсаты – ойыншы өз серіктесіндегі 81 тастан көбірек жеңу екендігін түсіндіріңіз. Ойыннан кейін олар пайдаланылған тактиканы және ойынды жақсарту бойынша стратегияларды талқылайды. |
Мұғаліммен амандасады. Оқушылар мұғалімнің қойған сұрағына бой жазу жаттығулары арқылы жауап береді. Әр топ біріге отырып,берілген тапсырманы өзара талқылап, топ алдында баяндайды(диалог немесе көрініс көрсетуге болады. |
|
|
Негізгі бөлім (15мин) |
(Т, ҚБ) Сынып 4-5 оқушыдан тұратын бірнеше топқа бөлінеді де, топпен тоғызқұмалақ ойынын ойнайды. Екі топқа бір тақта. Әр жүрістің алдында, команданың ойыншылары, жүретін жүрістерінің дұрыс екендіктері туралы бір-бірімен талқылайды |
Топта өзара талқылап,ойын ойнайды |
|
|
Қорытынды (10мин.) |
Сұрақ-жауап айдары Рефлексия Рефлексия «Бағдаршам» әдісі Бағдаршам – оқушылардың өздерінің қаншалықты түсінгенін көрсетудің жылдам тәсілі. Оқушыларға қызыл, сары және жасыл түсті карточкалар беріледі. Оқушылар:
Мұғалім «бағдаршамды» сабақтын басында тақырып туралы бастапқы білімдерін анықтау, сабақ барысында жаттығуды орындау жолдарын түсінгендігін анықтау, сабақтың соңында алған білімінің деңгейін анықтау үшін қолдана алады. Сау
болыңыздар! |
Тақырып бойынша алған білімдерін қорытындылайды.
Бағдаршам әдісі
. |
|
шағым қалдыра аласыз













