Қысқа мерзімді жоспар №1
|
I-бөлім Жүгіру, секіру және лақтыру |
Мектеп: |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Қауіпсіздік ережесі.Қысқа қашықтыққа жүгіру |
|||||
|
Оқу мақсаттары |
4.3.4.1 денсаулықты нығайтуға ықпал ететін дене жаттығуларын орындау кезінде қиындықтар мен тәуекелдерді еңсеру үшін тиісті реакцияларды таңдау және қолдану |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: Білім алушы техника қауіпсіздік ережесін сақтайды. Қысқа қашықтыққа жүгіру ережесін біледі,жүгіреді. Көбі: Білім алушы техника қауіпсіздік ережесін сақтайды. Қысқа қашықтыққа жүгіру ережесін біледі,жүгіреді,жүгіру әрекеттерінде қауіпсіздік ережесі анықтайды, ұстанады, қиындықтарды еңсереді Кейбірі:, Білім алушы техника қауіпсіздік ережесін сақтайды. Қысқа қашықтыққа жүгіру ережесін біледі,жүгіреді,жүгіру әрекеттерінде қауіпсіздік ережесі анықтайды, ұстанады, қиындықтарды еңсереді.Жүгіру жаттығуларының денсаулыққа тигізетін маңыздылығын түсінеді және ұтымды қолданады. |
|||||
|
Жетістік критерийлері |
Денсаулық жағдайын нығайтуға бағытталған бірқатар физикалық жүктемелерге қатысу барысында сәйкес әрекет етіп, қиындықтар мен тәуекелдерді анықтайды және оларды жеңе біледі |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
|
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Білім алушылар бір - бірімен келісіп және үйлесімді жұмыс жасауға тәрбиелеу. |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Сауат ашу,музыка |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
|
|||||
|
Бастапқы білім |
Бұл тарауда оқушылар тапсырмалар арқылы өздерінің жүгіру, секіру және лақтыру дағдыларын дамытады. Оқушылар жүгіру, секіру және лақтыру техникасын, кейбір үйлестіру қабілеттерін дамытады және дене шынықтыру сабағы кезінде жарақат алудан сақтану шараларына назар аударады. |
|||||
|
Сабақ барысы Б-барлық сынып, Т-топтық, ЖЖ- жұпптық жұмыс, Ж- жеке, Тәж -оқушы тәжірибесі,К- мұғалімнің көмегі, Ф-фор.бағалау. |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 10мин |
Ынтымақтастық атмосферасы. Б. Оқушыларды шеңберге тұрғызып, бір-біріне бүгінгі сабаққа сәттілік тілеп, жылы лебіздерін білдіреді. К Ж.Бой сергіту жаттығулары. Қолға, аяққа арналған жаттығуларды білесіңдер. - Білім алушылар өз жауаптарын айтады. -Орындай алатын жаттығуларын көрсете алады. |
Әр жаттығуға кең, ашық кеңістік. Әр оқушыға үлкен көбік доп. Доптар: түрлі мөлшер, Ысқырық, жалауша,бор.жіп,секіртпе Іс-әрекеттің әрбір түріне арналған кең алаң |
||||
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
|
|||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: -Толықтай түсінсе бас бармағын жоғары котереді -Түсінуге жақын болса ,аздап білсе бас бармағын орташа ұстайды -Егер түсінбесе,сенімсізболса бас бармағын төмен түсіреді |
|||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлау? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлау? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||
|
Қабілеті жоғары оқушыларды төрешілікке және ойын басқаруға тарту.
|
|
Кауіпсіздік ережелерімен таныстыру |
||||
|
Жaлпы бaғa Caбaқтың жaқcы өткeн eкi acпeктici (oқыту туpaлы дa, oқу туpaлы дa oйлaныңыз)? 1:
2: Caбaқты жaқcapтуғa нe ықпaл eтe aлaды (oқыту туpaлы дa, oқу туpaлы дa oйлaныңыз)? 1:
2: Caбaқ бapыcындa cынып туpaлы нeмece жeкeлeгeн oқушылapдың жeтicтiк/қиындықтapы туpaлы нeнi бiлдiм, кeлeci caбaқтapдa нeгe көңiл бөлу қaжeт? 1: 2: |
||||||
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар №2
|
I-бөлім Жүгіру, секіру және лақтыру |
Мектеп: Қадырғали Жалайыр атындағы №6 ОМ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Қауіпсіздік ережесі.Қысқа қашықтыққа жүгіру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
4.3.4.1 денсаулықты нығайтуға ықпал ететін дене жаттығуларын орындау кезінде қиындықтар мен тәуекелдерді еңсеру үшін тиісті реакцияларды таңдау және қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: Білім алушы техника қауіпсіздік ережесін сақтайды. Қысқа қашықтыққа жүгіру ережесін біледі,жүгіреді. Көбі: Білім алушы техника қауіпсіздік ережесін сақтайды. Қысқа қашықтыққа жүгіру ережесін біледі,жүгіреді,жүгіру әрекеттерінде қауіпсіздік ережесі анықтайды, ұстанады, қиындықтарды еңсереді Кейбірі:, Білім алушы техника қауіпсіздік ережесін сақтайды. Қысқа қашықтыққа жүгіру ережесін біледі,жүгіреді,жүгіру әрекеттерінде қауіпсіздік ережесі анықтайды, ұстанады, қиындықтарды еңсереді.Жүгіру жаттығуларының денсаулыққа тигізетін маңыздылығын түсінеді және ұтымды қолданады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жетістік критерийлері |
Денсаулық жағдайын нығайтуға бағытталған бірқатар физикалық жүктемелерге қатысу барысында сәйкес әрекет етіп, қиындықтар мен тәуекелдерді анықтайды және оларды жеңе біледі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Білім алушылар бір - бірімен келісіп және үйлесімді жұмыс жасауға тәрбиелеу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Сауат ашу,музыка |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Бұл тарауда оқушылар тапсырмалар арқылы өздерінің жүгіру, секіру және лақтыру дағдыларын дамытады. Оқушылар жүгіру, секіру және лақтыру техникасын, кейбір үйлестіру қабілеттерін дамытады және дене шынықтыру сабағы кезінде жарақат алудан сақтану шараларына назар аударады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы Б-барлық сынып, Т-топтық, ЖЖ- жұпптық жұмыс, Ж- жеке, Тәж -оқушы тәжірибесі,К- мұғалімнің көмегі, Ф-фор.бағалау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10мин |
Ынтымақтастық атмосферасы. Б. Оқушыларды шеңберге тұрғызып, бір-біріне бүгінгі сабаққа сәттілік тілеп, жылы лебіздерін білдіреді. К Ж.Бой сергіту жаттығулары. Қолға, аяққа арналған жаттығуларды білесіңдер.
- Білім алушылар өз
жауаптарын айтады. Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді жоспар
№1 I-бөлім Жүгіру, секіру және
лақтыру
Мектеп:
Күні:
Мұғалімнің
аты-жөні:
Сынып: 4
Қатысқандар
саны:
Қатыспағандар
саны:
Сабақ
тақырыбы Қауіпсіздік ережесі.Қысқа
қашықтыққа жүгіру Оқу мақсаттары 4.3.4.1 денсаулықты нығайтуға
ықпал ететін дене жаттығуларын орындау кезінде қиындықтар мен
тәуекелдерді еңсеру үшін тиісті реакцияларды таңдау және
қолдану Сабақ мақсаттары Барлығы: Білім алушы техника
қауіпсіздік ережесін сақтайды. Қысқа қашықтыққа жүгіру
ережесін біледі,жүгіреді. Көбі:
Білім алушы техника
қауіпсіздік ережесін сақтайды. Қысқа қашықтыққа жүгіру
ережесін біледі,жүгіреді,жүгіру әрекеттерінде қауіпсіздік ережесі
анықтайды, ұстанады, қиындықтарды еңсереді Кейбірі:, Білім алушы техника
қауіпсіздік ережесін сақтайды. Қысқа қашықтыққа жүгіру
ережесін біледі,жүгіреді,жүгіру әрекеттерінде қауіпсіздік ережесі
анықтайды, ұстанады, қиындықтарды еңсереді.Жүгіру жаттығуларының
денсаулыққа тигізетін маңыздылығын түсінеді және ұтымды
қолданады. Жетістік критерийлері Денсаулық жағдайын нығайтуға бағытталған
бірқатар физикалық жүктемелерге
қатысу барысында
сәйкес әрекет етіп, қиындықтар мен тәуекелдерді анықтайды
және оларды жеңе біледі
Тілдік мақсаттар
қауіпсіздік техникасы,
тәуекелдер;
физикалық қасиеттері,
қозғалыс
дағдылары
жүгіру, секіру,
лақтыру
таңғы гигиеналық
гимнастика
төзімділік, күш, жылдамдық,
икемділік дәлдік, бақылау эстафеталар,
жеделдету,командалық
жұмыс Құндылықтарды дарыту Білім алушылар бір -
бірімен келісіп және үйлесімді жұмыс жасауға
тәрбиелеу. Пәнаралық байланыстар Сауат
ашу,музыка АКТ қолдану дағдылары Бастапқы
білім Бұл тарауда оқушылар тапсырмалар арқылы өздерінің жүгіру,
секіру және лақтыру дағдыларын дамытады. Оқушылар жүгіру, секіру
және лақтыру техникасын, кейбір үйлестіру қабілеттерін дамытады
және дене шынықтыру сабағы кезінде жарақат алудан сақтану
шараларына назар аударады.
Сабақ
барысы
Б-барлық сынып, Т-топтық, ЖЖ- жұпптық жұмыс, Ж- жеке,
Тәж
-оқушы
тәжірибесі,К- мұғалімнің көмегі, Ф-фор.бағалау. Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет Ресурстар
Сабақтың басы
10мин
Ынтымақтастық
атмосферасы.
Б.
Оқушыларды шеңберге тұрғызып,
бір-біріне бүгінгі сабаққа сәттілік тілеп, жылы лебіздерін
білдіреді.
К
Ж.Бой сергіту жаттығулары.
Қолға, аяққа арналған
жаттығуларды білесіңдер.
- Білім алушылар өз
жауаптарын айтады. -Орындай алатын жаттығуларын көрсете
алады. Әр жаттығуға кең, ашық
кеңістік. Әр оқушыға үлкен көбік доп. Доптар: түрлі
мөлшер,
Ысқырық,
жалауша,бор.жіп,секіртпе
Іс-әрекеттің әрбір түріне
арналған кең алаң
Сабақтың ортасы 25
мин
(Б, К)
Қозғалмалы ойындардағы қауіпсіздік ережелері бойынша
нұсқама.
(Ж, К,
ҚБ) Түрлі қалыптан тура бағытта
жүгіру. Жүгіру жолында паралелді үш сызық сызылады. Алғашқы
екеуінің (А, В) - сөрелік сызық бір- бірінен арақашықтығы 5-7 м,
үшіншісі (С) – мәрелік, (В) сызығынан 15-20м қашықтықта
орналас
Оқушылар екі топқа бөлінеді:
мысалы, «қызылдар» және «көктер». «Қызылдар» сөрелік сызықтың
біреуіне, ал «көктер» екіншісіне орналасады. В сызығында орналасқан
команданың оқушылары отырған немесе жатқан қалыпта болады, А
сызығында орналасқан команданың ойыншылары жоғарғы сөрелік қалыпта
болады. Белгі бойынша екі команданың қатысушылары жүгіруді
бастайды. В сызығынан шығатын ойыншылардың міндеті А командасының
ойыншыларына жеткізбей, сөреге тезірек жету. Әр ұсталған ойыншы
үшін командаға 1 ұпай беріледі.
Ойын бірнеше рет қайталанады.
Келесі жүгірісті өткізу үшін ойыншылар орындарымен
ауысады. Көп
ұпай жинаған команда жеңіске жетеді (Т, Ж,
ҚБ) Сыныпты екі топқа бөлу,
ойынға қатысушылар бір тізбекке тұрады. Тізбектің басына бірінші
команданың ойыншылары тұрады, олардан кейін екінші команданың
ойыншылары орналасады. Әр ойыншы алдында тұрған ойыншының белінен
ұстайды. Бірінші ойыншы – «басы», соңғы ойыншы - «құйрығы». Мұғалімнің белгісі
бойынша «басы» «құйрығына» жетіп алуға тырысады. Белгіленген уақыттан
кейін командалар ойындарымен ауысады. Сабақтың соңы 5 мин
Рефлексия
Сабақ соңында оқушылар
рефлексия жүргізеді:
-Толықтай түсінсе бас
бармағын жоғары котереді
-Түсінуге жақын болса
,аздап білсе бас бармағын орташа ұстайды
-Егер
түсінбесе,сенімсізболса бас бармағын төмен
түсіреді
Саралау – оқушыларға қалай
көбірек қолдау көрсетуді жоспарлау?
Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды
жоспарлау?
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру
деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
Қабілеті жоғары оқушыларды
төрешілікке және ойын басқаруға тарту.
Көру, тыңдау, сұрақ
қою.
Оқушылар сабақ барысында
қауіпсіздік ережелерін
Кауіпсіздік ережелерімен
таныстыру Жaлпы бaғa Caбaқтың жaқcы өткeн eкi acпeктici (oқыту
туpaлы дa, oқу туpaлы дa oйлaныңыз)? 1:
2: Caбaқты жaқcapтуғa нe ықпaл
eтe aлaды (oқыту туpaлы дa, oқу туpaлы дa
oйлaныңыз)? 1:
2: Caбaқ бapыcындa cынып
туpaлы нeмece жeкeлeгeн oқушылapдың
жeтicтiк/қиындықтapы туpaлы нeнi бiлдiм, кeлeci
caбaқтapдa нeгe көңiл бөлу қaжeт? 1:
2:
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
№2 I-бөлім Жүгіру, секіру және
лақтыру
Мектеп: Қадырғали Жалайыр
атындағы №6 ОМ
Күні:
Мұғалімнің
аты-жөні:
Сынып: 4
Қатысқандар
саны:
Қатыспағандар
саны:
Сабақ
тақырыбы Қауіпсіздік ережесі.Қысқа
қашықтыққа жүгіру Оқу мақсаттары 4.3.4.1 денсаулықты нығайтуға
ықпал ететін дене жаттығуларын орындау кезінде қиындықтар мен
тәуекелдерді еңсеру үшін тиісті реакцияларды таңдау және
қолдану Сабақ мақсаттары Барлығы: Білім алушы техника
қауіпсіздік ережесін сақтайды. Қысқа қашықтыққа жүгіру
ережесін біледі,жүгіреді. Көбі:
Білім алушы техника
қауіпсіздік ережесін сақтайды. Қысқа қашықтыққа жүгіру
ережесін біледі,жүгіреді,жүгіру әрекеттерінде қауіпсіздік ережесі
анықтайды, ұстанады, қиындықтарды еңсереді Кейбірі:, Білім алушы техника
қауіпсіздік ережесін сақтайды. Қысқа қашықтыққа жүгіру
ережесін біледі,жүгіреді,жүгіру әрекеттерінде қауіпсіздік ережесі
анықтайды, ұстанады, қиындықтарды еңсереді.Жүгіру жаттығуларының
денсаулыққа тигізетін маңыздылығын түсінеді және ұтымды
қолданады. Жетістік критерийлері Денсаулық жағдайын нығайтуға бағытталған
бірқатар физикалық жүктемелерге
қатысу барысында
сәйкес әрекет етіп, қиындықтар мен тәуекелдерді анықтайды
және оларды жеңе біледі
Тілдік мақсаттар
қауіпсіздік техникасы,
тәуекелдер;
физикалық қасиеттері,
қозғалыс
дағдылары
жүгіру, секіру,
лақтыру
таңғы гигиеналық
гимнастика
төзімділік, күш, жылдамдық,
икемділік дәлдік, бақылау эстафеталар,
жеделдету,командалық
жұмыс Құндылықтарды дарыту Білім алушылар бір -
бірімен келісіп және үйлесімді жұмыс жасауға
тәрбиелеу. Пәнаралық байланыстар Сауат
ашу,музыка АКТ қолдану дағдылары Бастапқы
білім Бұл тарауда оқушылар тапсырмалар арқылы өздерінің жүгіру,
секіру және лақтыру дағдыларын дамытады. Оқушылар жүгіру, секіру
және лақтыру техникасын, кейбір үйлестіру қабілеттерін дамытады
және дене шынықтыру сабағы кезінде жарақат алудан сақтану
шараларына назар аударады.
Сабақ
барысы
Б-барлық сынып, Т-топтық, ЖЖ- жұпптық жұмыс, Ж- жеке,
Тәж
-оқушы
тәжірибесі,К- мұғалімнің көмегі, Ф-фор.бағалау. Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет Ресурстар
Сабақтың басы
10мин
Ынтымақтастық
атмосферасы.
Б.
Оқушыларды шеңберге тұрғызып,
бір-біріне бүгінгі сабаққа сәттілік тілеп, жылы лебіздерін
білдіреді.
К
Ж.Бой сергіту жаттығулары.
Қолға, аяққа арналған
жаттығуларды білесіңдер.
- Білім алушылар өз
жауаптарын айтады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













